Sodoma. Śledztwo w sercu Watykanu

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2019-04-18
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: bd

"Sodoma" jest efektem czteroletniego śledztwa Autora, prowadzonego w kręgach kościelnych w trzydziestu krajach.

Dochodzenie ujawnia wstrząsające fakty związane z homoseksualizmem księży i jego wpływem na funkcjonowanie Kościoła na całym świecie, również w Polsce.

Watykan ma pewien sekret, którego nie można już dłużej ignorować.

Dlaczego ci, którzy dotąd milczeli, teraz zdecydowali się mówić?

Oto dochodzenie, które wstrząśnie historią Kościoła.

Osiem wydawnictw w różnych krajach* niebawem opublikuje książkę francuskiego dziennikarza śledczego i socjologa Frédérica Martela pt. „Sodoma”. Jest to efekt czteroletniego śledztwa prowadzonego w środowiskach kościelnych w trzydziestu krajach.

Celibat. Zakaz używania prezerwatyw. Tuszowanie przypadków wykorzystywania seksualnego. Rezygnacja papieża Benedykta XVI. Mizoginia kleru. Spadek liczby powołań kapłańskich. Kościelna opozycja wobec papieża Franciszka: to wszystko ściśle łączy się z najpilniej strzeżonym sekretem Watykanu. Sekret nosi nazwę: Sodoma.

Biblijna Sodoma została zniszczona przez Boga z powodu homoseksualizmu jej mieszkańców. Dzisiaj to w Kościele istnieje największa społeczność homoseksualistów na świecie.

„Za zbytnią sztywnością zawsze coś się kryje. Najczęściej podwójne życie”. Wymawiając te słowa, papież Franciszek nawiązał do tajemnicy, którą oszałamiające śledztwo Martela ujawnia po raz pierwszy w dziejach Kościoła.

*Angielski tytuł książki „W szafie Watykanu”, portugalski „Watykański gabinet”. Hiszpańskie wydanie zostanie opublikowane 14 marca, później wersja rumuńska. Zapowiedziano wydanie japońskie, południowokoreańskie i niemieckie. Polska premiera w kwietniu 2019.

Tagi: Literatura faktu reportaż Watykan

Kup książkę Sodoma. Śledztwo w sercu Watykanu

Opinie o książce - Sodoma. Śledztwo w sercu Watykanu

SODOMA. Hipokryzja i władza w Watykanie
Frederic Martel0
Okładka ksiązki - SODOMA. Hipokryzja i władza w Watykanie

Kilkudziesięciu kardynałów oraz setki biskupów i księży zgodziło się rozmawiać z francuskim socjologiem i pisarzem Fredericem Martelem. Wśród nich znaleźli...

Mainstream. Co podoba się wszędzie na świecie
Frederic Martel0
Okładka ksiązki - Mainstream. Co podoba się wszędzie na świecie

Fascynująca podróż po świecie popkultury. Mainstream to pierwsza w Polsce książka w tak wyczerpujący sposób zgłębiająca zjawisko kultury masowej. Autor...

W imię natury
Jędrzej Pasierski