Splątanie

Pierwsza część cyklu powieści kryminalno-okultystycznych z Jakubem Kempnerem, policyjnym śledczym. Zdegradowany i przeniesiony do Wrocławia, zostaje przydzielony do rutynowej sprawy samobójstwa. To, co miało być standardowym wypełnieniem dokumentacji, szybko przeradza się w ciąg niespodziewanych zdarzeń. Dręczeni widziadłami oraz ciężkimi do wyjaśnienia zjawiskami policjanci z wolna porzucają utarte ścieżki dochodzeniowe, ruszając tropem tajemnicy zagrzebanej w jednej z wrocławskich dzielnic. Krok po kroku docierają do jądra zagadki brutalnych samookaleczeń, a jednocześnie stają przed wyzwaniem, w którym na szali kładą własne życie. Czasu mają niewiele – demoniczny byt gnieżdżący się w okolicy ma szansę tylko raz na kilkadziesiąt lat wypełnić rytuał zapoczątkowany ponad dwa wieki temu.

Informacje dodatkowe o Splątanie:

Splątanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2017-04-30, Ocena: 3, Przeczytałam,
"Tylko usychające błyskawicznie odnóża drgały, napędzane pośmiertnymi impulsami płynącymi z przeżartego ciemnością umysłu." Mam bardzo mieszane odczucia po przeczytaniu książki. Z jednej strony ciekawy pomysł na fabułę, mnogość elementów grozy zgrabnie przeplatająca się z kryminalnym rdzeniem, wzbogacona intrygującymi wątkami obejmującymi mroczne istoty i zjawiska wymykające się ludzkim zdolnościom poznawczym. Z drugiej strony mimo wszystko brakowało mi mocnej dawki napięcia i niepewności, serii dreszczyków charakterystycznych dla wciągających thrillerów. Łapałam się na tym, że było mi w zasadzie obojętne, jak dalej potoczy się akcja, mało cierpiałam z powodu pojawiania się śmierci skutecznie zaglądającej w oczy kolejnym ofiarom. Tak po prostu bywa, że nie zgrywamy się z powieścią, nie mamy jej zbyt dużo do zarzucenia, ale niestety nie okazuje się ona dla nas źródłem satysfakcjonującego zaczytania. Jednak przyznaję, że autor ma obrazowy styl pisania, pasowało mi ciekawe urozmaicenie w dialogach, przyjmowanie różnych form narracji. Podobała mi się także przyspieszona kulminacja zdarzeń w zakończeniu powieści, pozostawienie otwartej furtki dla wyobraźni czytelnika, w kolejnych tomach serii może się ona rozwinąć w porywający sposób. Jakub Kempner, przeniesiony do wrocławskiej policji, za sprawą zagadkowego samobójstwa zostaje zostaje natychmiast wciągnięty w sekwencję zdarzeń, upiornych i trudnych do wyjaśnienia. Wspólnie ze Sławomirem Bauerem tworzą nietuzinkowy duet detektywistyczny. Przed nimi seria bardzo osobliwych i skomplikowanych spraw do rozwiązania. bookendorfina.pl
Avatar użytkownika - Monia_35
Monia_35
Przeczytane:2017-04-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 ksiażki w 2017 r.,
Odjazd maksymalny. Kiedy wszystko wydaje się być rzeczywiste, realne i do wyjaśnienia, to wcale takie nie jest. To tylko ułuda.Ciekawa jestem bardzo kolejnej części.
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2016-07-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Zachęcam do zapoznania się z moją recenzją dostępną na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/spatanie-maciej-lewandowski/
Bardzo obiecujący początek serii! http://korcimnieczytanie.blogspot.com/2016/06/maciej-lewandowski-splatanie.html

W dzielnicy Wrocławia dochodzi do nietypowych samoójstw, policja zastanawia się, czy przypadkiem jakiś seryjny morderca nie zmusza ludzi do samookaleczania się. Jednak sprawa, która na pierwszy rzut oka wygląda jak obraz szaleńca, nie do końca nim jest. W grę wchodzą dawne dzieje oraz wierzenia.

Mamy tutaj kryminał połączony z horrorem. Z jednej strony brutalne zabójstwa, z drugiej pojawiają się legendy o czarownicy, która zaprzedała duszę diabłu. Całość tworzy niesamowity, mrożący krew w żyłach obraz.

Pomysł naprawdę ciekawy, gdzie człowiek musi oderwać się od spraw przyziemnych i zacząć dostrzegać nieco głębsze znaczenie różnych znaków. Dobry początek serii, autor mnie naprawdę zaciekawił i wiem, że nie będzie to jedyna książka, którą przeczytam.

Grzechòt
Maciej Lewandowski0
Okładka ksiązki - Grzechòt

Dziecięca ciekawość potrafi zwieść na manowce W ciepłe wakacje młody Jakub przedziera się przez ogrodzenie na działkę zwariowanego sąsiada, o którym krążą...

Cienie Nowego Orleanu
Maciej Lewandowski0
Okładka ksiązki - Cienie Nowego Orleanu

Okultystyczny kryminał z elementami mitologii wudu i horror w duchu twórczości Lovecrafta! John Raymond Legrasse, doświadczony nowoorleański policjant...