Spowiedź Goebbelsa

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Historyczne

Joseph Goebbels był prawą ręką Adolfa Hitlera od lat 20. XX w. aż do jego samobójczej śmierci 30 kwietnia 1945 roku.

Bez tego błyskotliwego mówcy i mistrza propagandy politycznej (to ON stworzył dewizę, że „kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą”) Hitlerowi byłoby dużo trudniej zdobyć władzę dyktatorską w Niemczech i rozpętać drugą wojnę światową. Jaki był prywatnie Goebbels, który wytrwale zatruwał serca i umysły Niemców wirusem nazizmu, porywał tłumy i mimo mało atrakcyjnej powierzchowności fascynował kobiety?

Przeczytajcie nieznane dotąd zapiski szczerej do bólu rozmowy z ministrem propagandy III Rzeszy i poczujcie się tak, jakbyście siedzieli naprzeciw i zadawali mu pytania. Do tych źródeł dotarł Christopher Macht, autor bestsellerowych książek: „Spowiedź Hitlera”, „Spowiedź Stalina” czy ostatnio „Spowiedź doktora Mengele”.

Tagi: Historia

Kup książkę Spowiedź Goebbelsa

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Spowiedź Goebbelsa

Christopher Macht napisał już którąś z kolei książkę, w której prezentuje rozmowy z ludźmi, którzy brali czynny udział w czasach wojny. Na mojej półce znajdowało się do tej pory kilka tytułów z tej serii, niemniej jednak historia nie była nigdy moim "konikiem", dlatego jakoś się do nich nie zmotywowałam. "Spowiedź Goebbelsa" zamówiłam do recenzji, dlatego od razu zabrałam się za jej czytanie i jestem pod wrażeniem! A pozostałe części autora zdecydowanie zamierzam nadrobić bez zbędnej zwłoki!
Rozmowy z Josephem Goebbelsem to bardzo szczere wypowiedzi, które zdradzają wiele z jego życia zarówno prywatnego, jak i również z jego działalności politycznej. Możemy bliżej przyjrzeć się jego relacjom z Adolfem Hitlerem i ogromnemu oddaniu temu człowiekowi. Szczere wypowiedzi Goebbelsa i zdradzane sekrety uświadamiają nam, że dla Führera, czyli Wodza, jak zwykł nazywać Hitlera, był w stanie poświęcić dosłownie wszystko, nawet życie własne i swoich najbliższych. W książce mamy okazję poznać również Josepha Goebbelsa nieco od strony jego życia prywatnego, kontaktów z kobietami oraz stosunków, jakie łączyły go z Hitlerem na co dzień. Dzięki lekturze tej książki możemy również dowiedzieć się jak udało się Adolfowi Hitlerowi dojść do władzy i kto stoi za jego sukcesem.
Z uwagi na formę wywiadu, którą przybiera książka, czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Dodatkowym atutem książki są zamieszczone w niej zdjęcia, które zostały wykorzystane z prawdziwych archiwów.
Czasy wojny myślę, że w mniejszym, bądź większym stopniu interesują każdego, gdyż obrazują one to, jak nasi przodkowie walczyli i tracili życie, abyśmy teraz my mogli żyć w wolnym kraju. Książka zdecydowanie będzie gratką, dla osób które od zawsze pasjonowały się historią, a w szczególności czasami II Wojny Światowej. Niemniej jednak idealnie nadaje się także dla laików, czego jestem doskonałym przykładem.
Dla mnie zdecydowanie książka okazała się pozytywnym zaskoczeniem, które z czystym sumieniem polecę każdemu.

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Spowiedź Stalina. Szczera rozmowa ze starym bolszewikiem
Christopher Macht 0
Okładka ksiązki - Spowiedź Stalina. Szczera rozmowa ze starym bolszewikiem

Książka ociekająca seksem i alkoholem. Szczera rozmowa z człowiekiem, z rozkazu którego zginęło najwięcej ludzi na świecie w minionym stuleciu....

Spowiedź doktora Mengele
Christopher Macht 0
Okładka ksiązki - Spowiedź doktora Mengele

Gdy na rampę kolejową niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau wjeżdzął pociąg z nowymi więźniami, wśród esesmanów bijących i popychających...