Star Wars: Część VI. Powrót Jedi

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2012-06-05
Kategoria: Albumy
ISBN: 9788324142828
Liczba stron: 208
Tytuł oryginału: Return of the Jedi
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Piotr Cholewa

Ocena: 5 (1 głosów)

Książka Star Wars: Część VI. Powrót Jedi to adaptacja scenariusza wykreowanego przez George'a Lucasa do filmu o tym samym tytule, którą wykonał James Khan.

W ramach powieści mamy okazję do przyjrzenia się losom bohaterów, którzy muszą sobie poradzić po odniesieniu porażki. Han Solo w dalszym ciągu znajduje się w karbonicie. Młody Rycerz Jedi Luke Skywalker, księżniczka Leia Organa oraz Lando Calrissian postanawiają odbić swojego przyjaciela i "przywrócić" go do stanu optymalnego. W tym samym czasie Lord Darth Vader i Imperator Palpatine postanawiają, że należy sporządzić jeszcze doskonalną i znacznie potężniejszą Gwiazdę Śmierci.

Nowa unicestwiająca broń ma posłużyć do dokonania ostatecznego ataku, który raz na zawsze ma zgładzić Sojusz. Rebelianci w końcu dowiadują się o tych planach i postanawiają zebrać się razem, aby przeprowadzić uprzedzający atak, którego założeniem będzie powstrzymanie strzału z gigantycznego obiektu, który może całkowicie wyeliminować nadzieję na lepsze jutro....

Tagi:

Kup książkę Star Wars: Część VI. Powrót Jedi

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Star Wars: Część VI. Powrót Jedi

Perełka! Szybciutko się czyta, idealnie dopełnia film i całą trylogię (zarówo książkową jak i filmową). A opis Jabby idealny! 

Nawet smutniej się czyta o Lordzie i jego... "przemianie", niż ogląda jedne z końcowych scen filmu... Ach ten Vader... jeden z moich ukochanych bohaterów dzieciństwa! I co tam, że czarny charakter... ważne, że budził respekt, co pięknie zostało pokazane i opisane w książce :)

Link do opinii