Słowa najważniejsze wybór myśli z lat 2001-2003

Lata 2001-2003 w życiu ks. Jana Twardowskiego zamknęły długi okres czynnej pracy. W latach tych ks. Twardowski nie tyle mówił rzeczy nowe, ile powtarzał i przypominał to, co dla niego samego w całej jego posłudze kapłańskiej, kaznodziejskiej i pisarskiej było najważniejsze. Wypowiedzi z tego czasu nabierają więc szczególnego znaczenia, podsumowują bowiem dotychczasowy dorobek i stają się przekazem przemyśleń, przekazem zamierzonym i zaplanowanym.

Ksiądz Twardowski nie unika w nich trudnych pytań, dyskutowanych powszechnie spraw. Stawia wyraźne granice między dobrem a złem. Pomaga patrzeć na rzeczywistość poprzez wiarę. Odsłania przy tym całą swoją wrażliwość na słowo Boże i na sprawy człowieka.

Informacje dodatkowe o Słowa najważniejsze wybór myśli z lat 2001-2003:

Słowa najważniejsze wybór myśli z lat 2001-2003 - opinie o książce

Avatar użytkownika - tusiailena
tusiailena
Przeczytane:2016-02-23, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki, Mam,

18 stycznia  2016 roku przypadała dziesiąta rocznica śmierci księdza Jana Twardowskiego dlatego Wydawnictwo Świętego Wojciecha wydało wybrane refleksje księdza z lat 2001-2003.

W tych latach ksiądz przede wszystkim powtarzał to co jego zdaniem w jego posłudze kapłańskiej było najważniejsze.  Słowa te nabierają więc innego, bardzo ważnego znaczenia. Są to myśli które jakby podsumowują dorobek i jednocześnie przekazuje nam swoiste przesłanie.

U księdza Twardowskiego pojawiają się trudne pytania i sprawy publicznie dyskutowane. U księdza dobro jest dobrem a zło złem i nie ma nic pośredniego. Nie ucieka on przed wiarą i patrzy na świat przez jej pryzmat. Ksiądz pokazuj nam swoją wrażliwość na Boże słowo i na sprawy człowieka.

Książka podzielona jest na cztery części- Bóg, wiara, życie, dobro i zło. Przemyślenia autora często poprzedza fragment Ewangelii.

Zaletą książka jest jej przepięknie i starannie wydana. Twarde okładki, bardzo dobry papier,oraz delikatna grafika nadają dostojny charakter całości i prezentuje się ona elegancko.

Książkę polecam gorąco wszystkim.
A dzięki przepięknej oprawie i wydaniu jest idealna jako prezent na szczególne okazje.

Źródło:

Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2016-02-08, Ocena: 5, Przeczytałam,
18 stycznia 2016 roku przypada dziesiąta rocznica śmierci księdza Jana Twardowskiego i z tej okazji Wydawnictwo Świętego Wojciecha wydało wybrane refleksje księdza z lat 2001-2003. Lata te w życiu ks. Jana Twardowskiego zamknęły długi okres czynnej pracy. Od połowy 2003 roku ksiądz przeszedł na emeryturę i nie wygłaszał już kazań w kościele Sióstr Wizytek w Warszawie. ,,Słowa najważniejsze wybór myśli z lat 2001-2003" to zebrane rozważania ks. Jana Twardowskiego, które pochodzą z homilii i po raz pierwszy zostały opublikowane. Całość podzielona jest na cztery części: Bóg, wiara, życie, dobro i zło. Rozważania ks. Jana Twardowskiego na dany temat często poprzedzone są odpowiednim fragmentem z Ewangelii. Rozważania dotyczą m. in. miłości do Boga, świadomej modlitwy, rozpaczy, nadziei, powołania, narodzin dziecka, tajemnicy chrztu, życia i jego różnych aspektów, rodziny, sztuki miłości, poczucia humoru, pokory i wdzięczności, żalu, dobra, obłudy, przebaczania, optymizmu i wielu innych tematów. ,,Miłość to słowo bardzo szerokie. Miłością jest cierpliwość, dobroć, tęsknota, czyli smutek z powodu oddalenia, życzliwość. Ile jest słów, żeby to jedno słowo ,,miłość" wytłumaczyć." Ksiądz Jan Twardowski podsumowuje dotychczasowy dorobek i podkreśla, co jest ważne w relacjach z Bogiem i bliźnimi. Wyraźnie rozgranicza dobro od zła. Widoczna jest ogromna wrażliwość na człowieka i słowo Boże. W swoich rozważaniach niczego nie narzuca, a tylko sugeruje. Książka jest przepięknie i starannie wydana - twarde okładki, doskonały papier, subtelna grafika. Całość prezentuje się bardzo elegancko. Mogę tylko polecać:) http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
Święta dobrych życzeń
ks. Jan Twardowski0
Okładka ksiązki - Święta dobrych życzeń

Wydanie drugie zmienione, poszerzone. Wybrała i opracowała Aleksandra Iwanowska Ilustrował Marcin Strzembosz „Święta Bożego Narodzenia...

Wiersze nie tylko dla dzieci
ks. Jan Twardowski0
Okładka ksiązki - Wiersze nie tylko dla dzieci

W każdym z przepięknie ilustrowanych wierszy księdza Jana Twardowskiego czytelnicy znajdą coś ważnego i wartościowego, co może odmienić ich życie. Książkę...