Spowiedź Goebbelsa

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Historyczne

Joseph Goebbels był prawą ręką Adolfa Hitlera od lat 20. XX w. aż do jego samobójczej śmierci 30 kwietnia 1945 roku.

Bez tego błyskotliwego mówcy i mistrza propagandy politycznej (to ON stworzył dewizę, że „kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą”) Hitlerowi byłoby dużo trudniej zdobyć władzę dyktatorską w Niemczech i rozpętać drugą wojnę światową. Jaki był prywatnie Goebbels, który wytrwale zatruwał serca i umysły Niemców wirusem nazizmu, porywał tłumy i mimo mało atrakcyjnej powierzchowności fascynował kobiety?

Przeczytajcie nieznane dotąd zapiski szczerej do bólu rozmowy z ministrem propagandy III Rzeszy i poczujcie się tak, jakbyście siedzieli naprzeciw i zadawali mu pytania. Do tych źródeł dotarł Christopher Macht, autor bestsellerowych książek: „Spowiedź Hitlera”, „Spowiedź Stalina” czy ostatnio „Spowiedź doktora Mengele”.

Tagi: Historia

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Spowiedź Goebbelsa

Opinie o książce - Spowiedź Goebbelsa

Avatar użytkownika - _read_andzia_
_read_andzia_
Przeczytane:2021-07-31, Ocena: 6, Przeczytałem,
Joseph Goebbels- prawa ręka Hitlera, jego wierny przyjaciel zarówno w życiu służbowym jak i prywatnym.  Ile tak naprawdę o nim wiemy?  Ja nie wiele. Nie przypominam sobie byśmy w szkole mieli jakiś temat o nim, dlatego bardzo się cieszę, że książka "Spowiedź Goebbelsa szczera rozmowa z przyjacielem Hitlera" trafiła właśnie w moje ręce.  Dowiedziałam się jakie sztuczki stosował w uprawianiu propagandy, w czym był mistrzem, jaki był prywatnie, jak dużą rolę w jego życiu grał Hitler a także w jaki sposób tyle osiągnął.    "Goebbels był przystojnym mężczyzną. Był niewysoki, raczej niski, powinien być trochę wyższy, żeby rzeczywiście coś sobą prezentować. Ale był niezwykle wypielęgnowany, miał wspaniałe garnitury, najlepszy materiał. Zawsze lekko opalony. Ręce zadbane, jakby codziennie przychodził do niego człowiek na manicure. "   Jest to fikcja literacka, dlatego nie można pokładać w niej dużej wiary. Wiele wątków jest prawdziwych, każde zdjęcie jest prawdziwe, jednak fikcja zawsze pozostanie fikcją.    Lubię czytać powieści historyczne, poszerzać wiedzę na jej temat, dlatego też nie waham się sięgać po powieści, czy właśnie fikcje literackie.    Tę Spowiedź czytało mi się bardzo przyjemniej, nie było faktów mrożących krew w żyłach, tak jak w Spowiedzi dr. Mengele.    Następna będzie Spowiedź Stalina, za którą, mam nadzieję, wezmę się możliwie jak najszybciej! 😄 Styl pisania bardzo przypadł mi do gustu, dlaczego nie mogę się doczekać aż przeczytam co nowego napisał. ...

Christopher Macht napisał już którąś z kolei książkę, w której prezentuje rozmowy z ludźmi, którzy brali czynny udział w czasach wojny. Na mojej półce znajdowało się do tej pory kilka tytułów z tej serii, niemniej jednak historia nie była nigdy moim "konikiem", dlatego jakoś się do nich nie zmotywowałam. "Spowiedź Goebbelsa" zamówiłam do recenzji, dlatego od razu zabrałam się za jej czytanie i jestem pod wrażeniem! A pozostałe części autora zdecydowanie zamierzam nadrobić bez zbędnej zwłoki!
Rozmowy z Josephem Goebbelsem to bardzo szczere wypowiedzi, które zdradzają wiele z jego życia zarówno prywatnego, jak i również z jego działalności politycznej. Możemy bliżej przyjrzeć się jego relacjom z Adolfem Hitlerem i ogromnemu oddaniu temu człowiekowi. Szczere wypowiedzi Goebbelsa i zdradzane sekrety uświadamiają nam, że dla Führera, czyli Wodza, jak zwykł nazywać Hitlera, był w stanie poświęcić dosłownie wszystko, nawet życie własne i swoich najbliższych. W książce mamy okazję poznać również Josepha Goebbelsa nieco od strony jego życia prywatnego, kontaktów z kobietami oraz stosunków, jakie łączyły go z Hitlerem na co dzień. Dzięki lekturze tej książki możemy również dowiedzieć się jak udało się Adolfowi Hitlerowi dojść do władzy i kto stoi za jego sukcesem.
Z uwagi na formę wywiadu, którą przybiera książka, czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Dodatkowym atutem książki są zamieszczone w niej zdjęcia, które zostały wykorzystane z prawdziwych archiwów.
Czasy wojny myślę, że w mniejszym, bądź większym stopniu interesują każdego, gdyż obrazują one to, jak nasi przodkowie walczyli i tracili życie, abyśmy teraz my mogli żyć w wolnym kraju. Książka zdecydowanie będzie gratką, dla osób które od zawsze pasjonowały się historią, a w szczególności czasami II Wojny Światowej. Niemniej jednak idealnie nadaje się także dla laików, czego jestem doskonałym przykładem.
Dla mnie zdecydowanie książka okazała się pozytywnym zaskoczeniem, które z czystym sumieniem polecę każdemu.

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z Żydem
Christopher Macht 0
Okładka ksiązki - Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z Żydem

Kwiecień, 1945 rok. Do siedziby Adolfa Hitlera na specjalne wezwanie wodza zostaje sprowadzony "Szlachetny Żyd", Eduard Bloch. Ten sam, który przez...

Spowiedź Hitlera 2. Szczera rozmowa po 20 latach
Christopher Macht 0
Okładka ksiązki - Spowiedź Hitlera 2. Szczera rozmowa po 20 latach

W 2009 ROKU NAUKOWCY USTALILI, ŻE RZEKOMA CZASZKA HITLERA ZE ŚLADAMI POSTRZAŁU NALEŻAŁA DO KOBIETY. NIE MA ANI JEDNEGO ŚWIADKA JEGO SAMOBÓJSTWA...

Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch