Pretty Reckless

Tom 1 cyklu All Saints High

Panna Popularna i królowa szkoły ma wszystko, o czym Penn może tylko marzyć. W świecie Darii to nie pieniądze są problemem, ale wymyślanie nowych sposobów na ich wydanie.

Poznali się cztery lata temu i wtedy też złamali sobie serca. On skradł jej pierwszy pocałunek i poprosił o inne pierwsze razy. Ona zabrała mu wszystko, co kochał, i na czym mu zależało.

Teraz przyszła pora na zemstę.

Penn to najbardziej utalentowany gracz futbolu w całym stanie, a rodzice Darii już zadbali o to, aby jego potencjał się nie zmarnował. Chłopak nie tylko został ich nowym ,,projektem", ale i synem.

A to znaczy, że ma bardzo dużo czasu, aby zamienić życie Panny Idealnej w piekło. Tak jak ona zrobiła to z jego życiem.

Informacje dodatkowe o Pretty Reckless:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2020-11-25
Tytuł oryginału: Pretty Reckless

Tagi: Tylko dla dorosłych bóg

Kup książkę Pretty Reckless

Pretty Reckless - opinie o książce

Daria to najpopularniejsza nastolatka w szkole. Pochodzi z zamożnej rodziny i nigdy niczego jej nie brakowało. No, może poza jednym: uwagi mamy.

Z kolei, po drugiej stronie torów kolejowych, mieszka Penn. Chłopak jest graczem futbolu i kapitanem swojej drużyny ze szkoły. Jego życie nie jest takie proste jak głównej bohaterki. Matka nastolatka jest uzależniona, a on musi radzić sobie sam. Dodatkowo cztery lata temu jego siostra bliźniaczka uciekła i nikt nie wie, gdzie jest.

Trzeba dodać, że cztery lata temu miało miejsce pewne wydarzenie. Daria przypadkiem spotkała Penna i on podjął decyzję, która pociągnęła za sobą wiele konsekwencji. Wtedy też wspólnie zniszczyli czyjeś marzenie.

Po tych czterech latach, rodzice Darii postanawiają pomóc Pennowi i proponują mu mieszkanie w ich domu. I tak, Penn i Daria, najwięksi dotychczasowi wrogowie mieszkają pod jednym dachem.

To była naprawdę świetna książka i czytało mi się ją naprawdę szybko. Uwielbiam takie młodzieżowe historie. Przyjemnie jest wrócić pamięcią do czasów, kiedy największym problemem była klasówka bądź pytania typu„czy on mnie zauważy”. Choć przyznam, że główna bohaterka potrafiła zaleźć innym za skórę i były momenty, kiedy mnie drażniła.

Kolejną postacią, która mnie drażniła, była matka Darii, Mel. Niby mama, a jednak jakby nie dostrzegała swojej starszej córki i zupełnie nie liczyła się z jej zdaniem.

Co mogę jeszcze napisać? To historia nastolatków, którzy przeżywają swoje pierwsze miłości, zdrady, rozczarowania, problemy jak uprzykrzyć życie drugiej osobie ze szkoły.

Autorka poprzez tę książkę pokazała nam, że każdy z nas skrywa jakiś sekret, którym nigdy nie chciałaby się podzielić.

Muszę stwierdzić, że był moment, w którym się nawet wzruszyłam. I nie było to zakończenie.

Co do końcówki książki, to spodziewałam się, czegoś bardziej szokującego, co spowoduje, że już nie będę mogła się doczekać kolejnej części. Jednak, no cóż... Druga część z tego, co orientowałam się, będzie dotyczyć kogoś innego 🙈

Tak więc podsumowując, książkę uważam za świetną, lekką, przyjemną w czytaniu, a momentami nawet zabawną. Jeśli tylko lubicie, takie nastoletnie historie, to gorąco polecam.

Avatar użytkownika - Moniskaczyta
Moniskaczyta
Przeczytane:2020-12-28, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kto nie zna twórczości autorki, musi szybko nadrobić... bo warto 😊. To jest moje pierwsze spotkanie i jestem na duże tak.

Ta książka jest po prostu rewelacyjna.

Uwaga!!!
Jest silnie uzależniająca, działa jak narkotyk. Z każdą stroną ma się ochotę na więcej 😋. I mówię Wam nie można przestać. Masz ochotę czytać, czytać i czytać...

A w tej historii się zakochałam.

Fabuła jest wyjątkowa. Dialogi są zabawne, postacie barwne. A przy tym są idealnie nieidealni, z wadami i z charakterem. I oczywiście jest napięcie, nie tylko seksualne...
Przy tej książce na pewno nie ma czasu na nudę. Jednym słowem działo się, działo... Aż żal było kończyć.

Szykujcie się na kawał dobrej lektury.

„Pretty reckless” jest moją pierwszą książką z twórczości L. J. Shen. Muszę przyznać, że z początku ciężko było mi się wgryźć w tę historię. Na szczęście później było już lepiej, a końcówka okazała się być emocjonalnym rollercoasterem.

Bohaterami są Daria i Penn. Dwójka nastolatków z zupełnie różnych światów, których łączy jedna osoba i wspólna brzydka tajemnica. Daria to pewna siebie, bogata i popularna dziewczyna. W szkole nikt jej nie podskoczy, otacza się równie bogatymi co ona znajomymi. Jednak to wszystko jest tylko maską, pod którą Daria skrywa wrażliwą i nieszczęśliwą duszę. Jest rozgoryczona tym, że jej matka poświęca więcej czasu i uwagi Sylvii, utalentowanej baletnicy oraz największemu wrogowi Darii. Kiedy Daria poznaje Penna, brata bliźniaka Sylvii, jej całe dotychczasowe życie staje się jeszcze bardziej smutne i żałosne, ponieważ ich spotkanie zapoczątkuje serię wydarzeń, które będą miały wpływ na życie ich obojga.

Autorka stworzyła całkiem niezłą historię o tym, jak dzieci pragną uwagi i miłości rodziców. A kiedy jej nie dostają stają się wrednymi, zamkniętymi w sobie osobami, które raniąc innych, chcą zwrócić na siebie uwagę najbliższych. Na początku nie polubiłam się z postacią Darii, bo jej zachowywała się jak rozpieszczony dzieciak. Jednak z każdym kolejnym rozdziałem zaczynałam coraz bardziej rozumieć jej zachowanie oraz jej uczucia, które skrzętnie przed wszystkimi ukrywała. Od początku polubiłam Penna, który miał bardzo trudną sytuację rodzinną. Co prawda nie zawsze zachowywał się fair, ale miał w sobie jakąś aurę, która wzbudzała we mnie dobre emocje. Zarówno w Darii, jak i w Pennie, można było zauważyć sporo smutku, rozgoryczenia, złości i braku zaufania do innych. Ich wzajemne przyciąganie i odpychanie się było idealnym przykładem na toczącą się w nich samych walkę z własnymi uczuciami. Oboje nie chcieli się przyznać do miłości do siebie, jednak kiedy to zrobili, wszystko dookoła nich się pogmatwało.

Momentami jest tu trochę brutalnie, podniecająco, wrednie, z ciosami poniżej pasa. W tej powieści, która z opisu może wydawać się kolejną historią o pustych nastolatkach, autorka uraczyła nas wieloma trudnymi i niewygodnymi wątkami. Pozorna zbytnia pewność siebie Darii i jej wrogość wobec innych osób, jej dziwna relacja ze szkolnym dyrektorem, ukrywanie własnej osobowości przed przyjaciółmi, rozczarowanie samą sobą, brak wiary w siebie, zaniedbanie przez rodziców, bieda, bogactwo i walka o samych siebie. Jak widać książka okazała się wielopłaszczyznową opowieścią. A jej emocjonalne zakończenie wynagrodziło mi początkowe zgrzyty.

Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

🎶 RECENZJA 🎶

Dzień doberek Kochani!!!
Po pierwsze życzę wszystkim moim obserwatorom wiele miłości przede wszystkim do samych siebie. Kiedyś przeczytałam pewne słowa i bardzo mi się spodobały. "kochać i być kochanym to jakby z obu stron grzało słońce" (mam nadzieję, że nie poprzestawiałam słów) i tego Wam dzisiaj życzę ❣️❣️❣️

Recenzja "Pretty reckless" miałam ogromną nadzieję, że będzie z tych pozytywnych, ale niestety. Jak dobrze wiecie (albo i nie wiecie) dla mnie szczerość w recenzji to najważniejsza rzecz. Czytając te książkę strasznie, okrutnie się nudziłam. Masakra.

Mamy tutaj dwóch głównych bohaterów - Darię i Penn'a - ale miałam wrażenie, że wszyscy występujący w książce są tak samo niewyraźni jak Ci główni. Kompletnie nie potrafiłam się wczuc w nich aby poczuć te historie ponieważ zlewali mi się z całością. Co do fabuły? Szczerze? Również mnie nie urzekła. Czytałam różne książki i były też takie gdzie nastolatkowie czuli się odtrąceni i chcieli zwrócić na siebie uwagę, ale tutaj? No nie wiem. Nie czuje tego kompletnie.

Styl autorki nie był najgorszy, ale nie miał w sobie tego czego. Nie było też emocji, które by nadawały charakteru tej powieści. Także z przykrością muszę stwierdzić, że ta książka według mnie jest słaba, ale jest to oczywiście tylko moja opinia więc sięgajcie jeśli macie ochotę i przekonajcie się sami 😉

Avatar użytkownika - Bookmaniak
Bookmaniak
Przeczytane:2021-01-24,

Od czego, by tu zacząć... Może od tego, że przez większe pół tomu męczyłam się przy czytaniu. Była to dla mnie typowa amerykańska historia o miłości nastolatków. Trochę zakazana, ale bardzo namiętna i prawdziwa. Mniej więcej za połową zaczęło robić się ciekawie. A to dlatego, że domek z cukrowej miłości młodych zaczął się sypać. Wkroczyła przeszłość, ale także na włosku stanęła przyszłość, zarówno głównej bohaterki, jak i jej ukochanego. Oczywiście jest happy end na końcu (no bo jak mogłoby go nie być ;) Niestety dla mnie był nieco naciągany. To tak jakby autorka nie miała pomysłu na zakończenie i po prostu jakieś tam walnęła. Nie przemówiło ono do mnie. Powinna przerwać historię i napisać resztę w kolejnym tomie. Nie ukrywam, na koniec zżyłam się z bohaterami, mimo, że czasami nie rozumiałam ich zachowania. Lubię książki kiedy albo kogoś się lubi albo nie. Ewentualnie ktoś zmienia swoje zachowanie. Ale jeżeli przez pół historii kogoś lubię i nie lubię na zmianę. Gdy czytałam, czułam się tak, jakbym uczyła się jeździć i nieumiejętnie puszczała sprzęgło a samochód zaczynał szarpać. Raz do tyłu raz do przodu. To bardzo zniechęcało mnie przy czytaniu. Chodzi mi tutaj o siostrę bohatera - Vię. Kiedy przeczytacie to będziecie wiedzieć o co mi chodzi.

Po przeczytaniu mogę powiedzieć, że mnie ta książka nie porwała. Bo była typową historią "american teenage love" - są cheerleaderki, footballiści, bogaci i biedni. Nawet kujonkę i sukę dało się wcisnąć! Mimo to uważam, że warto ją przeczytać, czy to dla zabicia czasu, czy po prostu żeby odpłynąć nieco z naszego szarego życia w gorące kalifornijskie klimaty....

Daria Followhill ma wszystko. Młodszą siostrę, szczęśliwych rodziców, opływa w luksusach. Ale nikt nie wie o tym, że ona co dzień zakłada maskę. A wszystko przez zazdrość o Vii i poczucie odtrącenia. Od dziecka jest zbuntowana. Panna Popularna jest idealna. Tylko czy aby na pewno? Penn Scully jest uczniem sąsiedniej szkoły i najlepszym graczem futbolu w całym stanie. Seksowny, zadziorny i mroczny. Po zaskakujących wydarzeniach trafia on pod skrzydła Melody Followhill, matki Darii. Nikt nie wie, że oni już się kiedyś spotkali. Przed laty, kiedy byli dziećmi i kiedy skradł jej pierwszy pocałunek. Pocałował i zaznaczył, że wszystkie pierwsze razy odda właśnie jemu. Przypieczętowało to pomarańczowe szkło morskie... Dzieli ich wszystko a łączy ból... Czy teraz, kiedy mieszkają pod jednym dachem, dojdą do porozumienia? Czy on wybaczy jej wszystko? Czy Daria wyjawi całą krzywdę jakiej doświadczyła? Czy Mel w końcu przejrzy na oczy? Czy Daria pokaże swoją prawdziwą twarz? Czy rosnące pożądanie pomiędzy nią o Pennem to zwykłe nastoletnie zauroczenie czy prawdziwa miłość? Ile tajemnic trzymają w sobie nastolatkowie i co się stanie, gdy prawda ujrzy światło dzienne? Dlaczego Daria zyskała ksywę Skull Eyes? O co w tym wszystkim chodzi?

Nie czytałam nigdy książek autorki. To moje pierwsze spotkanie z jej twórczością. Ale już wiem, ze na pewno nie ostatnie. Biorąc tę książkę do recenzji w życiu bym nie przypuszczała, że pod tą okładką skrywa się tyle bólu i krzywdy. Okładka sugeruje jakiegoś zbuntowanego młodego chłopaka. Opis natomiast troszkę pokręconą relację nastolatków. Ale środek dosłownie usadził mnie w fotelu. Fabuła faktycznie opowiada o typowym chłopaku typu bad boy ale powód, dlaczego jest taki a nie inny jest straszny. Okrutny ale bardzo realny. Tak samo najpopularniejsza dziewczyna w szkole. Dużo się o takiej relacji oczytałam już. Sportowiec i kapitanka cheerleaderek. Historii jakich wiele? Nic bardziej mylnego. Otóż oboje zostali skrzywdzeni, przez tych, którzy powinni się nimi opiekować o nich dbać. Każde w inny sposób a skutek takiego zaniedbania odbił się na nich. I to zostało bardzo dobrze pokazane Z każdej strony, z innego kąta i położenia by oddać cały ból i całą krzywdę. Główny bohater, Penn, to bliźniak Sylvii. Oboje uzdolnieni, choć w różnych sportach. Oboje doświadczeni i zbuntowani. Penn zakłada maskę obojętności i brutalności, by jakoś radzić sobie z bólem i smutkiem. Musi być silny. Demoniczny i silny. Nie może dać się nikomu pokonać. Ani innym chłopakom a tym bardziej dziewczynie, która mogłaby zburzyć ten starannie wypielęgnowany mur. Niejednokrotnie szokowało mnie jego zachowanie. Ale zawsze starałam się go zrozumieć. Jego motywy i celowość działań. Jest silną osobowością. Mroczną, demoniczną, bezlitosną i okrutną. Ale to typowa maska. Maksa twardziela. Tak samo jak Daria. Nic wiec dziwnego, że autorka postanowiła dać mu godnego siebie przeciwnika. Choć w spódnicy okazał się nad wyraz waleczny i zdeterminowany. Daria to twarda babka. Taki Hulk w spódnicy, który potrzebuje ujarzmienia, bo inaczej szaleje i ciągle zadaje ból. Daria to niezwykle silna młoda kobietka. Buntowniczka, twardzielka, bystra i przebiegła. Niedoceniana jest godnym przeciwnikiem w zadawaniu bólu. Ale tym samym i sama jest dogłębnie krzywdzona. To dziewczyna pełna przeciwieństw. Czuje się niewidzialna we własnym domu - ten obraz jest okrutny. Niezwykle realny i rzeczywisty. Wielu rodziców przymyka oko na zachowanie swoich dzieci. Spuszczają ich z oczu dając wolność ale nie maja pojęcia o czym myśli ich pociecha. Oddalają się od siebie z każdym dniem coraz dalej. Autorka bardzo dogłębnie zanalizowała temat nadając mu odpowiedni wydźwięk. Niezwykle emocjonalny, jak i cała historia. Relacja głównych bohaterów jest bardzo smutna. Krzywdzą siebie na wzajem, choć wisi miedzi nimi ogromna chemia, którą odczuwałam na każdym kroku podczas czytania. Pożądanie było dosłownie namacalne. Nie będę Wam opisywać scen uniesień, ale były idealnie dobrane do bohaterów. W tej historii nie ma miejsca na nude czy monotonię. Tu ciągle coś się dzieję. Ledwo jedno wydarzenia uda się w miarę panować to za chwile kolejne niszczy spokój i trzeba zaczynać od zera. Świetnie trzymała w napięciu i w nerwowym oczekiwaniu na ciąg dalszy wydarzeń. Ciąg dalszy, który dosłownie ścisnął me serce i wzruszył. Byłam w szoku. Nie spodziewałam się takich zwrotów akcji. Mimo dużej ilości stron książkę przeczytałam ekspresowo. Liczę, że kolejny tom pojawi się jak najszybciej. Autorka pokazała świat nastolatków od podszewki. Ze wszystkimi pomyłkami. Wzlotami i upadkami. Pokazała obraz młodych ludzi, którzy doświadczyli wiele złego. I z tym złem musieli sobie jakoś poradzić. NA swój indywidualny sposób. Autorka poruszyła wiele tematów, które uważam iż są warte uwagi. Książka została napisana dosadnie. Konkretnie, bez zbędnego ubarwiania ani lanai wody Bardzo spodobał mi się styl, który spowodował, ze dosłownie płynęłam na kartach powieści. Jestem mile zaskoczona. A jeśli Wy czytacie książki o młodych dorosłych i o ich problemach to zachęcam do lektury. Jest mocno, jest brutalnie, jest boleśnie i seksownie. Polecam.

