Stażystka 2

ŻYCIE PISZE NAJDZIWNIEJSZE SCENARIUSZE... NIEKIEDY Z CHIRURGICZNĄ PRECYZJĄ!

Scarlett przenosi się na oddział ortopedii i mogłoby się wydawać, że chrzest bojowy ma już za sobą, jednak za zakrętem czekają na nią kolejne przeszkody. Przyjdzie jej się zmierzyć zczłowiekiem tak toksycznym ipodstępnym, że filmowe czarne charaktery mogłyby składać mu pokłony. A przecież nie może poświęcić całej swojej siły na nierówną walkę zbyłym chłopakiem. Jedną będzie musiała stoczyć z własnym bratem, azczasem odkryje, że rodzinne sekrety są bardziej zawiłe, niż mogłoby się wydawać. Na domiar złego w jej życiu pojawia się przyrodnia siostra, októrej nie wie zupełnie nic. Czy w natłoku wszystkich spraw uda jej się znaleźć czas dla Nicka? Czy Nick stanie się jej wsparciem i jaką w tym wszystkim rolę odegra Marcel? Bo przecież nigdy nie był tak potrzebny w życiu Scarlett, jak właśnie teraz.

Informacje dodatkowe o Stażystka 2:

Opinie o książce - Stażystka 2

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2024-07-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Kto z was czytał pełen humoru i zwrotów akcji tom pierwszy, to zdecydowanie musi przeczytać jego kontynuację, bo bez tego będzie jak talerz z obiadem bez łyżki lub widelca. Tym bardziej, że ktoś odwiedza tu naszą główną postać i zamiaruje pozostać u niej na dłużej. Niby wiemy co jest tego powodem, ale bardziej ogólnikowo, bo liczy się sam fakt pobytu, który nieco burzy spotkania postaci ze swoim chłopakiem. Tym bardziej, że ponownie się zeszli i chcą, by zaufanie było ich punktem numer jeden. Długo nie musimy czekać, by zobaczyć, że inni robią co mogą by je zburzyć, choć może to raczej wina Nicka, który zwyczajnie nie mówi jej wszystkiego? Dodatkowo los płata jej figla i zostaje przeniesiona na inny oddział, gdzie pracuje jej były chłopak. No to był dopiero gbur, bo cokolwiek nie miała do zrobienia, to kopał pod nią dołki. Byłam ciekawa czy naprawdę musi tak się na niej mścić i dlaczego, w końcu kiedyś byli razem. Jak widać nie wszystko z przeszłości zostało wyjaśnione i Caleb obrał najprostszą z dróg zemsty, czyli robienie wszystkiego, by tylko ona straciła tam pracę. Moim zdaniem nie posiadał zbyt wiele inteligencji, ale oceńcie to sami. Jakby młoda kobieta, która jest ułożona i zorganizowana, a do tego piękna, płaciła za to, że los obdarzył ją łaskawiej dodając do tego inteligencję. ponadto głupie zrządzenia losu, które były chłopak wywołuje psują wszystko, co udaje jej się zbudować z Nickiem. Czy naprawdę w jej życiu nic nie
Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2024-05-24, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

"Stażystka 2. Operacja: miłość" to drugi tom perypetii życiowych Scarlett Taylor.
W mroźny grudniowy dzień do drzwi Scarlett zastuka jej przyrodnia siostra Sally, która przysporzy jej kłopotów. Scarlett zaczyna staż na otopedii. Tam musi zmierzyć się ze swoim ekschłopakiem Calebem Scottem, który nienawidzi jej i chce zniszczyć jej karierę. Jego kłamstwa i intrygi doprowadzają ją do szewskiej pasji. Scarlett cieszy się z odzyskania brata Dylana i pragnie odbudować z nim relacje. Koszmarny brat Scarlett uprzykrza życie Nickowi, chłopakowi Scarlett. Marcel, przyjaciel Scarlett robi wszystko, by wrócić do sprawności po wypadku.
Jak potoczą się losy bohaterów?
Przekonajcie się sami.

Autorka stworzyła intrygującą historię, od której nie mogłam oderwać się. Porywająca fabuła, skomplikowane relacje rodzinne, tajemnice, kłamstwa, intrygi, zemsta, zazdrość, miłość, nienawiść, manipulacje, podstępne zagrywki, nieczyste zagrania, przyjaźń, traumy z przeszłości, tragedie. Ciekawie wykreowani bohaterowie. Nie nudziłam się ani przez chwilę. Dynamiczna akcja i nieoczekiwane zwroty akcji. Powoli odkrywałam sekrety rodzinne bohaterów i razem z nimi przeżywałam ich wzloty i upadki. Ta historia pokazuje, że życie jest przewrotne i nigdy nie wiemy,co wydarzy się jutro. Tragedią bohaterki połączyła trzech różnych mężczyzn, którzy kochali Scarlett. Nie zabraknie tutaj emocji, dramatów i tragedii. Zakończenie sugeruje, że możemy liczyć na dalsze losy bohaterów. Mam nadzieję, że nie mylę się, bo polubiłam tych bohaterów. Pióro autorki jest świetne i z przyjemnością sięgnę po jej kolejne powieści.
Gwarantuję, że będziecie usatysfakcjonowani lekturą.

Czytajcie! Polecam!

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - goszaczyta
goszaczyta
Przeczytane:2024-02-26, Ocena: 4, Przeczytałam,

🌸 „𝕊𝕥𝕒ż𝕪𝕤𝕥𝕜𝕒 𝟚” 𝕂𝕒𝕥𝕒𝕣𝕫𝕪𝕟𝕒 𝕎𝕔𝕚𝕠𝕣𝕜𝕒🌸

HIT WATTPADA 📖

ŻYCIE PISZE NAJDZIWNIEJSZE SCENARIUSZE… NIEKIEDY Z CHIRURGICZNĄ PRECYZJĄ!

▪𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪

Wracamy do Scarlett, która zdążyła nas już przekonać, że jej postać lubi pakować się w tarapaty. Kobieta zaczyna staż na wydziale ortopedii i wydawać, by się mogło, że w końcu jej życie wychodzi na prostą. To tam spotyka swojego byłego chłopaka, który nie zamierza jej niczego ułatwiać. W dodatku nie pomaga jej przyrodnia siostra, która nagle zaczyna za bardzo wchodzić z buciorami w życie dziewczyny. Jakby tego było mało - między nią a Nickiem zaczyna się coś psuć. Czy Scarlett może w końcu liczyć na spokój w swoim życiu?

Pierwszy tom „Stażystki” bardzo przypadł mi do gustu. Do dziś pamiętam, jak główna bohaterka potrafiła doprowadzić mnie do śmiechu. Dlatego z wielką przyjemnością wróciłam do śledzenia losów Scarlett, która zaskarbiła sobie moją sympatie. Podczas czytania pierwszego tomu nie odczułam, że jest to debiut autorki, dlatego ze spokojem zaczęłam czytać drugi tom, czując, że i tutaj autorka mnie nie zawiedzie. I tak też się stało, bowiem Katarzyna Wciorka stworzyła serie, która jest cudownym czasoumilaczem.

Wydawać, by się mogło, że to kolejna powieść obyczajowa z romansem w tle, która umili wieczór. Kompletnie nie byłam przygotowana na ten nagły zwrot akcji, który zaserwowała autorka. Wprowadziła wątek z pogranicza sensacji, co wprowadziło trochę zamieszania w książce. Zmieniło to moje postrzeganie tej historii i już wiem, że będzie to jedna z tych lektur, które zostają w sercu na długo.

Życie pisze różne scenariusze, a tą historią autorka uświadamia nas, jak takie zmiany kształtują naszą osobowość. Katarzyna Wciorka stworzyła słodko-gorzką opowieść.

„Stażystka 2” gwarantuje dobrą zabawę, dużo śmiechu i łez oraz niespodziewanych emocji. Dla fanów serialu „Chirudzy” czy „Ostry dyżur” to lektura obowiązkowa.

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2024-03-12, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Lepsza najgorsza prawda, niż cukierkowe, lejące kłamstwo".

Scarlett jest bardzo ambitna, sumienna, zawsze wszystko ma zaplanowane z góry, nie wie co to spontaniczność. Po ukończeniu studiów medycznych chciała zostać pediatrą. Jednak los lubi płatać niespodzianki. Scarlett przenosi się na oddział ortopedii, a tam pracuje jej były chłopak, który dołoży wszelkich starań, by uprzykrzyć jej życie. Zrobi wszystko, by Scarlett wyrzucono z pracy. Między Scarlett a Nickiem nie wszystko układa się dobrze, nieporozumienia burzą spokój młodej pani doktor.

