Ślub

Tom 7 cyklu Batman DC Rebirth

Kiedyś Batman i Catwoman walczyli ze sobą, teraz są zgranym duetem. Już wkrótce para przypieczętuje swój związek sakramentalnym ,,tak" podczas ślubu stulecia. Jednak nic nie jest tak proste, jakby się mogło wydawać. Gdy Bruce i Selina przygotowują się do ślubu, podróżujący w czasie superbohater znany jako Booster Gold wpada na pomysł złożenia młodej parze niezwykłego prezentu, który, jak się okaże, spowoduje zupełnie nieoczekiwane zmiany w kontinuum czasoprzestrzennym.

Z kolei najgroźniejsi złoczyńcy Gotham są zdeterminowani, żeby zrujnować ceremonię i zburzyć spokój Mrocznego Rycerza. Tylko najbliżsi sojusznicy Bruce'a i Seliny mogą pokrzyżować ich plany! Z kolei Joker popada w coraz większą obsesję, czekając na zaproszenie na ślub od Mrocznego Rycerza. A jak wiadomo, Księciu Zbrodni zawsze towarzyszy niespotykany chaos!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: Batman #45--50 oraz pięć zeszytów specjalnych: Prelude to The Wedding.

Informacje dodatkowe o Ślub:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-10-14, Ocena: 4, Przeczytałem,

MROCZNY ŚLUB

Batman, Bruce Wayne, samotnik i playboy, zawsze unikał ślubnego kobierca. Owszem, w alternatywnych wersjach swoich przygód miewał żony i dzieci, ale w głównym uniwersum nigdy nie dał związać się węzłem małżeńskim. Aż do teraz. Czy jednak rzeczywiście? O tym możecie przekonać się dzięki ekipie twórców, która postanowiła jednocześnie złożyć wielki hołd postaci, nad którą przyszło jej pracować i zrobiła to w naprawdę dobrym stylu.

Od dłuższego czasu relacje Batmana i Catwoman nabierały pikanterii i tempa i wreszcie nadeszła chwila, która nadejść musiała: oboje już za moment wezmą ślub. Przygotowania do ceremonii idą już pełną parą, ale nie tylko przyszli młodzi muszą uporać się ze związanymi z tym problemami. Booster Gold zastanawia się, jaki mógłby dać najlepszy prezent ślubny. Jego działania popchną go jednak na nieoczekiwaną i krwawą ścieżkę, która może zmienić kontinuum czasoprzestrzenne.
Nie śpią również wrogowie Batmana. Jedni z nich postanawiają jak najbardziej uprzykrzyć nadchodzący ślub i wesele, inni (czytaj: Joker) popadają w obsesje otrzymania zaproszenia do świętowania. Gdy spirala szaleństwa się nakręca, tylko przyjaciele państwa młodych mogą zapobiec tragedii. Czym jednak skończy się ceremonia?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/10/batman-7-slub-tom-king-tim-seeley-mikel.html

Jestem Bane
Tom King0
Okładka ksiązki - Jestem Bane

Trzeci tom nowej serii o Mrocznym Rycerzu umieszczonej w realiach kolekcji DC Odrodzenie. Finał opowieści o konfrontacji Nietoperza z najsilniejszym złoczyńcą...

Batman/Flash
Tom King0
Okładka ksiązki - Batman/Flash

Nieznana siła manipuluje naszym światem. Jedynym śladem, jaki po niej pozostał, jest dziwna poplamiona krwią przypinka. Skąd się wzięła? Kto ją zostawił...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis