Słownik polsko-szwedzki. Polsk-svensk ordbok

Nowe, zaktualizowane wydanie Słownika polsko-szwedzkiego, uwzględniające między innymi nowoczesne słownictwo ogólne oraz aktualne tendencje leksykalne. Słownik zawiera ponad 80 tysięcy jednostek leksykalnych, w tym wyrażenia i zwroty języka potocznego, słownictwo i zwroty literackie, bogatą frazeologię, nowoczesne słownictwo ogólne, duży zasób terminologii w takich dziedzinach jak medycyna, technika, nauki ścisłe, handel i prawo.

W nowym wydaniu autor odnotowuje zmiany, które dokonały się w językach polskim i szwedzkim w ciągu ostatnich 30 lat. Dotyczą one przede wszystkim dziedzin takich, jak: informatyka, medycyna, technika, socjologia, polityka, biznes. Czytelnik znajdzie w słowniku duży zasób terminów specjalistycznych z tych i innych dziedzin oraz słownictwo używane na co dzień.

Słownik jest w pełni zmodernizowany, dostosowany do współczesnych standardów leksykograficznych oraz wyposażony we wstęp gramatyczny i praktyczne materiały pomocnicze dla korzystających z publikacji. Przeznaczony jest dla studentów i wykładowców wydziałów skandynawistyki oraz germanistyki. Będzie nieocenioną pomocą dla tłumaczy, jak również dla wszystkich osób posługujących się językiem szwedzkim na co dzień.

Informacje dodatkowe o Słownik polsko-szwedzki. Polsk-svensk ordbok:

Słownik polsko-szwedzki. Polsk-svensk ordbok - opinie o książce

Pomóc i samemu przeżyć
Jacek Kubitsky0
Okładka ksiązki - Pomóc i samemu przeżyć

Praktyczny poradnik dla terapeutów początkujących i z pewnym stażem zawodowym Autor - psychoterapeuta, psychoanalityk, superwizor z ponad czterdziestoletnim...