Spowiedź Goebbelsa

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Historyczne
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Christopher Macht napisał już którąś z kolei książkę, w której prezentuje rozmowy z ludźmi, którzy brali czynny udział w czasach wojny. Na mojej półce znajdowało się do tej pory kilka tytułów z tej serii, niemniej jednak historia nie była nigdy moim "konikiem", dlatego jakoś się do nich nie zmotywowałam. "Spowiedź Goebbelsa" zamówiłam do recenzji, dlatego od razu zabrałam się za jej czytanie i jestem pod wrażeniem! A pozostałe części autora zdecydowanie zamierzam nadrobić bez zbędnej zwłoki!
Rozmowy z Josephem Goebbelsem to bardzo szczere wypowiedzi, które zdradzają wiele z jego życia zarówno prywatnego, jak i również z jego działalności politycznej. Możemy bliżej przyjrzeć się jego relacjom z Adolfem Hitlerem i ogromnemu oddaniu temu człowiekowi. Szczere wypowiedzi Goebbelsa i zdradzane sekrety uświadamiają nam, że dla Führera, czyli Wodza, jak zwykł nazywać Hitlera, był w stanie poświęcić dosłownie wszystko, nawet życie własne i swoich najbliższych. W książce mamy okazję poznać również Josepha Goebbelsa nieco od strony jego życia prywatnego, kontaktów z kobietami oraz stosunków, jakie łączyły go z Hitlerem na co dzień. Dzięki lekturze tej książki możemy również dowiedzieć się jak udało się Adolfowi Hitlerowi dojść do władzy i kto stoi za jego sukcesem.
Z uwagi na formę wywiadu, którą przybiera książka, czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Dodatkowym atutem książki są zamieszczone w niej zdjęcia, które zostały wykorzystane z prawdziwych archiwów.
Czasy wojny myślę, że w mniejszym, bądź większym stopniu interesują każdego, gdyż obrazują one to, jak nasi przodkowie walczyli i tracili życie, abyśmy teraz my mogli żyć w wolnym kraju. Książka zdecydowanie będzie gratką, dla osób które od zawsze pasjonowały się historią, a w szczególności czasami II Wojny Światowej. Niemniej jednak idealnie nadaje się także dla laików, czego jestem doskonałym przykładem.
Dla mnie zdecydowanie książka okazała się pozytywnym zaskoczeniem, które z czystym sumieniem polecę każdemu.

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Tagi: Historia

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Spowiedź Goebbelsa

Kup książkę Spowiedź Goebbelsa

Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z Żydem
Christopher Macht 0
Okładka ksiązki - Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z Żydem

Kwiecień, 1945 rok. Do siedziby Adolfa Hitlera na specjalne wezwanie wodza zostaje sprowadzony "Szlachetny Żyd", Eduard Bloch. Ten sam, który przez...

Spowiedź Stalina. Szczera rozmowa ze starym bolszewikiem
Christopher Macht 0
Okładka ksiązki - Spowiedź Stalina. Szczera rozmowa ze starym bolszewikiem

Książka ociekająca seksem i alkoholem. Szczera rozmowa z człowiekiem, z rozkazu którego zginęło najwięcej ludzi na świecie w minionym stuleciu....

Dom marionetek
Natasza Socha