Sparrow

Czy odnajdzie wolność i szczęście w tej złotej klatce?

Sparrow w najgorszych chwilach nie podejrzewała, że jej życie potoczy się w taki sposób. O Troyu Brennanie wiedziała tyle, co wszyscy mieszkańcy Bostonu - że nie należy z nim zadzierać. Był synem największego gangstera w mieście i ciężko pracował na to, żeby swoją mroczną reputacją wyprzedzić nawet zmarłego ojca.

Dlatego kiedy pewnego dnia bez słowa wyjaśnienia Brennan porwał Sparrow i postawił ją u swego boku na ślubnym kobiercu, kobieta pomyślała, że to wszystko to tylko zły sen. Nikt nie zna powodów, dla których postanowił tak nieoczekiwanie się ożenić. W dodatku z młodą dziewczyną, która nic nie znaczyła w mafijnym świecie Bostonu.

Troy Brennan jest prawdziwym potworem. Przekreślił wszystkie marzenia Sparrow, podciął jej skrzydła i pozbawił nadziei. Ale nie ducha walki.

Czy ten koszmar może jeszcze zamienić się dla niej w bajkę?

Informacje dodatkowe o Sparrow:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-03-22
Tytuł oryginału: Sparrow

Kup książkę Sparrow

Sparrow - opinie o książce

Poznajemy główną bohaterkę w chwili, kiedy szykuje się do ślubu. A to jest ostatnia rzecz, na jaką ma ochotę, bo jej przyszły małżonek jest otoczony złą sławą. Dziewczyna boi się go i cały czas się zastanawia, dlaczego wybrał ją i jaki w tym wszystkim jest haczyk. Po ślubie Sparrow stara się dostosować do tej dziwnej sytuacji, co nie jest łatwe, ale za wszelką cenę chcę wydostać się ze złotej klatki.
Książkę bardzo szybko się czyta. Przez większość książki razem ze główną bohaterką zastanawiamy się po co był ten cały ślub? Jaka tajemnica się za tym kryje. Dodatkowo dochodzą inne tajemnice Troja o których Sparrow nie powinna się w ogóle dowiedzieć. Wszystko może pokrzyżować się jeszcze bardziej gdy między tą dwójką nie lubiących siebie osób, zacznie pojawiać się niespodziewanie uczucie. A tajemnice Troja mogą wszystko łatwo przekreślić.
Podobała mi się relacja między głównymi bohaterami. To uczucie rodziło się powoli. W książce występują sceny erotyczne, za którymi nie przepadam, ale w tym przypadku da się je znieść. Nie są przytłaczające, a ciekawa historia wszystko rekompensuje.

Avatar użytkownika - lettoaletto
lettoaletto
Przeczytane:2023-03-26,

"Prawdziwa miłość nie znika ot tak. Może się zamienić w nienawiść, a nienawiść z powrotem w miłość, ale takie uczucia niegdy nie zamienią się w obojetność."

Lubicie "szarych moralnie" bohaterów? 😁 Albo nawet czarnych.🤭
Troya Brennana zdecydowanie można za takiego uważać, choć ostatecznie i tak okazał się lepszy, niż sądziłam, że będzie. 🤔

"Disney na pewno nie zadzwoniłby do niego w sprawie konsultacji do roli księcia z bajki."

Zdecydowanie by nie zadzwonił, bo taki książę przecież powinien uratować swoją ukochaną księżniczkę uwięzioną w wieży, a potem wziąć z nią ślub i żyć długo i szczęśliwie.
Troy natomiast działa dokładnie odwrotnie...
Najpierw porwał Sparrow, uwięził ją w złotej klatce, a potem wziął z nią ślub. A kiedy stała się jego ukochaną? No właśnie... chyba przegapiłam ten moment. 🤭

Nadal nie rozumiem, jak to się stało, że ją w ogóle porwał i zmusił do ślubu. Sparrow okazała się w tym temacie jakąś taka... bierna. Niezbyt uwierzyłam w jej chęci uwolnienia się, nie mogę też powiedzieć, żeby jakoś mocno się starała.😉
W każdym razie, Sparrow jest nieco zdezorientowana i tak samo jak czytelnik, nie ma zielonego pojęcia, dlaczego "Magik" poślubił właśnie ją. Dziewczynę prawie niezwiązaną z mafią, przeciętną i nie mającą zbyt wiele, aby wnieść do tego małżeństwa.
Troy jednak ma swoje powody i w odpowiednim czasie zostaną one odkryte. Tylko czy do tego czasu te powody się nie zmienią? 😉

"Moja miłość do Troya Brennana nie była romantyczna czy słodka- tylko brutalna i chciwa. Jak rozprzestrzeniający się w moim ciele rak, którego komórki mnożyły się po każdym uderzeniu serca. Nie było na to żadnej chemioterapii, żadnego cudownego leku. Tonęłam coraz bardziej i coraz głębiej zanurzałam się w bezdennym oceanie uczuć do niego."

