Spójrz na mnie

Język oryginału: islandzki
Tłumaczenie: Jacek Godek
Ilustracje: Piotr Bogusławski

Tom 5 cyklu Thora

Pensjonariusz oddziału psychiatrycznego skazany za pedofilię zleca Thorze wniesienie rewizji od wyroku. Skazanym jest chłopiec z zespołem Downa. Został uznany winnym wzniecenia pożaru i spowodowania śmierci czworga podopiecznych ośrodka rehabilitacyjnego. Czy chory na autyzm lub padaczkę chłopak albo głuchoniema i niewidoma nastolatka mogli komuś aż tak zajść za skórę, by pragnąc zemsty odważył się popełnić odrażającą zbrodnię?

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Spójrz na mnie

Opinie o książce - Spójrz na mnie

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2016-02-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 2016 - 52 książki,
Świetny, wielowątkowy kryminał. Momentami był nawet trochę straszny. To co lubię w takich książkach to jak czytając próbuję sama rozwiązać zagadkę, a tu kolejne zwroty akcji dostarczają mi nowej uciechy bo muszę szukać innego podejrzanego. Oczywiście autorka znów mnie zaskoczyła :-). Tłem dla poszukiwania zbrodniarza jest trudny problem niepełnosprawności fizycznej i umysłowej, problem z niedostosowaniem takich osób, a także problem wsparcia dla rodzin osób niepełnosprawnych.
Avatar użytkownika - akarasek
akarasek
Przeczytane:2014-10-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Pierwsza książka autorki, z którą się zetknęłam i od razu ją pokochałam. Książka trzyma w napięciu i strachu do samego końca. W Islandii nie ma chyba lepszego autora w tym gatunku!
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2018-05-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Przez wiekszą część książki zatanawiałam się, co wspólnego ze spalonym osrodkiem, ma historia ducha dziewczyny, która zginęła w wypadku samochodowym. Jak się okazuje, te dwie sprawy bardzo są ze sobą powiązane!
Żal biednego Jakoba! Chociaz udaje się w końcu dowieść jego niewinności, to jednak rok spędził poza domem i w dodatku został oslepiony na jedno oko przez swego "dobroczyńcę".

Avatar użytkownika - Pharea
Pharea
Przeczytane:2013-02-10, Ocena: 4, Przeczytałam,
Odziedziczone zło
Yrsa Sigurdardóttir0
Okładka ksiązki - Odziedziczone zło

,,Dzieła Yrsy Sigur?adóttir to już kanon współczesnej światowej literatury kryminalnej." TIMES LITERARY SUPPLEMENT Pod osłoną nocy we własnym domu...

Niechciani
Yrsa Sigurdardóttir0
Okładka ksiązki - Niechciani

Historia zimna jak lód, straszna i wciągająca! Naprawdę dla ludzi o mocnych nerwach. Upiorny i bardzo ekscytujący thriller, który można czytać tylko...

Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch