Spojrzenia uważne

Zbiór pięknych wierszy, pełnych kobiecej i duchowej wrażliwości i zmysłowości. Mówiących o uczuciach i rozterkach w kontaktach między dwojgiem bliskich sobie ludzi. Poetka zgłębia własną sferę doznań, a także sferę otaczających ją ludzi i świata.
Zachęcamy do lektury.

Informacje dodatkowe o Spojrzenia uważne:

Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
Data wydania: 2020-05-15
Kategoria: Poezja
ISBN: 9788320557428

Kup książkę Spojrzenia uważne

Spojrzenia uważne - opinie o książce

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2020-10-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

Z dobrą poezją jest tak, że czytasz jakiś wiersz i za każdym razem możesz co innego w nim odkryć, inaczej go zrozumieć. To niezwykle inspirujące. Utwory Natalii Grzebisz charakteryzuje niesamowita wrażliwość. Wierzcie mi, to czuć w każdym wierszu, zdaniu, słowie. Są pełne głębi, delikatności, niepewności, radości, ale i smutku, a czasem nawet pewnej ulotności... Dajcie się porwać i oczarować pięknemu doborowi słów! A raczej zabawy słowem z przenośniami i porównaniami.

Każdy z wierszy pozostawił mnie z pewnymi przemyśleniami. Autorka porusza problemy, które możemy zaobserwować w swoim bliskim otoczeniu. Pisze głównie o miłości, przyjaźni, tęsknocie, życiu, przemijaniu. Nie ma w tym wszystkim żadnej sztuczności, nadmiernego naciągania. Niektóre myśli są zaledwie jednozdaniowe, co bardzo mnie zaskoczyło, ale i one sprawiają, że czytelnik na chwilę się zaduma, coś przemyśli.

Najbardziej przypadł mi do gustu wiersz "Wymiana" - chyba głównie ze względu na męską narrację.

"Patrzę na nią i widzę Ciebie.
I teraz Ci to właśnie mówię,
bo bez przerwy gadam do Ciebie,
szukając Twojej uwagi.

O, mówisz coś. Już milczę.

Zachorowałem chyba.
Nieuleczalnie -
na Ciebie.

Nią wiem - nie wyleczę się nigdy.
To jedyne "nigdy", którego jestem pewien."

Tomik poezji "Spojrzenia uważne" zmusza do chwili przystanięcia w pędzie, skłania do refleksji i uwrażliwia na piękno, na to, co nas otacza, co nas dotyczy. Polecam!

Powrót matki
Danuta Awolusi ;