Śmierć frajerom. Złota maska

Heniek Wcisło, najbardziej utalentowany warszawski kasiarz, powraca. Jest zakochany i szczęśliwy. Postanawia rozpocząć uczciwe życie, marzy o przyszłości z piękną Lodzią. Ale los ma wobec niego inne plany.

Brawurowa akcja ,,Złotej maski" zaprowadzi nas na masońskie salony międzywojennej Warszawy, pokaże szalone życie artystów skupionych wokół Witkacego w Zakopanem, a nawet... pozwoli zajrzeć nocą do parku Ujazdowskiego, aby posłuchać japońskich muzyków.

Grzegorz Kalinowski, jak nikt dotychczas, ukazał kulisy przewrotu majowego i połączył wielką historię Polski z opisem życia w stolicy, gdzie niewysłowione bogactwo mieszało się z niewyobrażalną nędzą.

Nie zabraknie namiętnej miłości, polityki i wielkiej tajemnicy, która połączy Heńka Wcisłę i peruwiańską księżniczkę. Każdy kto sięga po tę powieść musi być gotowy na zaczytanie się. Od  niesamowitych przygód bohaterów ,,Złotej maski" nie sposób się oderwać!

Informacje dodatkowe o Śmierć frajerom. Złota maska:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2015-11-18

Kup książkę Śmierć frajerom. Złota maska

Śmierć frajerom. Złota maska - opinie o książce

Avatar użytkownika - Azzmon
Azzmon
Przeczytane:2016-03-12, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książek 2016, Przeczytane,
Dalsze losy Heńka Wcisło. Lata 20-te XX wieku. Warszawsko-zakopiańska przygoda z kolejną dawką znakomitego przedwojennego humoru, znanego do tej pory fanom Vabank Julisza Machulskiego. Kto wie, może reżyser pokusi się o ekranizację powieści Kalinowskiego.
Avatar użytkownika - SteveS
SteveS
Przeczytane:2015-12-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Zdecydowaną zaletą książki jest ukazanie międzywojennej Warszawy ze wszystkimi zwyczajami, ciekawostkami i kombinatorstwem. Niestety, wielość wątków i nacisk położony na tę właśnie opisowość, w parze ze śledzeniem krok za krokiem Heńka Wcisły przekłada się na zerwanie głównego wątku i zaburzenie równowagi. Dość dobry wątek kryminalny przesłonięty zostaje zupełnie mało istotnymi szczegółami. A szkoda. Pełna recenzja: http://dlalejdis.pl/artykuly/smierc_frajerom_zlota_maska_recenzja

Uwielbiam książki z klimatem. A ta taka jest. Niestety biorąc knigę w ciemno, po raz kolejny okazało się, że zaczynam od któregoś tomu z kolei zamiast od pierwszego. Jednak mam szczęście i okazało się, że drugi tom to oddzielny rozdział i jest tyle wyjaśnień i nawiązań do poprzedniego tomu, że szybko dało się ogarnąć o co tu chodzi.

Heniek Wcisło jest młodym mężczyzną o bogatej przeszłości. Co tu ukrywać, był kasiarzem. Ale teraz jest praworządnym obywatelem. No przynajmniej stara się nim być. Bo szybko okazało się, że nieświadomie nadepnął na odcisk pewnemu zaciętemu młodemu funkcjonariuszowi policji. I tak zaczyna się skomplikowana gra. A to wszystko osadzone w okresie dwudziestolecia międzwojennego. I ten klimat. Tak prawdzie odmalowana atmosfera. Nieraz zabrzmiała mi w głowie przewodni utwór z filmu "Va banque". Zwłaszcza, że pojawia się postać najsłynniejszego polskiego kasiarza. Tak, tak, chodzi o Szpicbródkę. I ważne wydarzenia historyczne w tle. Mowa o przewrocie majowym z 1926 roku. I umiejętnie wpleciona legenda o peruwiańskiej księżniczce. Niesamowicie wiele wątków, z których nie wszystkie zostały rozwikłane.

Postacie są tak wyraźne, namacalne jakby to byli sąsiedzi. I nie ważne czy chodzi o głównych bohaterów czy o ciecia z bramy. Zakochałam się i na pewno sięgnę po kolejne tomy.

Bardzo duzo nazwisk, trzeba uwaznie czytać. Duzo wstawek historycznych. Jest ok.

Szeleszcząca śmierć
Grzegorz Kalinowski0
Okładka ksiązki - Szeleszcząca śmierć

Warszawa, wrzesień 2017 roku. Początek nowego roku szkolnego. Dzieci wracają do szkół, a protesty przeciwko zmianom w sądownictwie czołowy polityk przebija...

Pogromca grzeszników
Grzegorz Kalinowski0
Okładka ksiązki - Pogromca grzeszników

NIE ZNASZ DNIA ANI GODZINY... Warszawa, rok 1930 Wpływowa prostytutka i burdelmama, Madame Gala, zostaje brutalnie zamordowana. Wszystkie tropy...