如i帷a nimfa

Tytu orygina逝: NINFA DORMIENTE
T逝maczenie: Joanna Kluza

Tom 2 cyklu Teresa Battaglia

Ocena: 4.33 (3 g這s闚)

Portret skrywający mroczną przeszłość. Dolina spowita tajemnicą. Kobieta, która walczy o życie.

Śpiąca nimfa. Dzieło sztuki o magnetyzującym pięknie, namalowane przez młodego partyzanta w ostatnich dniach II wojny światowej. Obraz, który w czerwonym pigmencie na płótnie skrywa szokującą tajemnicę. Namalowano go bowiem krwią... z ludzkiego serca.

Tylko kim była ofiara?

Nie ma ciała, nie ma żadnych zeznań. Jedynie słaby ślad krwi. To on prowadzi komisarz Teresę Battaglię i jej podwładnego Massima Mariniego do doliny Resia, surowej krainy wśród gór w północno-wschodnich Włoszech.

Dolina i portret to jedyne tropy, na jakie mogą liczyć śledczy. Czerwony ślad prowadzi do kogoś bardzo zdeterminowanego, by ochronić sekret, którego strzeże...

Tagi: b鏬 Literatura kryminalna - detektyw kobieta

Kup ksi捫k 如i帷a nimfa

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - 如i帷a nimfa

Avatar u篡tkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2020-08-17, Ocena: 4, Przeczyta豉m, Mam na p馧ce,

Teresa Battaglia, sze嗆dziesi璚ioletnia pani komisarz, która zmaga si z nieuleczaln chorob jak jest Alzheimer. Stara si walczy z ni na swój sposób. Jednak jest cenion policjantk i wraz ze swoim zespo貫m, robi wszystko by odnale潭 morderc.

Masaimo Marini wspó逍racuje z pani komisarz, jest 鈍ietnym policjantem jednak w jego 篡ciu pozosta 郵ad po ojcu, który bi zarówno jego jak i matk. Przesz這嗆 m這dego policjanta odcisn窸a na nim takie pi皻no, 瞠 gdy dowiaduje si, 瞠 zostanie tat, boi si, 瞠 b璠zie taki jak jego ojciec.

Co do „如i帷ej nimfy” jako nie wci庵n窸a mnie ta ksi捫ka. Mo瞠 temu, i kobieta z obrazu zosta豉 zamordowana 70 lat temu i nie czu豉m takiej presji by znale潭 morderc? Mo瞠.

Fakt pó幡iej akcja nabiera troch tempa, jednak jak dla mnie za du穎 by這 historii o tej Dolinie Resia. Wiem, 瞠 musieli鄉y pozna ich kultur, i zwyczaje aczkolwiek, co powodowa這, i nie potrafi豉m porz康nie zaczyta si w tej ksi捫ce.

Ogólnie historia jest ciekawa i domy郵am si, 瞠 wielu z was przypadnie do gustu. Moim problem, mo磧iwe 瞠 jest to, i nie czyta豉m pierwszego tomu z cyklu „Teresa Battaglia”.

Bardzo podoba豉 mi si relacja miedzy pani komisarz a Marinim. Niby surowa szefowa a jednak ciep豉 niczym matka. 安ietny duet naprawd.

Rewelacyjne by造 równie fragmenty notatek z dziennika pani komisarz. Pokazuj, z jak straszn chorob musi si zmaga. Zapisuj帷 w dzienniku wszystkie najwa積iejsze rzeczy w razie konieczno軼i ma mo磧iwo嗆 by wróci do tego co robi豉. Przera瘸j帷e jest 篡cie z my郵, 瞠 nie wiesz kiedy mo積a zapomnie co si robi這.

Koniec ko鎍ów uwa瘸m ksi捫k za bardzo dobr i mo瞠 w przysz這軼i si璕n po pierwszy tom tej serii 😊.

Min窸o naprawd sporo czasu mi璠zy us造szeniem o Ilarii a przeczytaniem jej pierwszej powie軼i "Kwiaty nad piek貫m". Niestety zas逝g tego jest chroniczny brak czasu na kolejne ksi捫ki. Jednak je郵i co ewidentnie przypadnie mi do gustu, to robi wszystko by ci庵n望 dalej, szczególnie je郵i do czynienia mam z cyklem, a nie pojedynczymi pozycjami. Tak瞠, "如i帷a nimfa" równie musia豉 w ko鎍u trafi w moje r璚e i tak te si sta這. Pierwsz cz窷 o komisarz Battagli pami皻am a za dobrze. To by造 moje prywatne ruchome piaski, które wci庵a造 do ostatniej strony. Czy "如i帷a nimfa" tak瞠 mnie poch豉nia豉?

Teresa Battaglia to komisarz z ogromnym sta瞠m i do鈍iadczeniem. Widzia豉 ju naprawd wiele, cho ostatnie 郵edztwo u鈍iadomi這 jej, 瞠 nie ma prawa mówi, 瞠 wszystko. Tym razem przedmiotem 郵edztwa okazuje si...obraz. Chodzi o portret przepi瘯nej kobiety, który zosta namalowany przez partyzanta podczas ostatnich dni II wojny 鈍iatowej. Obraz, który namalowany jest intryguj帷 czerwieni, skrywa jednak niebywa陰 i szokuj帷 tajemnic. Zosta on namalowany ludzk krwi, krwi prosto z serca ofiary.
Pytanie brzmi, kim by豉 ofiara, a kim "artysta"? Czy mo磧iwe jest, by autor dzie豉 zabi tylko po to, by uwieczni pi瘯no m這dej kobiety?

Battaglia i jej wspó逍racownicy nie maj praktycznie 瘸dnych 郵adów. Dysponuj tylko obrazem. Nie ma cia豉, nie ma 郵adów, ale jest krew. To ona prowadzi komisarz i jej podw豉dnego Mariniego do doliny Resia. Surowej krainy w鈔ód gór w pó軟ocno-wschodniej cz窷ci W這ch. I tak krok po kroku zaczynaj帷 od jednego tropu, potem doliny i dzi瘯i rozmowom z kolejnymi lud幟i 郵edztwo nabiera kszta速u. Zaczynaj pojawia si osoby, które co pami皻aj, co wiedz, ale wol milcze... Jest kto, kto zrobi wszystko, by tajemnica nie ujrza豉 鈍iat豉 dziennego. Determinacja tego kogo zaskoczy chyba wszystkich.

W najwi瘯szych tarapatach znajdzie si jednak sama Teresa. Jej choroba post瘼uje, a nie chce nikomu o niej powiedzie. Ukrywanie powoduje, 瞠 zeszyt, który by jej praw r瘯, znika i grozi demaskacj jej u這mno軼i... Marini za z jednej strony chce wspiera Battagli, ale z drugie sam zmaga si z nie lada problemami i to natury niezwykle osobistej.
Jak potocz si ich losy? Kto komu w ostateczno軼i b璠zie pomaga? Czy b璠zie im dane uratowa si nawzajem? Kim b璠zie osoba, która pomo瞠 im w 郵edztwie i nie tylko?

Ksi捫ka niestety nie by豉 tak porywaj帷a, jak jej pierwsza cz窷. Potrzebowa豉m sporo czasu na wci庵ni璚ie si w akcj, a niestety za po這w by這 ju chyba tylko gorzej. Dodatkowo nie potrafi uwierzy, 瞠 nikt z bliskich wspó逍racowników nie widzi problemów, z jakimi zmaga si komisarz Battaglia. Jest zostawiona sama sobie, ka盥y j s逝cha jak Boga jedynego, a ona nawet przez sekund nie pomy郵i jakie zagro瞠nie stwarza dla wspó逍racowników. To mi si bardzo nie podoba這 i spowodowa這, 瞠 ksi捫k odbiera豉m do嗆 nieprzyja幡ie. Mimo to, je郵i autorka wyda kolejn, chc po ni si璕n望. Gdyby tylko wróci豉 poziomem do "Kwiatów nad piek貫m" to my郵, 瞠 znios豉bym samowolk pani komisarz i jej rz康y na komisariacie (i nie tylko). Je郵i planujecie czyta to koniecznie w odpowiedniej kolejno軼i, bo ma ona ogromne znaczenie (w przypadku Teresy, ale równie Massima).

Avatar u篡tkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-08-14, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Thriller,sensacja,krymina, E-booki, 2022,
Inne ksi捫ki autora
Skalny kwiat
Ilaria Tuti0
Ok豉dka ksi您ki - Skalny kwiat

Od huku pocisk闚 dr膨 po這穎ne w鈔鏚 g鏎 wioski. To tam mieszkaj one - niez這mne kobiety, do kt鏎ych o pomoc zwraca si dow鏚ztwo w這skich wojsk. Cz窷...

Kwiaty nad piek貫m
Ilaria Tuti0
Ok豉dka ksi您ki - Kwiaty nad piek貫m

W niewielkim w這skim miasteczku u st鏕 Alp turysta dokonuje makabrycznego odkrycia. Na le郾ej polanie le篡 nagie cia這 m篹czyzny z wy逝pionymi oczami...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Recenzje miesi帷a
Elektromagnetyzm i jego tajemnice