Ślub

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2015-04-15

Wilson Lewis, wzięty, dobrze prosperujący prawnik, ma siebie za przykładnego męża i ojca. Nie może zrozumieć, dlaczego stosunki z dziećmi układają mu sie coraz gorzej - aż do chwili, gdy zapomina o dwudziestej dziewiątej rocznicy ślubu. Postanawia zmienić się, biorąc przykład ze swojego teścia, który przez pięćdziesiąt lat żył w szczęśliwym związku. Trzydziesta rocznica ślubu będzie więc wyjątkowa. Tymczasem okazuje się, że jego córka postanawia wziąć ślub w tym właśnie dniu!

Kup książkę Ślub

Opinie o książce - Ślub

Avatar użytkownika - alams
alams
Przeczytane:2016-07-01, Ocena: 6, Przeczytałam, przeczytam 52 książki,
2 część Pamiętnika historia córki głównego bohatera o odświeżeniu miłości i o tym czy możliwe jest zakochać się 2 raz polecam szybko się czyta
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2016-04-25, Ocena: 3, Przeczytałam,
Nuda, nuuda. Ale przebrnęłam. Jedyną rzeczą, na którą się uśmiechałam był stały tekst Noaha "Mogłoby lepiej, ale gorzej też by mogło"
Avatar użytkownika - julita_185
julita_185
Przeczytane:2014-05-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 2014,
Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się :) sama byłam równie zaskoczona jak żona głównego bohatera. Bardzo piękna niespodzianka.
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-09-30, Ocena: 6, Przeczytałam,
bardzo ciepła opiwieśc o życiu, jego zakrętach, zapominaniu i zapominaniu, nieuchronności jutra i pięknym ślubie... w zamian za zapomnienie... fascynująca postać dziadka, ojca - Noah'a... fascynuje mnie jesień ludzkiego życia...
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2014-09-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Super książka.Cały czas myślałam że to jednak będzie ślub Anny, gdy tym czasem zakończenie mnie bardzo zaskoczyło i to bardzo miło.Super pomysł na uczczenie rocznicy ślubu i wynagrodzenie za wszystkie zapomniane :)
Avatar użytkownika - Arvena
Arvena
Przeczytane:2013-12-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - Pióro i Pazur,
Niezwykłą historia, do końca nie domyśliłam się planu jaki miaqł główny bohater. Miałam przebłyski, ale autor w wyjątkowo ciekawy sposób opisał wydarzenia. Jestem zadowolona, myślę, że sięgnę po kolejną powieść napisaną przez Nicholasa Sparksa.
Avatar użytkownika - kami00000
kami00000
Przeczytane:2013-04-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
"Pamiętnik" oczarował kobiety na całym świecie, dlatego rozumiemy intencje autora. Kto widząc, że jego książka staje się ogólnoświatowym hitem, a o bilety do kina na ekranizację dosłownie boją się fanki z całego świata, nie zdecydowałby się wydać kolejnej części i w jakiś sposób "wykorzystać" sławy pierwszej. Niestety czasem warto jednak dać sobie przysłowiowy spokój i nie tworzyć niczego na siłę. "Ślub" czyta się właśnie tak jakby autor nie miał do niego serca, a właśnie bazował na przeświadczeniu, że "i tak będzie to hit bo przecież to druga część "Pamiętnika"" ... No i co? Nic z tego. Czasem warto pozostać na jednej części i nie psuć dobrego wrażenia. Aha i Noah przekonany, że jego ukochana zmieniła się w łabędzia? Dość (bardzo mi przykro muszę to powiedzieć) tanie.
Avatar użytkownika - wiola120892
wiola120892
Przeczytane:2013-10-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Kontynuacja Pamiętnika jest odrobinę mniej ciekawa niż on sam, ale to kolejna ciepła opowieść o dojrzałej, pięknej miłości. To historia o tym, że miłość trzeba pielęgnować i dbać o nią jak o kwiat. Wilson mimo miłości do żony zapomniał o odrobinie romantyzmu której wymagają kobiety, ale swoje niedociągnięcia załatał z nawiązką.
