Star Stable. Nadchodzi mrok

Jedna kłótnia między przyjaciółkami może sprawić, że wyspa Jorvik już nigdy nie będzie taka sama

Zaczarowanej wyspie Jorvik grozi wielka powódź. Cztery przyjaciółki muszą stanąć do walki z żywiołem. To będzie trudne, bo ich wielką przyjaźń rujnuje narastający konflikt. W sercach dziewczyn pojawiają się wątpliwości i podejrzenia. Ale to nie koniec problemów - magiczna moc ich ukochanych koni zaczyna gasnąć...

Czy coraz silniejszy potwór Garnok wykorzysta moment słabości Jeźdźców Duszy, by przejąć panowanie nad światem, który tonie w mroku?

Star Stable. Nadchodzi mrok to finał wielkiej walki między dobrem a złem. Lisa, Anne, Linda i Alex oraz ich magiczne konie muszą ostatecznie rozprawić się z Garnokiem. Czy moc ich siostrzeństwa, magia i przyjaźń wystarczą?

Star Stable to uniwersum najpopularniejszej gry online o koniach - aż 15 milionów użytkowników na całym świecie i ponad 70 000 tysięcy graczek z Polski!

Dołącz do nich, bo świat Star Stable czeka właśnie na ciebie!

Poznaj bestsellerową trylogię Star Stable.

Tajemnica Złotych Wzgórz Przebudzenie legendy Nadchodzi mrok

oraz pięknie ilustrowane Star Stable. Opowieści z Jorvik.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Star Stable. Nadchodzi mrok:

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2021-11-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Ostateczne starcie

Przyznam, że wcześniej nie słyszałam o Star Stable. Gdy książka do mnie przyszła okazało się, że to kolejny tom serii. Dlatego trudno było mi połapać się w fabule, która w tym tomie nawiązuje do poprzednich, choćby poprzez rozmowy głównych bohaterek. Mimo tego w końcu odnalazłam się w akcji "Nadchodzi mrok" dzięki wspomnieniom bohaterek i z przyjemnością przeczytałam książkę.

Jeźdźcy Duszy, czyli Lisa, Linda, Alex i Anne wraz ze swoimi wyjątkowymi końmi, starbreedami muszą zapobiec katastrofie, a mianowicie wielkiej powodzi, która zagraża wyspie Jorvik. Zmierzają ku Tamie Bastionu by naprawić pękniecia, które w niej powstały. Prócz tych zmartwień, każda z dziewczyn przeżywa swoje własne problemy, jak Lisa, która pragnie uratować tatę z siedziby pana Sandsa, Dark Core. Zdania dziewczyn na temat wyruszenia do siedziby ich głównego wroga są podzielone. Konflikt między przyjaciółkami narasta, ich przyjaźń stoi pod znakiem zapytania, a na dodatek coś złego zaczyna dziać się z ich końmi, ich magiczna moc gaśnie, nie poznają dziewczyn, stają się apatyczne. Jedno jest pewne, tylko razem są silne i w ich przyjaźni i więzi z koniami tkwi ich siła.

Czy Garnok wykorzysta okazję i w momencie słabości Jeźdźców Duszy przejmie panowanie nad światem, który pogrąża się w mroku? Czy dziewczęta odnajdą nić porozumienia, siebie, a także swoje konie? Czy uda im się jeszcze raz pokonać siły zła? Tego wszystkiego dowiecie się sięgając po "Nadchodzi mrok".

Jest to zdecydowanie lektura dla młodszych czytelników, ale nie ukrywam, że ja mimo swoich 28 lat bawiłam się przy lekturze tej książki wyśmienicie. Dlatego starsi czytelnicy, nie krępujcie się i także sięgajcie po serię Star Stable. Nie brak w tym tomie przygód, starć z siłami zła, momentów wzruszeń i radości.

Dziewczyny, czyli tytułowi Jeźdźcy Duszy, to bardzo sympatyczne, miłe, oddane bliskim, sobie i swoim starbreedom dziewczyny, z którymi mogłabym się zaprzyjaźnić. Są odważne, wrażliwe, kochają konie, jedna z nich, czyli Linda uwielbia czytać tak jak ja, dlatego byśmy się na pewno dogadały. Chętnie też poznam wcześniejsze przygody dziewczyn, bo to naprawdę świetna seria, i to o koniach, które uwielbiam! Książkę czyta się szybko, z zapartym tchem śledzi się przygody Jeźdźców Duszy, dlatego polecam ją Wam z całego serca.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Znak Emotikon.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-04-24, Ocena: 6, Przeczytałam,

,, Linda kilkakrotnie mrugnęła, usiłując wymazać makabryczne obrazy stające jej przed oczami".

Przyznam, że ta część z serii była dla mnie najbardziej emocjonująca. Razem z nimi przeżywałam zapowiedź powodzi i sceny, jakie za sobą niosła. To nie była równa walka, gdyż siły zła wciąż na każdym kroku im przeszkadzały. Sprawiały, że dziewczynki przestawały w siebie wierzyć. Siały zamęt w ich głowach, ukazując wszystko w jak najgorszym świetle. Następnie musiały podjąć nierówną walkę z Garnokiem, by wydostać tatę Lisy z pułapki. I kiedy sadziłam już, że wszystko będzie dobrze, nagle życie ich koni zaczęło przygasać.

,, Sądziłam, że coś nas łączy. Wyjątkowa, magiczna więź. Myślałam, że jesteśmy sami przeciwko całemu światu. Podróżowałam w czasie i przestrzeni, by cię odnaleźć, kochany. Byłam gotowa poświęcić ci całe swoje życie. Czy zrobiłam coś nie tak? Czy to kara?"

Niewątpliwe Jeźdźcy Duszy bardzo kochają swoje konie. Nieraz powierzyli im swoje życie i wiedzieli, że z ich strony mogą liczyć na lojalność. Teraz przestały im ufać. Wiedzą, że coś się stało, tylko nie mogą znaleźć żadnej przyczyny. Ich niemoc była bardzo przejmująca. Z wielkim uczuciem starały się pobudzić jakoś swoje konie do życia.
Czy im się udało?
Czy ktoś na tyle silny mógł odebrać im cząstkę siebie?
Kochani, historie o Jeźdźcach z Jorvik są naprawdę przejmujące. Nieraz tak wiele od nich zależy, a jak sami zauważycie, to wciąż są tylko dzieci. Tęsknią za domem, za bezpieczeństwem, które każdego dnia jest im odbierane. Jestem pod wrażeniem opisów ich uczuć i sytuacji z jakimi muszą się zmierzyć. Wciąż nie mogę napatrzyć się na okładkę, która mnie zahipnotyzowała. Jest najpiękniejsza z nich wszystkich, gdyż ukazuje nam świat magiczny. Widzimy na nim lojalność i upór w dążeniu do celu. Dla dzieci powyżej dziesiątego roku życia będzie idealnym prezentem. Niech wiedzą, że dobro potrafi powrócić i, że warto walczyć, nawet jeśli nam się wydaje, że jesteśmy na przegranej pozycji. Polecam całą serię i zapewniam, że wiele razy wasze pociechy do niej powrócą:-)

Star Stable. Tajemnica Złotych Wzgórz
Helena Dahlgren0
Okładka ksiązki - Star Stable. Tajemnica Złotych Wzgórz

Rudowłosa Lisa przeprowadza się na odległą wyspę Jorvik. Dawniej kochała konie, ale odkąd jej mama uległa strasznemu wypadkowi, boi się choćby zbliżyć...

Star Stable. Opowieści z Jorvik
Helena Dahlgren0
Okładka ksiązki - Star Stable. Opowieści z Jorvik

Duchy i magia nie istnieją. Ale czy na pewno? Dawniej Linda nie wierzyła w niezwykłe moce i historie o duchach. Aż do dnia gdy odkryła, że ona i jej trzy...