Kocham książki L.J. Shen, ale ponownie utwierdziłam się w przekonaniu, że wolę jej powieści niezawierające żadnych wątków mafijnych. Co prawda pomysł na fabułę był tu ciekawy, motyw zemsty, wizerunek mrocznego, dość tajemniczego bohatera itd. zawsze się sprawdza, ale jednak czegoś mi tu ewidentnie brakowało.
Najbardziej chyba sensu w relacji głównych bohaterów. Początek był wciągający, końcówka również ciekawa, ale nie podobało mi się wszystko, co było pomiędzy byciem sztucznym małżeństwem, a prawdziwym małżeństwem.
Mam wrażenie, że ten ich związek w ogóle się nie rozwijał. Z niechęci/nienawiści przeszli do pożądania, i to jest zrozumiałe, jasne i okej. Nie wiem natomiast, skąd się nagle wzięła miłość. Trochę to wyszło nienaturalnie, mało realistycznie i niewiarygodnie.
Nie wiem, co więcej na ten temat powiedzieć, ale na pewno rozwój ich relacji był według mnie sporym minusem całej książki.
Poza tym elementem, było naprawdę fajnie. Zdarzyło się parę plot twistów, sami bohaterowie też zostali wykreowani w ciekawy sposób, mieli swoje zabawne i "spicy" momenty, więc całość była przyjemna. Znając jednak możliwości autorki, nie ukrywam, że jestem nieco zawiedziona. 😏
To było dla mnie takie 7/10, aczkolwiek jest to ważny dodatek do serii "Boston belles", bo mówi o rodzicach Sailor i pojawia się tu mały Sam, więc polecam. 😊
Przede mną właśnie "Monster", czyli jego historia, dam Wam znać, jak się udała. 😊

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2023-03-20, Ocena: 5, Przeczytałem,
"Był zdrajcą. Kryminalistą. Mordercą. A ja byłam... nim zafascynowana"

Sparrow Raynes niespodziewanie z dnia na dzień została wciągnięta w brutalny i mroczny świat Troya Brennana. Mężczyzna postawił ją na ślubnym kobiercu i zmusił do ślubu. Choć nikt nie zna powodów, dlaczego zwrócił uwagę na zwykłą i prostą dziewczynę, on jednak nigdy nie postępuje bez konkretnego powodu. Podciął jej skrzydła i pozbawił nadziei. Nie mógł jej odebrać jednak ducha walki i pragnienia odzyskania wolności...

L. J. Shen jest dla mnie niekwestionowaną królową jeśli chodzi o emocje i uczucia. Autorka na każdym kroku coraz bardziej mnie zaskakuje, oczywiście pozytywnie. Uwielbiam jej wrażliwą stronę, która odpowiedzialna jest za ten rollercoaster, który znajdujemy w środku. Sparrow i Troy to wybuchowa para, którą z pewnością cechuje relacja hate - love. W środku dostajemy również motyw aranżowanego małżeństwa, zemsty, enemies to lovers i w jakimś stopniu różnicy wieku, w końcu naszych bohaterów dzieli dziesięć lat. Poza tym autorka wprowadziła dużą dawkę humoru i ciętego języka. Dla osób, które uwielbiają potyczki słowne między bohaterami, ta pozycja to istny raj. Nie można również zaprzeczyć, że osoby, które lubią namiętność i przyciąganie znajdą tutaj coś dla siebie. Naszą główną parę charakteryzuje chemia, która jest totalnie niezaprzeczalna.

Jeśli lubicie czytać historie w których występują temperamentne postacie, to właśnie takie tutaj znajdziecie. Sparrow i Troya łączy bardzo skomplikowana relacja. Choć z początku nie będą mogli się dotrzeć, tak z każdym kolejnym rozdziałem, te mury, które wokół siebie wybudowali będą kruszyć. Pojawiają się niespodziewane i zarazem niechciane uczucia, które ciężko będzie ujarzmić. Autorka miesza i wodzi czytelnika za nos. I to jest w tej historii piękne i intrygujące. Tak naprawdę czytelnik nie wie, kiedy na światło dzienne wypełzną kolejne brudy i zburzą świat, który budują.    Nie jest to kolejna słodka historia, która będzie wzbudzała tylko ochy i ahy. To historia, która zaskakuje i szokuje w najmniej spodziewanych momentach, przez postacie, które wydawały się na pozór niegroźne. I tutaj tych zaskoczeń nie brakuje, ponieważ cała akcja jest bardzo dynamiczna. Autorka dba o to, aby czytelnik nie narzekał na nudę, a ciągle był czymś zaintrygowany. Książka wciąga czytelnika już od pierwszych stron, gdyż ten niebezpieczny i nieprzewidywalny świat został stworzony od podstaw w bardzo dobrym stylu. L. J. Shen zadbała nie tylko o świetnie wykreowanych bohaterów, ale również ciekawą fabułę, zaskakujące zwroty akcji oraz klimat który był słodko - gorzki. Dzięki humorowi i temu ciętemu językowi o którym wspomniałam wcześniej, ta historia jest bardzo lekka. Muszę przyznać, że czytało mi się ją z ogromną przyjemnością, totalnie nie mogłam się od niej oderwać i wiem, że z pewnością za jakiś czas do niej powrócę. Kupił mnie ten klimat i aura jaką otaczają się główni bohaterowie. To świetna lektura dla relaksu i ja szczerze, polecam ją każdemu! ?

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2023-03-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Sparrow zdecydowanie nie jest delikatnym i wrażliwym wróbelkiem, wbrew swojemu imieniu. To pełna odwagi i wewnętrznej siły kobieta, która jest zadziorna, wygadana i zna swoją wartość. Potrafi przetrwać w najtrudniejszych warunkach, do czego zahartowało ją życie z ojcem alkoholikiem i permanentny brak pieniędzy. Marzy o tym by zarabiać na życie pracując w kuchni, bo wtedy może zapomnieć o otaczającym ją świecie. Nauczyła się o siebie dbać już dawno temu i stanowi groźnego przeciwnika, pomimo swojej niepozornej postury. Ma dwie przyjaciółki, które nie odrzuciły jej za pochodzenie, a pokochały za nieustępliwy charakter. A od teraz ma także męża...   Troy jest doskonale znany w Bostonie. Każda osoba mająca odrobinę rozumu wie, że należy się go bać. Krążą o nim różne plotki, nie przedstawiające go w najlepszym świetle, jednak każde pogłoski mają w sobie ziarno prawdy. To bezwzględny mężczyzna, który nie waha się zabijać gołymi rękami, kobiety stanowią dla niego jedynie moment zapomnienia, ma układy z najwyżej postawionymi ludźmi w mieście, a jego bogactwo przekracza wszelkie wyobrażenia. A przynajmniej tak się o nim mówi. Niezaprzeczalnym faktem jest natomiast to, że samą swoją posturą budzi respekt, a jego chłodne i opanowane podejście jedynie podkreśla wizerunek jaki stworzył. Pewnym jest też, że nie nadaje się na męża, a miłość to dla niego mrzonka. Bo są ludzie, którzy się po prostu nie zmieniają, prawda?

"Sparrow" to zarówno świetna lektura dla każdego miłośnika romansów jak i dar z niebios dla fanów twórczości L.J. Shen. Dla znających serię "Boston Belles" historia Troya i Rudej to dopełnienie opowieści o Samie z "Monstera" poprzez opowiedzenie początków znajomości jego rodziców. Lecz nawet ci, którzy nie czytali jeszcze niczego spod pióra Autorki- choć uważam to za ogromną stratę, spędzą z nią naprawdę dobry czas. A wszystko to za sprawą doskonałej narracji, fantastycznej kreacji bohaterów i intrygującego pomysłu na fabułę z wplecionymi wątkami tajemnic z przeszłości postaci. Dla mnie Shen to pewność niezapomnianych wrażeń podczas czytania, a ta książka to jedynie kolejne tego potwierdzenie.  Choć wydawać by się mogło, że temat aranżowanego małżeństwa stał się już odrobinę banalny to Autorka udowadnia, że nawet na podstawie tak wyczerpanego w literaturze tematu można zbudować ciekawą i wciągającą historię. Sama relacja państwa Brennan jest pełna ognia, nienawiści ale i nad wyraz przekonujących chwil przyciągania między nimi oraz powoli kiełkującej nici porozumienia, którą misternie budują. Z pewnością ta pozycja nie należy do słodkich romansów, a decyzje postaci będą mogły frustrować, jednak dzięki temu mamy zapewnione mnóstwo emocji. Dodatkowo cieszy mnie, że nie jest to powieść przesiąknięta erotyką, a mimo to w subtelny sposób udało się Autorce ukazać siłę miłości. Lecz jest to także historia o byciu zaślepionym zemstą, o wielorakich dysfunkcjach rodziny, o tym jak za piękną maską może kryć się ludzka zgnilizna, a także uzależnieniu, zdradzie i kłamstwach, które mają niszczycielską moc. Ze swojej strony jak najbardziej polecam- zapewniam, że tak jak na okładce tak i w środku tej książki znajdziecie ogień nie do ugaszenia.

Avatar użytkownika - miedzy_akapitami
miedzy_akapitami
Przeczytane:2023-03-28, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,
Igrając z ogniem
L.J. Shen0
Okładka ksiązki - Igrając z ogniem

Bolesna, emocjonująca historia miłosna o prawdzie, która łączy... i sekretach, które mogą rozdzielić. Ona jest dziwną dziewczyną z food trucka. ...

Monster
L.J. Shen0
Okładka ksiązki - Monster

Czy dobre, uczciwe serce i mroczna, zepsuta dusza mogą iść w parze? Aisling Fitzpatrick nie zakochała się ani w księciu, ani w rycerzu. Zamiast tego...