Avatar użytkownika - asza
asza
Przeczytane:2013-07-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
ILE WAŻY OBRĄCZKA? Miałam nie czytać tej książki. Pozbyć się jej, nie czytając i nie denerwując się banalnym językiem Sparksa, w który ubrana jest czarująca fabuła. Wszystko tak się potoczyło, że jednak zajrzałam w lśniące bielą sukni ślubnej strony. I w sumie nie zaskoczyło mnie nic... oprócz zakończenia. Wilson to typowy facet w średnim wieku. Dużo pracuje, chcąc zarobić na utrzymanie rodziny, a w skutku znacznie się od niej oddala. Jak to mężczyzna - nie najlepiej pamięta daty wydarzeń rodzinnych, nic więc dziwnego, że zapomniał o 29. rocznicy ślubu. Wiedząc, że zrobił tym żonie przykrość, postanawia dołożyć wszelkich starań, aby ich 30. jubileusz na długo zapadł w pamięć małżonce i pomógł zmartwychwstać ich relacji. Chodzi więc na długie spacery, dzięki którym chudnie, uczy się gotować i przygotowuje super tajemniczą niespodziankę. Na tydzień przed wielkim wydarzeniem Jane i Wilson dowiadują się, że Anna, jedno z ich trojga dzieci, chce wziąć ślub właśnie za siedem dni. Zaczynają się szalone przygotowania do uroczystości rodzinnej wagi ciężkiej. Język czysto sparskowski. Zwrot "otoczyć ramieniem" już zawsze będzie kojarzył mi się z tym autorem. Ponadto wydarzenia biegną, ścigają się, jedno goni drugie, by na dwieście stron przed metą nieoczekiwanie zwolnić. Dziwne. Na początku Wilson opisuje to, co się dzieje w związku z 29. rocznicą. Byłam nad zwyczaj zdziwiona, kiedy na pięćdziesiątej stronie przeczytałam, że do 30. rocznicy zostało 8 dni. Jakim cudem? Co będzie się działo przez tyle stron? Sceptycznie patrzyłam na ich trzycyfrową liczbę, która pozostała mi do przeczytania. Jak wcześniejsze zdarzenia opisywane są szybko i pobieżnie, tak późniejsze zostają rozwlekane. Zawsze powtarzałam, że Sparks byłby lepszy w pisaniu scenariuszy. Do tego nie potrzeba szczególnych możliwości językowych, więc miałby jeszcze więcej fanów. Trzeba przyznać, że ma pomysły, i to naprawdę dobre. Zakończenie "Ślubu" zaskoczyło mnie bardzo, co świadczy o tym, że Sparks potrafi wybrnąć z nieciekawej sytuacji. I chwała mu za to. Dzięki temu czas przeznaczony na lekturę "Ślubu" nie będzie czasem straconym.
Avatar użytkownika - blebelebe
blebelebe
Przeczytane:2013-02-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - kkiinnaa
kkiinnaa
Przeczytane:2010-02-03, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Ciekawa kontunuacja Pamiętnika :)
Avatar użytkownika - Anawinkar
Anawinkar
Przeczytane:2018-08-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Nicolas Sparks,

Jak każdy utwór Sparksa książkę warto przeczytać. Jest to historia małżeństwa z długim stażem, które z biegiem lat zaczęło się od siebie oddalać. Niestetyzakończenie jest dość przewidywalne.

Avatar użytkownika - weronikka1
Przeczytane:2017-02-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Na ratunek
Nicholas Sparks0
Okładka ksiązki - Na ratunek

Denise Holton samodzielnie wychowuje cierpiącego na zaburzenia mowy czteroletniego Kyle`a. Nie wiadomo, co jest źródłem choroby: upośledzenie, autyzm czy...

Prawdziwy cud
Nicholas Sparks0
Okładka ksiązki - Prawdziwy cud

Jeremy Marsh jest wschodzącą gwiazdą mediów, dziennikarzem śledczym, ktorego specjalnością jest pisanie demaskatorskich artykułów o "rzeczach niezwykłych"...

Wszechświaty
Leonardo Patrignani