Sprzedawca broni. Audiobook

Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Data wydania: 2009-04-08
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-61445-09-8
Czas trwania:12 min.
Czyta: Jarosław Rabenda

Ocena: 4.36 (11 głosów)
Inne wydania:

Thomas Lang - były żołnierz, a obecnie niezbyt zamożny ochroniarz do wynajęcia - dostaje nietypową propozycję: zlecenie morderstwa. Ponieważ zabijanie nie leży w jego naturze, postanawia ostrzec swoją ofiarę. Nie przypuszcza nawet, że w ten sposób wplącze się w aferę rządową godną Jamesa Bonda. Sprzedawca broni to znakomite połączenie trzymającego w napięciu thrillera i śmieszącej do łez komedii. Tłum szpiegów, agentów i terrorystów, supernowoczesna broń, wyraziste postaci i krytyka społeczeństwa, satyra, aż wreszcie - skomplikowana intryga, której nie powstydziliby się najwięksi mistrzowie suspensu. A przy okazji genialny recital kabaretowy w wykonaniu zawodowca. Zaraz po opublikowaniu Sprzedawca broni Hugh Lauriego wszedł na listy bestsellerów. Prawa do tłumaczenia książki zakupiły wydawnictwa m.in. z Holandii, Niemiec, Włoch, Węgier, Portugalii i Szwecji. Powieść zostanie przeniesiona na ekran przez Johna Malkovicha, a scenariusz ma napisać sam Hugh Laurie. "Jest wielu powieściopisarzy otrzymujących milionowe honoraria, którzy nigdy nie napisali tak sympatycznej i tak żywej książki jak ta." (Evening Standard)

Tagi:

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Sprzedawca broni. Audiobook

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Sprzedawca broni. Audiobook

Książka, która wywarła na mnie spore wrażenie, tak pod względem ładnie przemyślanej treści jak i wciągającej formy. Gorąco polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - ARTa
ARTa
Ocena: 6, Czytam,
Humor specyficzny dla autora. Momentami nudzi, ale czasem rozśmiesza do łez. Dla sympatyków tematyki kryminalnej oraz cudnego aktora.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kamkap
kamkap
Przeczytane:,
Jakoś nie przekona mnie humor Dr Housa w tej książce, choć serial lubię
Link do opinii
Avatar użytkownika - majkanew
majkanew
Przeczytane:2018-04-25, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Sprzedawca broni” to piekielnie inteligentna, zabawna i do bólu sarkastyczna proza! Hugh Lauriewyniósł ironię na literackie wyżyny. Dawno nie czytałam tak błyskotliwej narracji, podszytej szyderczo-poetycką frazą. Autor co rusz zaskakuje sposobem obrazowania, flirtem z logiką, która pozwala mu tworzyć śmieszne, ale i trafione w punkt, komentarze dotyczące ludzi, relacji interpersonalnych czy świata w ogóle.

 


Thomas Lang aka James Fincham alias mnóstwo innych tożsamości to były wojskowy, aktualnie współczesny James Bond, tyle że rodem z cyrku Monty Pythona! Przewrotny los zawsze każe mu być w nieodpowiednich miejscach, w niewłaściwym czasie. Ale taki już jego urok. Bohater/narrator jednak ze stoickim (prawie) spokojem bierze wszystko, co los mu funduje. Choć lekko nie jest, Thomas ma w sobie tyle wdzięku, wrodzonego farta i nabytego sprytu, że często wychodzi z tych zdarzeń w jednym kawału (ale nie „obronną rękę” – o, co to, to nie). Na jego drodze pojawiają się ludzie pokroju jego samego, co powoduje wiele komicznych scen, grube ryby, co podkręca wątki sensacyjne oraz – rzecz jasna – kobiety, co oczywiście może jedynie potęgować kłopoty.


„Sprzedawca broni” to komedia gangsterska, pełna absurdu i groteski, w cieniu  których skrywa się gorzka refleksja dotycząca współczesnego człowieka i jego stosunku do otoczenia. Laurie przede wszystkim jednak nas bawi i trzeba mu oddać, że robi to w naprawdę świetnym stylu, przede wszystkim w warstwie językowej. Jest tak dobry, że pewne fragmenty czytamy sobie kilkukrotnie, bo tak wielką frajdę sprawiają! Należy zaznaczyć, że Laurie doskonale wie jakim typem humoru operować w określonych momentach, dlatego czasem będzie to śmieszna sytuacja, niekiedy zabawny dialog, raz niewyszukany dowcip, innym razem np. inteligentny żart językowy.


Laurie to bystry obserwator i bezceremonialny komentator, ma wiele do powiedzenia na każdy temat. Natychmiast wychwytuje każdą fałszywą nutę, sztuczny gest, pozę czy maskę i w typowy dla siebie – prześmiewczy – sposób się z nimi rozprawia. Jest też niezwykle sprawny jako pisarz, z wielką swobodą bawi się konwencją, naturalnie wprowadza czytelnika do swojej zabawy i stawia nam na drodze szereg barwnych postaci i zaskakujących sytuacji, które sprawiają nam wiele prawdziwej przyjemności!


 I na koniec, jedna z wielu „prawd” Lauriego: Nikt z całą pewnością nie jest zabójcą, dopóki nim nie zostanie.


Czytajcie i bawcie się tak dobrze jak ja i Karina Bonowicz!

Link do opinii
Avatar użytkownika - paulinka5234
paulinka5234
Przeczytane:2015-03-30, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2014-07-22, Ocena: 2, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Azzmon
Azzmon
Przeczytane:2014-05-24, Ocena: 3, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Zetka_Siedlce
Zetka_Siedlce
Przeczytane:2014-01-31, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Sprzedawca broni
Hugh Laurie0
Okładka ksiązki - Sprzedawca broni

Thomas Lang - były żołnierz, a obecnie niezbyt zamożny ochroniarz do wynajęcia - dostaje nietypową propozycję: zlecenie morderstwa. Ponieważ zabijanie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy