Weź moją duszę

Język oryginału: Ser grefur grof
Tłumaczenie: Jacek Głodek
Ilustracje: Piotr Bogusławski

Tom 2 cyklu Thora

Kolejny bestsellerowy thriller islandzkiej autorki- skandynawscy recenzenci uznali te książkę za superthriller i nadali mu cztery gwiazdki w ich rankingu- bestialskie morderstwo dokonane w nadmorskim spa staje się początkiem serii złowieszczych odkryć z przeszłości. Prawniczka Thora przyjeżdża do nadmorskiego hotelu, którego atrakcją jest stosowanie praktyk ezoterycznych. Jej znajomy, właściciel hotelu, ma problemy prawne związane z tą nieruchomością, ponoć nawiedzaną przez duchy. W trakcie pobytu Thory na pobliskiej odludnej plaży dochodzi do morderstwa Birny, architektki hotelu. Wkrótce w tajemniczych okolicznościach ginie hotelowy bioenergoterapeuta. Jaką tajemnicę kryje w sobie historia przeklętego miejsca?

Kup książkę Weź moją duszę

Opinie o książce - Weź moją duszę

Jest to drugi kryminał tej islandzkiej autorki, który przeczytałam. Drugi tom z serii o prawniczce Thorze spodobał mi się jeszcze bardziej niż pierwsza część. Fabuła jest ciekawa - historia nawiedzonego hotelu, ekscentryczny właściciel i zbrodnia na mokradłach, zaś wpleciona historia z czasów II wojny światowej daje książce tajemniczy i mroczny klimat. Główna bohaterka jest wyrazista i pewna siebie, co jest również dużym plusem tego kryminału. W tej części spotykamy też jej dzieci oraz jej bliskiego przyjaciela z Niemiec Matthew. Ogólnie książka jak najbardziej godna polecenia, chociaż jej czytanie trochę mi się dłużyło, aczkolwiek to przez trudne islandzkie nazwiska oraz nazwy. Dla miłośników kryminału ;)
Avatar użytkownika - whisky
whisky
Przeczytane:2015-11-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
#Islandia #morderstwa sprzed lat #pani prokurator #duchy #wiejskie porachunki #hotel Książka zaczyna się mocno i zdecydowanie wciąga. Kiedy już wszystko wydaje się wyjaśniać, autorka dorzuca nam kolejne zawirowanie i jeszcze trochę mota fabułę. Chociaż motywy podejrzanych są mocno naciągane, daje się to wszystko przełknąć i po prostu cieszyć islandzkim kryminałem. Z duchami w tle. Irytowały mnie dwie rzeczy. Po pierwsze, czemu pani prokurator, zajmująca się na co dzień prawem budowlanym, nagle rzuca się do zbierania poszlak i przesłuchiwania ludności - znacznie utrudniając pracę policji? Po drugie, okropne polskie tłumaczenie. "Zrazu był nadto skofundowany...", "onegdaj" i uporczywe "rzekł" w XXI wiecznym świecie pełnym szybkich samochodów i telefonów komórkowych brzmi dosyć idiotycznie.
Niesamowicie okrutny w swej prostocie początek i wzruszające zakończenie sprawiły że się popłakałam dwa razy. Dość długo czytałam tę książką ponieważ nie jest moja i czytałam ją w trakcie wizyty, ale w końcu pożyczyłam ja do domu i skończyłam w kilka godzin. To jest właśnie to co lubię w kryminałach. Wielu podejrzanych, wiele relacji pomiędzy osobami zmarłymi a innymi ludźmi, wiele możliwych motywów. Podłe, płytkie emocje które wiążą współczesne zbrodnie ze zbrodnią sprzed lat. W tym wszystkim sprytna prawniczka uparcie doszukująca się prawdy. Bardzo fajna książka.
Avatar użytkownika - romantic-soul
romantic-soul
Przeczytane:2014-01-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2014, Mam,
Dobra książka, chociaż trochę jej brakuje do debiutanckiego "Trzeciego znaku" Yrsy, pojawia się za to więcej trupów! Książka jest wciągająca, ze względu na pojawiające się w ciągu akcji kolejne intrygujące zagadki, które możemy rozwiązywać z główną bohaterką. Początkowo fabuła jest nieco zbyt statyczna i długo się "rozkręca", ale zakończenie jest zaskakujące. Polecam wszystkim, a przede mną kolejna książka tej autorki :)
Avatar użytkownika - aneta5janiec12
aneta5janiec12
Przeczytane:2019-08-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Posiadam,
Avatar użytkownika - alams
alams
Przeczytane:2017-11-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, przeczytam 52 książki w 2017,

Tajemnice romans morderstwa mnóstwo podejrzanych takie książki to ja lubię wciągająca czasem zabawna opowieść o prawniczce która oprócz spraw w sądzie musi zostać detektywem i rozwiązać zagadke z przeszłości mając na głowie dorastające dzieci. Już pierwszy rozdział powoduje dreszcze aż chce się czytać jeszcze. Wątek duchów ciekawie wpleciony w akcję książki Polecam

Avatar użytkownika - MeaCulpa
Przeczytane:2015-04-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytane w 2014 i wcześniej,
Lód w żyłach
Yrsa Sigurdardottir0
Okładka ksiązki - Lód w żyłach

Grupa Thory przybywa na wschodnie wybrzeże Grenlandii, gdzie zostaje odcięta od świata. Ktoś uszkodził czasze anten satelitarnych, nie działają telefony...

Rozgrzeszenie
Yrsa Sigurdardottir0
Okładka ksiązki - Rozgrzeszenie

Freya i Huldar stają przed nowym wyzwaniem. Dramatyczna walka z czasem przypomni Freyi lata, które usiłowała dotąd wymazać z pamięci... O tej zbrodni...

Na tej samej ziemi
Katarzyna Kielecka;