Śniłam za mocno

Mistrz thrillerów Michel Bussi powraca z nowym bestsellerem.

Najlepsze historie miłosne nie umierają nigdy. Żyją w naszych wspomnieniach, podpowiadając, że okrutne zbiegi okoliczności mogą w rzeczywistości wcale nie być przypadkiem.

Nathy dochodzi do wniosku, że zbiegów okoliczności jest zbyt dużo... że komuś zależy, aby wspomnienia o namiętnym romansie, który niemal doprowadził do tragedii, pozostały żywe. Ślady przeszłości znaczą teraźniejszość tak gęsto, że nie poddają się żadnym racjonalnym wytłumaczeniom. Czy aby uwolnić się od lęków, Nathy musi cofnąć się w czasie?

Od Montrealu, przez San Diego, Barcelonę, po Dżakartę, niezwykła opowieść wiedzie nas przez życie ludzi, którzy marzą za mocno, łącząc pasję ze strachem, w pobliże serc, które biją za mocno.

Informacje dodatkowe o Śniłam za mocno:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-02-10
Tytuł oryginału: Jai du rever trop fort

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Kup książkę Śniłam za mocno

Śniłam za mocno - opinie o książce

Dzięki tej książce dokonałam odkrycia. Czytając opinie o niej dowiedziałam się, że jestem niewyrobioną czytelniczo dwudziestolatką :D A tak poważnie, mnie się ta książka podobała, mimo, że de facto jest romansem. Co mi się podobało? Lubię sposób, w jaki Bussi prowadzi narrację. Opowiada historię nie spiesząc się, kreśli postaci dając nam puzzle do poskładania. Bohaterowie są ludzcy, prawdziwi. Ich cechą charakterystyczną jest złożoność i świetnie skonstruowany przez autora konstrukt psychologiczny, są pełni dylematów. Abstrahując od fabuły, którą można uznać za rozrywkową, dostajemy obraz ludzi, którzy zmuszeni są do podejmowania trudnych decyzji, dostajemy materiał do refleksji nad słusznością wyborów, nad motywacjami i nad tym, co ludźmi w życiu kieruje. Książka jest bardzo dobrze napisana, słuchałam jej z przyjemnością, narracja była ciekawa, niekoniecznie linearna i poukładana, ale ja lubię taki sposób pisania. Jeśli inne książki autora będą równie dobre (ta jest moją drugą po "Mama kłamie"), zostanę jego wierną fanką.

Kiedy sie?gasz po dana? ksia?z?ke? czy patrzysz na jej okładke??Czy ma ona istotne znaczenie w wyborze lektury?
Ta okładka idealnie oddaje tres?c? tej historii.Lekko romantyczna powies?c? przepleciona z rozbudzaja?ca? wyobraz?nie? sensacja?,romansem i thrillerem.Autor stopniowo buduje w niej napie?cie i zainteresowanie.Historia gło?wnej bohaterki została tu ciekawie przestawiona.A rozgrywaja?ca sie? w niej fabuła wprawia czytelnika w niemałe rozmys?lenia.Czy to,co przytrafiło sie? Nathy to był zwykły i przypadkowy zbieg zdarzen? a moz?e faktycznie kra?z?yły nad nia? tajemnicze i magiczne czary?
Dałam sie? porwac? w nieziemska? podro?z? mie?dzy urokliwym Montrealem,przez San Diego, Barcelone?,az? po Dz?akarte?.W raz z bohaterka? poda?z?ałam jednoczes?nie do trudnych i pie?knych zakamarko?w romantycznych wspomnien?.Wspomnien?,kto?re przez ostatnie dwadzies?cia lat dos?c? mocno drzemały na dnie jej duszy i serca.Jednak,jeden kro?tki moment w mgnieniu oka przywołuje te cudowne,choc? nikłe chwile.Czy to sie? jej s?ni?A moz?e to okrutny z?art?Jak to moz?liwie,z?e po tak długim czasie przezywa je po raz drugi?Echo wspomnien? przywołuje gora?ce nocne i jeszcze wspanialsze dni.Nathalie nie wie, co jest rzeczywistos?cia? a co nierealnym przebłyskiem.Te refleksy przypominaja? jej o namie?tnym romansie,kto?ry niemal doprowadził do tragedii.Ale w dalszym cia?gu pozostał na zawsze z?ywy.Czy,aby uwolnic? sie? od tych skrywanych le?ko?w,Nathy be?dzie musiała cofna?c? sie? w czasie?
S?NIŁAM ZA MOCNO Michela Bussi to niebanalna historia.Ma ona w sobie jakos? szczypte? magii i nostalgii.Autor w ciekawy sposo?b poła?czył ze soba? ro?z?ne gatunki,przez co ta opowies?c? jest w pewien sposo?b niepowtarzalna?.Nie ukrywam,z?e było w niej takz?e kilka nuz?a?cych momento?w.Moz?e to za sprawa rozbudowanych i szczego?łowych opiso?w.Jednak uwaz?am,z?e był to przyjemny lot s?ladami miłosnej przeszłos?ci.
@wydawnictwo_swiatksiazki
7/10?

Samolot bez niej
Michel Bussi0
Okładka ksiązki - Samolot bez niej

Lyse-Rose czy Emilie? Kim jest jedyna ocalała z katastrofy lotniczej osoba, trzymiesięczne niemowlę? Dwie rodziny - biedna i bogata - walczą o opiekę...

Czarne nenufary
Michel Bussi0
Okładka ksiązki - Czarne nenufary

Spokój Giverny, ukochanego miasteczka Claude'a Moneta, zakłócają tajemnicze morderstwa. W sercu intrygi znajdują się trzy kobiety: dziewczynka z talentem...