Śpiąca nimfa

Tom 2 cyklu Teresa Battaglia

Teresa Battaglia, sześćdziesięcioletnia pani komisarz, która zmaga się z nieuleczalną chorobą jaką jest Alzheimer. Stara się walczyć z nią na swój sposób. Jednak jest cenioną policjantką i wraz ze swoim zespołem, robi wszystko by odnaleźć mordercę.

Masaimo Marini współpracuje z panią komisarz, jest świetnym policjantem jednak w jego życiu pozostał ślad po ojcu, który bił zarówno jego jak i matkę. Przeszłość młodego policjanta odcisnęła na nim takie piętno, że gdy dowiaduje się, że zostanie tatą, boi się, że będzie taki jak jego ojciec.

Co do „Śpiącej nimfy” jakoś nie wciągnęła mnie ta książka. Może temu, iż kobieta z obrazu została zamordowana 70 lat temu i nie czułam takiej presji by znaleźć mordercę? Może.

Fakt później akcja nabiera trochę tempa, jednak jak dla mnie za dużo było historii o tej Dolinie Resia. Wiem, że musieliśmy poznać ich kulturę, i zwyczaje aczkolwiek, coś powodowało, iż nie potrafiłam porządnie zaczytać się w tej książce.

Ogólnie historia jest ciekawa i domyślam się, że wielu z was przypadnie do gustu. Moim problem, możliwe że jest to, iż nie czytałam pierwszego tomu z cyklu „Teresa Battaglia”.

Bardzo podobała mi się relacja miedzy panią komisarz a Marinim. Niby surowa szefowa a jednak ciepła niczym matka. Świetny duet naprawdę.

Rewelacyjne były również fragmenty notatek z dziennika pani komisarz. Pokazują, z jaką straszną chorobą musi się zmagać. Zapisując w dzienniku wszystkie najważniejsze rzeczy w razie konieczności ma możliwość by wrócić do tego co robiła. Przerażające jest życie z myślą, że nie wiesz kiedy można zapomnieć co się robiło.

Koniec końców uważam książkę za bardzo dobrą i może w przyszłości sięgnę po pierwszy tom tej serii 😊.

Informacje dodatkowe o Śpiąca nimfa:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2020-06-10
Tytuł oryginału: NINFA DORMIENTE
Tłumaczenie: Joanna Kluza
Dodał/a opinię: MrsBookBook

Tagi: bóg Literatura kryminalna - detektyw kobieta

Zobacz opinie o książce Śpiąca nimfa

Kup książkę Śpiąca nimfa

Skalny kwiat
Ilaria Tuti0
Okładka ksiązki - Skalny kwiat

Od huku pocisków drżą położone wśród gór wioski. To tam mieszkają one - niezłomne kobiety, do których o pomoc zwraca się dowództwo włoskich wojsk. Część...

Kwiaty nad piekłem
Ilaria Tuti0
Okładka ksiązki - Kwiaty nad piekłem

W niewielkim włoskim miasteczku u stóp Alp turysta dokonuje makabrycznego odkrycia. Na leśnej polanie leży nagie ciało mężczyzny z wyłupionymi oczami...