Przenosimy się do Chicago, fabuła ciekawie poprowadzona, ukazuje skomplikowane losy Scarlett i jej przyjaciół. Styl Autorki jest bardzo lekki, płynny, naturalny, na uwagę zasługują rewelacyjnie poprowadzone przepełnione ironią dialogi, często wywoływały mój śmiech. Czytanie od początku do końca było przyjemnością. Pani Katarzyna z łatwością, ukazuje wewnętrzne rozterki, zmagania, porywy serca i bunty naszych bohaterów. A ci są wyraźnie wykreowani, na naszych oczach zachodzą w nich zmiany. Poczułam do nich sympatię.

Codzienność naznaczona wzlotami i upadkami, chwilami pełnymi radości i tymi gorszymi, trudnymi. Zajmująco, realnie ukazana praca lekarzy, która jest ciekawym tłem dla perypetii tych uczuciowych i tych z życia codziennego bohaterów. W pewnym momencie autorka kompletnie mnie zaskoczyła, czegoś takiego zupełnie się nie spodziewałam. Emocje buzowały, nie wiedziałam, czy mam płakać, czy się śmiać. Dramatyzm z pogranicza sensacji w całej swej okazałości. Los bywa przewrotny i lubi płatać figle. Rodzina, bolesne przeżycia, codzienność, zagmatwane relacje damsko-męskie.

Wciągająca, lekka, napisana z humorem, podszyta szczyptą goryczy, emocjonalna opowieść. Powieść daje do myślenia, napawa optymizmem i nadzieją na lepszą przyszłość. Jeżeli jesteście fanami serialu ,,Chirurdzy", to ta seria jest dla Was. Bardzo polecam i czekam na więcej.

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2024-03-04, Ocena: 6, Przeczytałem,

Po świetnym debiucie Katarzyna Wciorka ponownie zabiera nas w świat lekarzy chicagowskiego szpitala.

Scarlett i Nick postanowili dać sobie szansę i zbudować poważną relację, mimo wcześniejszych perturbacji stawiając na zaufanie.

Niestety ich związek nie wygląda tak jak oboje sobie wymarzyli . Nieustanne nieporozumienia spędzają sen z powiek młodej pani doktor .

Na dodatek w progu jej mieszkania nieoczekiwanie staje przyrodnia siostra - Sally, a to nie koniec rodzinnych konfrontacji..

Również w życiu zawodowym panna Taylor nie może liczyć na spokój.

Staż na oddziale ortopedycznym zapowiada się niczym droga przez piekło- wszystko spowodowane jest obecnością byłego chłopaka dziewczyny -Caleba, on zaś dołoży wszelkich starań do tego by Scarlett została wyrzucona z pracy.

Czy dopnie swego?

Odpowiedzi na to i wiele innych pytań dostarczy lektura powieści Pani Kasi.

Piszę tę recenzję świeżo po skończeniu powieści i muszę przyznać, że takie książki lubię najbardziej.

To pozycja z gatunku nieodkładalnych- ledwie kończył się jeden rozdział nie mogłam doczekać się kolejnego , a emocji i dramatycznych zwrotów akcji nie brakowało.

To też jeden z niezaprzeczalnych atutów tej historii- przeżywa się ją razem z bohaterami.

Pokochałam bohaterów tej opowieści jakbym czytała o kimś kogo znam.

I właśnie to jest najlepsze ??

Gorąco polecam i czekam na więcej ?

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-16, Przeczytałam,
Stażystka
Katarzyna Wciorka0
Okładka ksiązki - Stażystka

Scarlett właśnie ukończyła studia medyczne i rozpoczyna staż w szpitalu. Ambitna, poważna i planująca wszystko z wyprzedzeniem. Nigdy nie daje ponieść...

Stażystka 3
Katarzyna Wciorka0
Okładka ksiązki - Stażystka 3

Scarlett wiedzie spokojne życie u boku swojego męża. Oboje starają się stworzyć swoje małe niebo na ziemi. Praca pod wodzą Danielsa jest dla kobiety prawdziwą...

Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska