Socjopaci są wśród nas

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017-09-13
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-240-3736-0

Może nim być szef lub kolega z pracy, zbyt wymagający nauczyciel albo uciążliwy sąsiad, a nawet ktoś, kto mieszka pod twoim dachem.

Według badań 1 na 25 osób to socjopata – człowiek bez sumienia, który gotowy jest zrobić wszystko, by osiągnąć swój cel.
 Socjopaci doskonale się maskują. Kiedy im się to opłaca, potrafią być sympatyczni. Często cieszą się dobrą opinią. Kiedy jednak wchodzimy z nimi w bliższe relacje, szybko okazują się toksyczni, bezwzględnie wykorzystują nasze dobre intencje, a spod ich wpływu ciężko się wyzwolić.

Psycholog Martha Stout w swojej bestsellerowej książce udowadnia, że socjopaci są wśród nas. Nie są to wcale szaleńcy z horrorów, ale ludzie, z którymi często obcujemy na co dzień.

Z tej książki dowiesz się, jak rozpoznać socjopatów, skąd się biorą i dlaczego odnoszą sukcesy. Odkryjesz stosowane przez nich techniki kamuflażu, a przede wszystkim poznasz 13 zasad radzenia sobie z socjopatą. Dzięki tej książce przestaniesz być bezbronny wobec ich manipulacji i intryg.

Kup książkę Socjopaci są wśród nas

Opinie o książce - Socjopaci są wśród nas

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2020-11-28, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Socjopaci to najprościej mówiąc ludzie bez sumienia. Według aktualnych szacunków zaburzenie to występuje u jednej na 25 osób, więc całkiem sporo.
Książka była ciekawa, ale dosyć nierówna. Bardzo podobały mi się tzw. historie z życia, czyli opowieści o osobach, które były socjopatami i o tym jak to zaburzenie wpłynęło na nich i ich bliskich. Zbyt dużo jednak w tej pozycji było naukowych wywodów, które mnie zwyczajnie wynudziły. Niemniej jednak temat mnie bardzo zainteresował i będę szukała innych książek z tego zakresu.

Moja ocenia niestety jest bardzo niska, chociaż byłam przekonana, że to książka idealna dla mnie! Chyba zbyt długo chciałam ją przeczytać, przez co oczekiwania względem lektury urosły do poziomu, którego treść nie zdołała przeskoczyć.
Niczego ponad to, co wynieść można z hollywoodzkich kasowych thrillerów o socjopatach tam nie znalazłam, na dodatek wymęczyłam się tak jakbym czytała poradnik z "Przyjaciółki" przepełniony faktami i "prawdami", które dla wiekszości osób są oczywiste.

Kiedy skończyłam czytać stwierdziłam że tą książke powinien przeczytac każdy dosłownie po to aby wiedzie kogo mamy koło siebie i jak powinniśmy z takimi ludżmi postępowac

Avatar użytkownika - delov
delov
Przeczytane:2018-12-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2018,
Jak skutecznie bronić się przed socjopatami
Martha Stout0
Okładka ksiązki - Jak skutecznie bronić się przed socjopatami

Socjopaci są wśród nas. Kryją się w naszym otoczeniu, doskonale zakamuflowani i z pozoru niewinni. Socjopatą może się okazać szef lub kolega z pracy, obecny...

Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch