Statek umar造ch

Tom 3 cyklu Magnus Chase i Bogowie Asgardu
Ocena: 4.8 (5 g這s闚)

Magnus Chase, niegdy bezdomny nastolatek, jest rezydentem hotelu Walhalla i jednym z wojownik闚 Odyna. Jako syn Frejra, boga lata, p這dno軼i i zdrowia, Magnus nie ma wrodzonych sk這nno軼i do walki. Ma za to silnych i wiernych przyjaci馧, mi璠zy innymi elfa Hearthstone'a, krasnoluda Blitzena i walkiri Samir, z kt鏎ymi dokona wielkich czyn闚 - pokonali razem Wilka Fenrira i odebrali olbrzymom m這t Thora, Mj闤lnir. Teraz przed Magnusem najtrudniejsza pr鏏a.

Loki uwolni sie z wi瞛闚. Z pomoc zast瘼闚 olbrzym闚 i zombi przygotowuje Naglfar, Statek Umar造ch, do wyprawy przeciwko bogom Asgardu, kt鏎a rozpocznie ostateczn bitw, Ragnar闥. Tylko Magnus i jego przyjaciele mog powstrzyma Lokiego, ale najpierw musz przep造n望 oceany Midgardu, J飆unheimu i Niflheimu i dotrze do Naglfara, zanim b璠zie gotowy wyruszy w rejs. Po drodze spotkaj zagniewane b鏀twa morskie, nieprzyjaznych olbrzym闚 i z這郵iwego, ziej帷ego ogniem smoka. Ale najwi瘯szym wyzwaniem dla Magnusa oka膨 si jego w豉sne demony. Czy ma w sobie to, czego potrzeba, by przechytrzy podst瘼nego boga oszusta?

Informacje dodatkowe o Statek umar造ch:

T逝maczenie: Agnieszka Fuli雟ka

wi璚ej

Kup ksi捫k Statek umar造ch

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Statek umar造ch - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - LawendoweEcho
LawendoweEcho
Przeczytane:2024-05-07, Przeczyta貫m, 52 ksi捫ki 2024,

Kocham posta Magnusa Chase'a, jest po prostu cudowny i stanowi mi造 kontrast od Percy'ego Jacksona, cho go r闚nie lubi豉m w pierwszej serii. 安ietna ksi捫ka.

Avatar u篡tkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2020-11-12, Ocena: 5, Przeczyta貫m, chc(mie),

Dobre zako鎍zenie dla ca貫j serii.  Mog這bybyc troch lepiej, ale bylo spoko. Polecam. PS: Jestem dyslektykiem :)

Bardzo dobre zako鎍zenie serii. Jednak nic nie przebije ,,Percego Jacksona". Kiedy gówny bohater jest ju zmar造 to nie ma takiej niewiadomej o jego losie. Jednak mimo to polecam przeczytanie tej ksi捫ki.

Nigdy nie s康zi豉m, 瞠 w obecnym wieku powiem o m這dzieówce "spoko ksi捫ka", ale naprawd ca豉 seria o przygodach Magnusa jest po prostu ca趾iem przyzwoitym kawa趾iem literatury dla m這dszej i starszej m這dzie篡 (jakkolwiek to brzmi!).

Riordan ma bardzo przyjazny styl pisania, akcja p造nie przez jego ksi捫ki niczym Wielki Banan Magnusa w stron mro幡ych i niezbyt przyjaznych krain.

W tej cz窷ci nasi przyjaciele maj kolejne zadanie powi您ane z przeszkadzaniem Lokiemu (ach! dzi瘯i Ci autorze, 瞠 wybra貫 na gównego Z貫go jednego z najlepszych "bohaterów" mitologii nordyckiej) - tym razem maj nie dopu軼i do tego, by statek zrobiony z paznokci zmar造ch (bardzo to uroczy budulec...) pod wodz Lokiego nie opu軼i swojego "portu" i nie rozpocz掖 Ragnaroku.

Jestem troch rozczarowana tym pseudopojedynkiem Lokiego i Magnusa na obelgi itp... spodziewa豉m si jakiego epickiego konkursu na najbardziej kreatywne wyzwisko, a tu Blondyn wyskoczy z opowie軼i o m瘰twie i bohaterstwie swoich towarzyszy... co nie zmienia faktu, 瞠 tak czy tak i tak da rad przegada i skurczy (ach ten dobór s這wnictwa) naszego podst瘼nego i urokliwego Boga.

Dla fanów innych ksi捫ek Riordana ma造 bonus - epizodycznie pojawia si Percy Jackson!

Czego mi tutaj zbrak這... Na pewno nie humoru, tego to u Riordana nigdy nie brakuje, ale Magnus Chase to chyba nie mój typ gównego bohatera. Straszny z niego 鄉ieszek, cho w teorii chyba mia mie podobne spojrzenie na 鈍iat co Percy. Ogólnie ksi捫k czyta si 鈍ietnie, akcja wci庵a i tak dalej, ale... co mi umkn窸o chyba i nie nacieszy豉m si zbytnio t trylogi. Mo瞠 temat nie by mi zbyt bliski. Mimo to polecam. B康 co b康 to jednak powie嗆 RICKA RIORDANA. Ju samo to nazwisko wskazuje na opór dobrej zabawy.

Inne ksi捫ki autora
Morze potwor闚
Rick Riordan0
Ok豉dka ksi您ki - Morze potwor闚

Siódma klasa by豉 dla Percy'ego Jacksona wyj徠kowo spokojna. 畝den potwór nie przedosta si na teren jego nowojorskiej szko造. Ale kiedy...

Apollo i boskie pr鏏y (Tom 5). Wie瘸 Nerona
Rick Riordan0
Ok豉dka ksi您ki - Apollo i boskie pr鏏y (Tom 5). Wie瘸 Nerona

Po prze篡ciu p馧 roku jako ofermowaty nastolatek o wprawiaj帷ym w zak這potanie imieniu i nazwisku Lester Papadopoulos, zbli瘸m si do ostatecznej rozgrywki...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Upi鏎 w moherze