Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2017-07-12
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-65456-84-7

Kacper Godycki-Ćwirko był człowiekiem, który marzył i który umiał swoje marzenia spełnić. Była w jego marzeniach pasja i odwaga, a w nim samym – siła, która pozwoliła je zrealizować. Ruszył w świat prosto zza biurka korporacji, po zaledwie 9 dniach przygotowań, by uczynić swoje życie szczęśliwszym i lepszym.

Dotarł do najdalszych zakątków świata, korzystając z możliwych dostępnych środków transportu. Odwiedził cztery kontynenty oraz szesnaście krajów (USA, Meksyk, Peru, Brazylia, Argentyna, Urugwaj, Chile, Boliwia, Wyspy Wielkanocne, Polinezja Francuska, Nowa Zelandia, Australia i RPA).

Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata to książka, która pokazuje, że marzenia są po to, żeby je spełniać. I że każdy z nas może wyruszyć w drogę ku swoim pragnieniom.

Kacper Godycki-Ćwirko - manager. Podróżnik. Zmarł w roku 2012 podczas podróży po Afryce.

Kup książkę Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Już sam tytuł książki podróżniczej, zalecający, by sprzedać lodówkę i ruszyć w podróż dookoła świata, jest dla jednych prowokujący, dla innych - złowieszczy, a dla jeszcze innych - zachęcający. Ale nie jest to kolejny celebrycki przewodnik o tym, jak mając sporą sumę na koncie wyruszyć w świat, zwiedzać hotele i lotniska w egzotycznych miejscach. Kacper Godycki-Ćwirko faktycznie porzucił skomercjalizowany świat, w którym liczy się coraz większy telewizor, nowszy model iPhona i kredyt na mieszkanie zacieśniający się pętlą na szyi przez co najmniej trzydzieści lat. Bohater tej nietuzinkowej opowieści udowadnia, że tak naprawdę każdego z nas stać na poznawanie świata. Wystarczy zamiast kolejnego komputera kupić bilet na samolot… „Zamienić garnituru na sztormiak” nie można jednak z dnia na dzień. Mimo wszystko trzeba się do tego przygotować. Trzeba na przykład zadbać wcześniej o szczepienia, bo niektóre z nich działają dopiero po kilku tygodniach. Mimo wszystko należy zaplanować trasę, by wymarzonych miejsc nie oglądać w czasie pory deszczowej, trzeba zapoznać się z połączeniami lotniczymi, by nie koczować potem na lotnisku. Godycki-Ćwirko na własnym przykładzie pokazuje, jak podróżować tanio, ale w pełni, całym sobą doświadczając świata i ludzi. Pokazuje świat, którego nie ma w turystycznych przewodnikach, ukazuje prawdę i przeżycia, a nie tylko utrwalanie kolejnych ...

Opinie o książce - Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata

Nie wiem czy moja rodzina zgodzi się na sprzedaż lodówki, ale w podróż z tą lekturą wybiorę się chętnie.

Avatar użytkownika - PaniWynalazkowa
PaniWynalazkowa
Przeczytane:2018-12-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Świetna książka podróżnicza z przepięknymi zdjęciami, pokazująca, że do zmiany stylu życia wystarczy tylko chęć.

Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata
Kacper Godycki-Ćwirko0
Okładka ksiązki - Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata

Kacper Godycki-Ćwirko był człowiekiem, który marzył i który umiał swoje marzenia spełnić. Była w jego marzeniach pasja i odwaga, a w nim samym - siła...

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś