Stało się

W tajemniczych okolicznościach ginie kochanek dziennikarki telewizyjnej Matyldy Kwiatek, a w jej otoczeniu zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Kiedy szef bez powodu wyrzuca ją z pracy, Matylda postanawia odpocząć od stresów i wyjechać z przyjaciółką na wczasy odchudzające nad morze. Tu niespodziewanie natyka się na serię zagadkowych morderstw. Odzywa się w niej instynkt reporterki. Matylda, rozczarowana swoim życiem, chwyta się śledztwa jak ostatniej deski ratunku. W działaniach może liczyć na wsparcie zauroczonego nią porucznika Kudełki i bratniej duszy, Natalii.

Komedia kryminalna w duchu i pod patronatem Joanny Chmielewskiej, z którą autorka spędziła wiele wspaniałych chwil. Powieść, o której Robert Górski mówi, że sam chciałby taką napisać, a Jakobe Mansztajn, że to jedyny i najlepszy kryminał, jaki przeczytał.

Bawiłam się przednio! Przeurocze. Przezabawne. Joanna Chmielewska byłaby dumna.

Katarzyna Bonda

Jedyny i najlepszy kryminał jaki przeczytałem.

Jakobe Mansztajn

Wciągająca, wartka akcja - świetny kryminał. Sam chciałbym taki napisać, ale raz że nie umiem, dwa, że przyjemniej się czyta, jak ktoś inny napisze, bo nie wiadomo co się wydarzy na następnej stronie. Gorąco polecam.

Robert Górski

Lubisz kryminały, ale masz już dość ich zimnej, skandynawskiej scenerii? Zajrzyj do powieści Magdy Kuydowicz, zanurzonej nie tylko w lokalnych realiach, ale i napisanej z bardzo nam ostatnio potrzebnym przymrużeniem oka.

Michał Rusinek

Gdy w roli głównej twojego życia występują wyobraźnia, odwaga sięgania po własne marzenia, talent, pracowitość i ucho do ludzkich spraw, można mówić o szczęściu. Magda Kuydowicz to wszystko ma. I nie zawahała się tego użyć.

Magda Mołek

Magdalena Kuydowicz - z wykształcenia teatrolog, dziennikarka, od studiów pracująca w telewizji, a od 10 lat w kobiecej redakcji TVN Style jako wydawca. Wydała dotąd dwa poradniki - z psycholożką Katarzyną Korpolewską: ,,Matka z córką. Rozmowy intymne" i ,,Zaklinacze samotności" z seksuologiem i terapeutą Wiesławem Sokolukiem oraz dwie książki z przepisami kulinarnymi gwiazd. Jej pasją jest czytanie, psychologia, teatr i gotowanie. Lubi urządzać kameralne kolacje i grać w tenisa. Unika tłumów i ostentacji. Jest uparta i wybredna. Lubi się śmiać. Ale nie z każdym i nie ze wszystkiego. Ma słabość do sukienek, bransoletek i dowcipnych mężczyzn. Wolny czas spędza z książką, z garstką przyjaciół przy winie lub na spacerach ze swoją suczką Sonią, na której przyjaźń i zaufanie stara się zasłużyć.

Informacje dodatkowe o Stało się:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2018-01-23

Kup książkę Stało się

Stało się - opinie o książce

Książka zaczyna się od tego, że Matylda Kwiatek, dziennikarka, dowiaduje się, że jej kochanek ginie w tajemniczych okolicznościach. Następnie Matylda zostaje zwolniona i postanawia wyjechać z przyjaciółką na wczasy odchudzające, nad morze. Zaczynają się dziać różne rzeczy, a Matylda stara się rozwikłać zagadkę, razem z porucznikiem Kudełką.

O czy pokrótce ta książka, no miała być o śledztwie, które przeprowadziła reporterka Matylda Kwiatek na wczasach odchudzających. No i pojawił się nawet trup, a nawet dwa, ale to tyle jeśli chodzi o jakąś sensację.
Autorka zapowiada również atmosferę komedii godną Joanny Chmielewskiej , ale z całym szacunkiem no nie obrażajmy szanownej Pani Chmielewskiej, której książkami zaczytywałam się będąc młodą dziewczyną. I tam było śmiesznie tu tak niekoniecznie i momentami łapałam się na tym, że nie wiem o czym czytam.
No szkoda bo pomysł był nawet ciekawy, a realizacja już wyszła taka sobie, ale standardowo oceńcie sami, bo każdy szuka w literaturze czegoś innego.

Komedia kryminalna? Sama nie wiem do którego gatunku jest bliżej. Chyba tak naprawdę do żadnego. Książka słaba. Autorka więcej czasu poświęca na opis wykonywanego zabiegu kosmetycznego niż na akcję. Wiele postaci jak dla mnie wprowadzonych zostało zupełnie niepotrzebnie.

W wybadku ginie kochanek dziennikarki telewizyjnej - Matyldy Kwiatek. Przypadek czy ktoś mu pomógł? I to nie jest jedyna niewiadoma. Okazuje się bowiem, iż denat może nie być denatem... W ten sposób zaczyna się seria dziwnych zdarzeń w życiu Matyldy. Dziennikarka wraz z przyjaciółką Natalią, porucznikiem Kudełką i jego współpracownikami podejmuje próbę rozwikłania kolejnych zagadek, które w mniej lub bardziej oczywisty sposób wiążą się ze sobą. Wspiera ich mama Matyldy.
Kto im przeszkadza? Komu zależy na tym, aby tajemnica działalności przestępczej pewnej grupy nie została rozwikłana?

Dość dobry debiut. Liczę, że kolejne powieści z gatunku: komedia kryminalna tej Autorki będą jeszcze lepsze.

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2018-04-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

„Stało się” jest reklamowana jako komedia kryminalna. Owszem, komizm występuje, ale generalnie mało bawi czytelnika. Docinki Matyldy, potyczki z matką, postać policjanta kudełki- to dobre (acz tylko dobre) elementy.

Sama zaś historia kryminalna trochę jest niedopracowana, chociaż zapowiada się bardziej obiecująco. Bo ciekawie się zaczyna: spotkanie bohaterki Matyldy z żoną jej zmarłego kochanka- zwaną Podłą. Potem mamy wyjazd nam morze na turnus, gdzie podczas treningów coś wisi w powietrzu. Matylda wieczorami potajemnie spotyka się z policjantem, przekazują sobie nowiny i informacje, nieoficjalnie pomaga w śledztwie. Tajemnicze zdarzenia dzieją się wokół niej i u reszty bywalców turnusu. Intryga kryminalna chyba miała być zapętlona i pomieszana, ale ostatecznie domyśliłam się coś trzyma w zanadrzu pisarka.

Podsumowując, debiut pisarki nie ma w sobie efektu „wow”, ale dosyć miło spędza się przy nim czas. Czyta się dobrze, ale to niedopracowana komedia kryminalna. Mimo to jeszcze pewnie z ciekawości sięgnę po inne książki pisarki.

Pozycja trupa
Magdalena Kuydowicz0
Okładka ksiązki - Pozycja trupa

Uwaga! Wciągająca akcja, zaskakujące zbiegi okoliczności i pełen humoru język­. Magda Kuydowicz wskrzesza najlepsze tradycje komedii kryminalnej. ...

Kawa czy herbata? Przepisy gwiazd i prezenterów programu
Magdalena Kuydowicz0
Okładka ksiązki - Kawa czy herbata? Przepisy gwiazd i prezenterów programu

Popularny program telewizyjny "Kawa czy herbata?", goszczący przed kamerami artystów i osoby, ogólnie mówiąc, że świata kultury, nauki oraz sportu...

Forget Me Not
Julie Soto