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2021-01-10,

Na początku muszę wspomnieć, że książką jest pięknie wydana! Tego nie można jej ująć. Okładka z papierosem nie przemawia do mnie, aczkolwiek środek naprawdę wygląda świetnie :)

Znajdziemy w niej 28 rozdziałów - każdy z nich rozpoczyna się innym cytatem. Niektóre mnie urzekły, niektóre nie🙈

Natomiast jeżeli chodzi o treść... oj... oj...oj...
Lubię książki młodzieżowe, bo naprawdę lubię. Mam kilka tytułów do których chętnie bym wróciła... lubię też czytać takie, których akcja rozgrywa się w szkołach...
No, ale niestety ten tytuł nie będzie się do nich niestety zaliczał🙈

Poznajemy tutaj życie szkolne, na końcu studenckie.
Wiecie... cheerlederka i baseballista... historia typowego życia licealnego.

Daria - najpopularniejsza dziewczyna w szkole, ma zamożnych rodziców, nie musi martwić się o pieniądze...ma wszystko czego tylko zapragnie.
Penn - gracz futbolu z ogromnym talentem. Chłopak skrywa w sobie wiele tajemnic, nie łatwo dopuszcza kogoś do swojego serca...

Oboje tak różni...
Dzieli ich wszystko...
Czy te dwa tak różne charaktery może coś połączyć?

Niestety ta książka nie przemówiła do mnie. Jedynie co to zapisałam z niej kilka cytatów ;)

Za dużo było w niej przekleństw i scen, które czytałam z niesmakiem.

Oczywiście polecam Wam, jeżeli lubicie taką tematykę, bo wiadomo, że każdy z nas ma inne zdanie na temat każdej książki :)

"Nie ma nic bardziej inspirującego niż zakochanie się w osobie w niewłaściwym miejscu...w niewłaściwym czasie..."

"Chcę być dla Ciebie wszystkim...tylko poza jednym...Twoją przeszłością..."

"Kochanie Ciebie jest jak słuchanie piosenki po raz pierwszy, której słowa jakimś cudem się zna..."

Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama
Przeczytane:2020-12-20,

Niedawno skończyłam czytać książkę "Pretty Reckless" L.J. Shen. To historia dwojga amerykańskich nastolatków, których dzieli prawie wszystko. Daria jest popularna w szkole, ma bogatych rodziców i wydaje się, że nie ma żadnych zmartwień. Penn nie ma łatwego życia. Jego szansą na lepszy los jest dobra gra w szkolnej drużynie futbolu amerykańskiego.

Ich pierwsze spotkanie jest niefortunne i zaważy na ich przyszłym życiu.

Po kilku latach, ich drogi znowu się krzyżują. Penn bardzo chce uprzykrzyć życie Darii. Zrobi wszystko, by się zemścić. Okazja nadarza się szybko ponieważ rodzice Darii proponują chłopakowi, by zamieszkał w ich domu.

Co wydarzy się dalej? Jaka przyszłość czeka bohaterów? Czy dokonają dobrych wyborów?

"Pretty Reckless" to książka idealna dla starszej młodzieży, ale nie tylko. Mnie czytało się ją trudno, ale jednocześnie nie mogłam się od niej oderwać. Bardzo chciałam poznać zakończenie historii, która przydarzyła się dwojgu młodym ludziom.

Powieść była ciężka, przepełniona złymi emocjami. Dla nastolatków bardzo ważna była zemsta, chcieli bardzo, by innym było w życiu gorzej.

Nie rozumiałam zachowania mamy głównej bohaterki. Jedynie polubiłam jej ojca, który był mądrym i odpowiedzialnym dorosłym. Okazywał miłość i zainteresowanie Dari. Matka nie potrafiła się z nią porozumieć. Dziewczyna bardzo często czuła się opuszczona, nieważna, niechciana i niekochana. Bez wsparcia w swojej rodzinie.

Myślę, że wiele zachowań i decyzji, które podejmowała było podyktowane tym, że nie czuła się dobrze w domu.

Penn to chłopak, którego nie polubiłam. Nie miał łatwego dzieciństwa, ale wiele jego zachowań nie podobało mi się. Czasami był niedojrzały i nieodpowiedzialny. Jego siostra bliźniaczka była niesympatyczna i złośliwa.

Autorka w swojej książce porusza bardzo ważne i trudne tematy. Chęć zemsty, molestowanie seksualne nieletnich, bójki między młodymi ludźmi, bardzo lekkie podchodzenie do związków i seksu.

"Pretty Reckless" to książka o uczuciach. Większość bohaterów miała problemy osobiste i nie potrafiła sobie z nimi poradzić.

Wniosek jaki nasunął mi się po przeczytaniu tej powieści jest taki, że dorastanie, dojrzewanie jest trudne i dobrze, gdy w tym czasie młodzi ludzie mają kochającą rodzinę i prawdziwych przyjaciół. Ludzi, którym na nich zależy.

Polecam serdecznie 📚

„PRETTY RECKLESS”

L. J. Shen Wydawnictwo Kobiece

Lubicie zawirowane historie miłosne, które dotyczą nastolatków? To dobrze trafiliście. „Pretty Reckless” jest tego typu powieścią. Jest to pierwszy tom cyklu „All Saint High”.
Ona – Daria jest bardzo popularną dziewczyną w szkole. Można powiedzieć, że jest królową.
On – Penn – jest utalentowanym zawodnikiem. Gra w futbol. Ma ogromny potencjał. Czy go zmarnuje przez realizację swojego chorego planu? Jest też złym chłopcem.
Pełna intryg miłosna historia, która wciągnie was w szaleństwo zemsty. Czy ta zemsta będzie słodka czy gorzka - to już musicie przeczytać sami. Jak potoczą się losy Darii i Penna? Czy będzie big love, czy raczej wielka klapa i tragedia?
Dlaczego Penny pała żądzą zemsty w stosunku do Darii? Co ona mu takiego zrobiła?
Historia wciąga. Jest idealna na zimowe wieczory. Szybko się ją czyta. Książka nie jest ciężka.
Przeczytałam ją w jeden dzień. Ciekawa jestem jak potoczą się dalsze losy głównych bohaterów.

