Stacja arktyczna

Rozkaz dla atomowej łodzi podwodnej "Delfin" brzmi: dotrzeć na Morze Arktyczne i odnaleźć ekipę zniszczonej przez ogień stacji meteorologicznej "Zebra". Uwięzieni w śnieżnej pułapce ludzie czekają na pomoc.

Seria tajemniczych wypadków w czasie poszukiwań zaginionych nie jest być może jedynie niefortunnym ciągiem zbiegów okoliczności...

Informacje dodatkowe o Stacja arktyczna :

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 1990 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: Ice Station Zebra
Tłumaczenie: Piotr Wolski

Kup książkę Stacja arktyczna

Stacja arktyczna - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:1994-02-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Książki na długi wieczór, Mam,
Załoga łodzi podwodnej ma dotrzeć na Morze Arktyczne, aby odnaleźć uwięzioną w śnieżnej pułapce ekipę stacji meteorologicznej. Czy jej się uda mimo serii tajemniczych wypadków? Kolejny raz Alistair MacLean powoduje, iż czytelnik daje się pochłonąć akcji i trudno mu się oderwać od lektury.

Super się to czytało. Trochę nie do końca dopięta fabuła, ale i tak polecam. Fajna przygodowa książka z wątkiem kryminalnym i sensacyjnym.

Avatar użytkownika - lolantresola
lolantresola
Przeczytane:2022-11-17, Ocena: 6, Przeczytałem,
Lubię sięgać po książki, które pokazują jak wiele może znieść człowiek. Takie, które odzierają go z tej prawilnej, oficjalnej otoczki.  ,,Stacja arktyczna Zebra" Alistaira MacLeana właśnie taka jest.
Intryga wykuta w lodzie, chłód na policzkach i zziębnięte palce...wszystko to sprawiało, że miałam wrażenie przeniesienia się na biegun zimna i przebywania z bohaterami.  Ktoś mógłby mi napisać ,,to męska literatura!"... hmm a ja napiszę, że to literatura dla każdego, kto lubi klimat sensacji, wojny, intrygi, życia w ekstremalnych warunkach :) Klaustrofobia, mrok, mróz... przeplatane wybuchami i niezniszczalnym bohaterem. Na końcu rozwiązanie zagadki w bardzo przyjemny sposób. Dla mnie same plusy.
A czym są tak naprawdę Superprodukcje? Bo nie każdy pewnie to wie! Już pędzę z wyjaśnieniem :)
Superprodukcja jest... super;) Nie słuchacie tylko jednego lektora, ale macie całą paletę głosów. Damskich, męskich... muzykę w tle i odgłosy scenerii!
Szum otoczenia... coś niebywałego. Można zamknąć oczy i po prostu słuchać.

Szczerze?    Ja jestem uzależniona od audiobooków ;) Kiedyś czytałam tylko papier, a dzisiaj przeplatam go Audioteką :)   Bardzo to lubię bo mogę poznawać kolejne pozycje, nie tracąc czasu gdy np. układam ubrania, gotuję, sprzątam ;).
Mam nadzieję, że Was również pochłonie ta pozycja i razem z doktorem Carpenterem przeniesiecie się do łodzi podwodnej.    Jeśli tak jak ja lubicie w wolnej chwili posłuchać dobrej historii, to w ramach abonamentu Audioteka Klub możecie to zrobić :) Tutaj łapcie link -->  http://fn.audioteka.com/fb/go/stacja-arktyczna-zebra
Avatar użytkownika - stokrotka22
Przeczytane:2018-10-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Santoryn
Alistair MacLean0
Okładka ksiązki - Santoryn

U wybrzeży greckiej wyspy Santorini wpada do morza natowski samolot z bombami wodorowymi na pokładzie, a jednocześnie w okolicy dochodzi do eksplozji na...

Wyspa Niedźwiedzia
Alistair MacLean0
Okładka ksiązki - Wyspa Niedźwiedzia

Statkiem "Poranna Róża" udaje się na arktyczną Wyspę Niedźwiedzią ekipa wytwórni filmowej Olympus Productions. W czasie rejsu, w podejrzanych...