Spowiedź Hitlera 3. Szczera rozmowa o zaginionych skarbach

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2020-04-15
Kategoria: Historyczne

Tom 3 cyklu Spowiedź Hitlera

Tej książki nie sposób przeoczyć! Adolf Hitler przerywa milczenie na temat skarbów, „złotego pociągu” i innych tajemnic Trzeciej Rzeszy!

Wielu z nas pragnie wiedzieć, gdzie zostały ukryte nazistowskie skarby. Do tej pory nie odnaleziono np. Bursztynowej Komnaty czy licznych skrzyń wypełnionych złotem, kosztownościami, pieniędzmi czy cennymi dokumentami, o których wspominali świadkowie i badacze historii. Podobnie rzecz się ma z wieloma dziełami sztuki czy tzw. złotym pociągiem, którego pod paru lat poszukuje się pod Wałbrzychem.

Christopher Macht, autor dwóch bestsellerowych części „Spowiedzi Hitlera”, ujawnia kolejne zapiski z rozmów żydowskiego lekarza z przywódcą nazistów, który nie zginął śmiercią samobójczą w Berlinie w 1945 roku i po wojnie ukrywał się przez długie lata.

Führer bez ogródek opowiada, gdzie ukryto skarby Rzeszy. Nie brakuje też sensacyjnych informacji o tajnej bazie nazistów na Antarktydzie, posiadaniu przez nich prototypu bomby atomowej i wiarygodnej wersji historii o rozkodowaniu Enigmy przez Polaków Enigmy.

Kup książkę Spowiedź Hitlera 3. Szczera rozmowa o zaginionych skarbach

Opowieści o skarbach od zawsze rozpalały ludzką wyobraźnię. Ludzie marzyli o sztabach złota, skrzyniach pełnych złotych monet, nieprzebranych stosach pereł, rubinów, szmaragdów, diamentów, sznurach szafirów i diademów lśniących w świetle słońca. Sen z powiek spędzały im starannie popakowane paczki z setkami dolarów, funtów brytyjskich czy niemieckich marek. Majątek, zaginiony, czekający na odnalezienie, niczyj, wręcz proszący o zajęcie się nim, był tematem setek powieści o piratach, poszukiwaczach skarbów, dzielnych łowcach przygód. Była też czarna strona tych historii. Od zawsze kwitł rabunek, sponsorowany przez władze różnych krajów, który sankcjonował grabież majątków, złota, pieniędzy i dzieł sztuki. Nazywano to różnorako. Czasem nabywaniem, czasem nacjonalizacją, czasem przejmowaniem w imię dobra państwa. Trzeci tom cyklu Spowiedź Hitlera to kontynuacja już znanych i popularnych opowieści, które Adolf Hitler, kanclerz III Rzeszy, wiódł z żydowskim lekarzem Eduardem Blochem. Tom pierwszy, zatytułowany Szczera rozmowa z Żydem, obejmował początki nazizmu i dojście Hitlera do władzy. Tom drugi – Szczera rozmowa 20 lat po wojnie – lata powojenne i zagadka prawdziwej śmierci przywódcy Rzeszy. Najnowsza część porusza wiele zagadnień, które propaganda Goebbelsa ukazywała jako ...

Opinie o książce - Spowiedź Hitlera 3. Szczera rozmowa o zaginionych skarbach

Zaczekaj na mnie