Moja ocena to 7/10

Książka o młodzieży dla młodzieży. Bohaterami są Daria i Penn. Ona z bogatej rodziny, rozpieszczona i zazdrosna. On biedny, ale dobry sportowiec. Coś w ich życiu wydarzyło się, że tych dwoje wzajemnie się nienawidzi. Dzieli ich wszystko. Po jakimś czasie nienawiść zaczyna przekształcać się we wzajemną fascynację.
Na początku trochę ciężko czytało mi się tę książkę. Jakoś historia mnie nie porwała, ale później było już lepiej. Postać Darii mnie irytowała, dopiero na końcu, jak dziewczyna przeszła metamorfozę, mogłam poczuć do niej sympatię. Czy warto przeczytać? Jeśli lubicie historie o nastolatkach, to myślę, że tak:)

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2021-01-11, Ocena: 5, Przeczytałem,

„Udawanie szczęścia jest jeszcze bardziej depresyjne niż sam smutek."

Poznajemy dwoje młodych ludzi, różni ich bardzo dużo i jeszcze więcej dzieli. Daria to szkolna gwiazda, jest kapitanem cheerleaderek, z jej zdaniem liczą się prawie wszyscy, nikt nie chce jej podpaść. Pyskata, zadziorna, rozpieszczona, bardzo bogata i bezczelna. Czy jednak jej zachowanie nie jest wołaniem o pomoc, czy pozostawiana sama sobie dziewczyna nie próbuje zwrócić na siebie uwagi? Trudno ją polubić. Penn pochodzi z patologicznej rodziny, jest uzdolnionym graczem futbolu. Rodzice Darii wyciągają pomocną dłoń w stronę chłopaka, przygarniają go do siebie, chcą mu pomóc. Co bardzo jest nie na rękę Darii. Między tą dwójką w przeszłości doszło do pewnej sytuacji, w wyniku której pałają do siebie ogromną niechęcią, wręcz nienawiścią. Czy w końcu przyszedł czas na zemstę?

Pani L. J. Shen potrafi zaskoczyć i wzbudzić cały wachlarz przeróżnych, skrajnych emocji. Chwilami czułam irytację, złość, niesmak, łezka się zakręciła. Relacje Darii z rodzicami i rówieśnikami są bardzo pokomplikowane, nie tak to powinno wyglądać. Matka traktuje Darię jak natrętną, irytującą muchę. Jej cała uwaga skupia się na innych młodych, utalentowanych osobach. Zazdrość, zawiść prowadząca do czynów, które mają swoje niemiłe konsekwencje. Dwulicowość, zakłamanie, młodzi ludzie pełni gniewu, nienawiści, łaknący zemsty. Doskonale stwarzane pozory w końcu opadną, ukazując prawdziwe, bezbronne oblicze. Różnice społeczne, molestowanie, przemoc psychiczna. Niepokojąca i dziwna relacja dyrektor – uczennica. Trudny, skomplikowany świat młodych ludzi wkraczających w dorosłość Zło, okrucieństwo, bezwzględność, brak zahamowań, zepsucie. Frustracje, niepowodzenia stają się motorem napędowym do krzywdzenia innych.

Przejmująca opowieść o dojrzewaniu, popełnianiu błędów, pełna intryg, napięcia i skrajnych emocji. Miłość i nienawiść, dwa zupełnie różne uczucia – co zwycięży? Powieść zmusza do refleksji, ukazuje świat bogatych ludzi, którym wbrew pozorom nie brakuje problemów. Bardzo polecam :)

Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2020-12-29, Ocena: 6, Przeczytałam,

„Pretty Reckless. All Saint High.” to jedna z lepszych książek, jakie miałam okazję przeczytać w tym roku. Znalazłam w niej wszystko, czego pełnokrwisty czytelnik romansów poszukuje. Świetnie wykreowanych bohaterów, oryginalną historię, zaskakujące zwroty akcji oraz HOT sceny! Kurczę, to naprawdę świetna książka!

Daria to rozkapryszona dziewczyna z bogatego domu. Cheerleaderka, królowa szkoły, bohaterka pikantnych plotek. Daria jest również kolekcjonerką grzechów, zagubioną duszą, poszukiwaczką miłości. Na zewnątrz wredna królowa lodu a w środku zagubiona młoda dziewczyna. Kiedy cztery lata temu w jej życiu pojawił się Penn, po raz pierwszy poczuła, że znalazła przyjaciela i bratnią duszę. To jemu zaufała i oddała swój pierwszy pocałunek. To on został jej wspólnikiem w popełnianiu kolejnego grzechu. To właśnie ten grzech zniszczył życie pewnej dziewczyny i zniszczył to, co zaczęło rodzić się między Darią i Penem. Po czterech latach tych dwoje ma razem zamieszkać. To dziwne jak życie z nich kpi. Daria uważa to za najgorszy koszmar a Penn widzi w tym okazję na zemstę.  Kiedy Daria i Penn zaczynają spędzać ze sobą więcej czasu dochodzi między nimi do coraz większych spięć. Za każdym razem ranią się mocniej i za każdym razem odkrywają kawałki swoich dusz i serc. Z jednej strony nienawidzą się a z drugiej czują do siebie pożądanie. Dowiadują się o sobie więcej i odkrywają, kim tak naprawdę są. I kiedy wydawać by się mogło, że nienawiść zaczyna słabnąć pojawia się duch z przeszłości a pewne grzechy wychodzą na światło dzienne. Przyszłość Penna staje pod znakiem zapytania, reputacja Darii legnie w gruzach a ich delikatne uczucie wystawione będzie na wielką próbę.

„Pretty Reckless. All Saint High.” czytałam z zapartym tchem. Dawno żadna historia mnie tak nie pochłonęła. Autorka stworzyła historię, która szokuje, bawi, wzrusza i przyprawia o rumieńce. L.J. Shen zachwyca swoim stylem. Wszystko jest idealnie wywarzone, nie ma przesadnie słodkich scen a bohaterowie są autentyczni i zachwycają nie tylko swoimi zaletami i talentami, ale również wadami. Ja jestem wręcz oczarowana i gorąco Was zachęcam do sięgnięcia po ten tytuł.

Po raz kolejny autorka zabiera nas do Todos Santos. Tym razem jednak głównymi bohaterami są dzieci poznanych wcześniej bohaterów.

Wydawać by się mogło, że Daria ma wszystko. Bogatych rodziców, popularność, znajomych. Jednak nic bardziej mylnego. Ma ona bardzo dużo problemów osobistych, z którymi sobie nie radzi, a raczej radzi, ale w zły sposób.

Penn jest utalentowanym graczem futbolu, jednak w życiu nie ma łatwo.

Poznali się cztery lata temu i właśnie wtedy złamali sobie serca.

Po czterech latach Penn trafia pod skrzydła rodziców Darii, jednak nie zdają sobie oni sprawy, że zaprosili do domu wroga swojej córki, który w końcu ma szansę na zemstę.

Przyznam szczerze, że początek mnie nie wciągnął. Bohaterowie wydawali mi się bez wyrazu. Na szczęści po ciężkim początku, książka bardzo mnie wciągnęła i nie odłożyłam jej, póki nie dotarłam do ostatniej strony.

Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji. Często byłam zła na niektórych bohaterów, wkurzało mnie ich zachowanie, nie rozumiałam, dlaczego tak postępują. Nie polubiłam matki Darii. Niby chciała być dobrą matką, a robiła wszystko, żeby zniechęcić do siebie córkę.

W książce opisanych jest wiele toksycznych relacji: między rówieśnikami, między rodzicem a dzieckiem lub między dorosłym a uczniem. „Pretty reckless” pokazuje, że pieniądze nie zawsze są rozwiązaniem wszystkich problemów, że cierpią i ci, co pieniądze mają i ci, którym ich brakuje.

Może książka nie jest tak dobra, jak np. „Intryga”, ale nie żałuję czasu, który na nią poświęciłam. Na pewno przeczytam kolejny tom.

Chaos
L.J. Shen0
Okładka ksiązki - Chaos

Ruckus Rosie Podobno życie to piękne kłamstwo, a śmierć jest bolesną prawdą. Zgadzam się z tym. Nikt nigdy nie sprawił, że poczułam się tak żywa, poza...

Szakal
L.J. Shen0
Okładka ksiązki - Szakal

Nagi surfer. Naciągacz, kłamca, złodziej i oszust. Z tego co słyszałam, szantażuje bogaczy i podrywa ich żony dla kasy. I dlatego trochę mnie zdziwiło...