Słonecznikowa 5. Przygody piratów. Tom 2

Poznajcie sympatyczne rodzeństwo - przedszkolaki Krzysia i Lilkę oraz ich młodszego braciszka Adasia. Maluchy mieszkają w domu z ogródkiem na ulicy Słonecznikowej z mamą, tatą i kudłatym urwisem - pieskiem Zadziorem. Są ciekawe świata, zadają mnóstwo pytań i nie potrafią się nudzić.

Nadeszło słoneczne lato! Krzyś, Lilka i Adaś mają wciąż nowe przygody! Dzieciom nie brakuje wyobraźni, dlatego łowienie ryb w stawie w piaskownicy nie stanowi dla nich najmniejszego problemu. Wodospad w ogrodzie? Proszę bardzo! Nie mówiąc już o pirackich przygodach i poszukiwaniach pewnego... skarbu.

Informacje dodatkowe o Słonecznikowa 5. Przygody piratów. Tom 2:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-06-15

Kup książkę Słonecznikowa 5. Przygody piratów. Tom 2

Słonecznikowa 5. Przygody piratów. Tom 2 - opinie o książce

Nastało lato i pora na kolejne przygody naszych bohaterów. Udajemy się ponownie do mieszkańców Słonecznikowej 5, czyli mamy, taty, Adasia, Lilki i Krzysia oraz ich psa Zadziora. Tak jak w tomie pierwszym mamy cztery rozdziały, a każdy to inna historia. Wraz z dziećmi będziemy szykować niespodziankę dla rodziców, ukrywać niebanalny skarb, przeżywać przyjęcie urodzinowe, a nawet tworzyć wodospad. Każda przygoda jest inna, a jednocześnie tak samo ciekawa, wciągająca, momentami zabawna.

Tekst jest ciekawy, a przy tym napisany „pod dziecko”. Nie ma w nim wielu trudnych słów, co zachęca malca do słuchania.

Wizualnie książka jest dość ładna. Znajdziemy w niej dość duże, kolorowe ilustracje adekwatne do treści. Zdecydowanie przyciągają wzrok i zachęcają do czytania.

Książka posiada twardą i solidną okładkę, dzięki której nie zniszczy się zbyt szybko.

W serii znajdziemy cztery tomu, po jednym na każdą porę roku. Kolejny będzie jesienią i nie ukrywam, że my się nie możemy, już doczekać.

„Słonecznikowa 5. Przygody piratów. Tom 2” to według mnie naprawdę fajna pozycja dla dzieci i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - Anonim2414
Anonim2414
Przeczytane:2023-03-10, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Na Słonecznikowej 5 u pięcioosobowej rodziny z psem nie ma czasu na nudę. Tu możliwe jest wszystko.

Łowienie ryb w piaskownicy, wyścigi kapselkowych żaglówek, budowanie wodospadu, pirackie przygody, szukanie cennego skarbu, organizowanie urodzinowego przyjęcia niespodzianki... Tak. To wszystko na Słonecznikowej 5.

Ale tu nie tylko dzieci mają głowy pełne pomysłów. Bo rodzice również chętnie uczestniczą w tych zabawach.

Bardzo mądra książka uczącą kreatywności. Do tego duże, kolorowe ilustracje, które przykuwają wzrok. Idealna lektura na lato ?

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-06-10, Ocena: 6, Przeczytałem,

Autorka po raz drugi zaprasza nas na ulicę Słonecznikową 5 do rodziny Poziomków. Wraz z Krzysiem, Lilką i ich młodszym bratem Adasiem łowimy ryby w stawie, którym jest piaskownica w ogrodzie, żeglujemy po jeziorze, spływamy kajakiem po górskim wodospadzie i to co dzieci lubią najbardziej. Zostajemy piratami. Naszym przyjacielem, albo wrogiem w zależności od przygód, jest kudłaty piesek - Zadzior. A wszystkie te wesołe zabawy przeżywamy wraz z bohaterami książeczki najpiękniejszą porą roku - latem.

Rodzeństwo ze Słonecznej 5 ma głowy pełne pomysłów i na pewno nie można im zarzucić tego, że się nudzą. Wręcz przeciwnie. Potrafią wykorzystać do zabawy każdą pogodę, jak i każdy przedmiot, który nie jest zabawką. Jak np. pranie suszące się na sznurku. Najpierw stało się ono intruzem na morzu, a później niewolnikiem i trafiło do miski.

Pełne ciepła i humoru historyjki pozwalają dzieciom, jak i nam dorosłym popatrzeć na przedmioty codziennego użytku jak na zabawki. Zarówno mali bohaterowie jak i ich rodzice, są ciepłymi i przyjaznymi postaciami, z którymi można zaprzyjaźnić się na dłużej.

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci od 3-5 lat, ale mój 7 syn również świetnie bawił się słuchając przygód Krzysia, Lilki i Adasia. Jest ona już drugą częścią serii ,,Poziomkowie z ulicy Słonecznikowej". Pierwsza część ,,Słonecznikowa 5. Kość Dinozaura", była wprowadzeniem w zabawy rodzeństwa, które wraz z nadejściem wiosny, postanowiły wraz z rodzicami udać się na wycieczkę rowerowa do lasu. Każda część podzielona jest na 4 opowiadania, które dostarczają pozytywnych emocji i nadają się do wspólnego rodzinnego czytania oraz oglądania. Ilustracje w tej serii są bardzo kolorowe i starannie wykonane. Polecam do poznania radosnej rodzinki z ulicy Słonecznikowej 5. My już nie możemy doczekać się jesieni i nowych zabaw, jakie na pewno wymyśli rodzeństwo wraz z nie mniej pomysłowymi rodzicami.

Misia i jej mali pacjenci. Szkolna wycieczka
Aniela Cholewińska-Szkolik0
Okładka ksiązki - Misia i jej mali pacjenci. Szkolna wycieczka

Podczas grzybobrania z mamą i ciocią Misia i Popik znajdują małego borsuka, który zgubił drogę do domu. Dziewczynka chce pomóc zwierzakowi, a jednocześnie...

Słonecznikowa 5. Kość dinozaura. Tom 1
Aniela Cholewińska-Szkolik0