Steve Jobs

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2011-11-15
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-61428-48-0
Liczba stron: 732

Ocena: 5.43 (14 głosów)

EKSKLUZYWNA BIOGRAFIA STEVE’A JOBSA\r\nPIÓRA AUTORA BESTSELLEROWYCH BIOGRAFII\r\nBENJAMINA FRANKLINA I ALBERTA EINSTEINA
\r\n\r\n\r\n\r\nOpierając się na ponad czterdziestu wywiadach z Jobsem, przeprowadzonych na przestrzeni dwóch lat – a także na wywiadach z ponad setką członków rodziny, przyjaciół, przeciwników, konkurentów i kolegów Jobsa – Walter Isaacson spisał wciągającą opowieść o pełnym wzlotów i upadków życiu oraz płomiennej osobowości twórczego przedsiębiorcy, którego perfekcjonizm i nadludzka energia zrewolucjonizowały sześć branż: komputery osobiste, filmy animowane, muzykę, telefony, tablety i DTP.\r\n\r\nW czasach, kiedy Ameryka szuka sposobów, by utrzymać swoją innowacyjną przebojowość, kiedy społeczeństwa na całym świecie usiłują budować gospodarki ery cyfrowej, Jobs pozostaje największą ikoną wynalazczości i wyobraźni. Wychodząc z przeświadczenia, że najlepszym sposobem stworzenia czegoś wartościowego w XXI wieku jest zespolenie kreatywności z technologią, założył firmę, w której nieskrępowana niczym wyobraźnia połączyła się z zadziwiającymi osiągnięciami nowoczesnej techniki.\r\n\r\nChoć Jobs współpracował przy powstawaniu tej książki, nie domagał się kontroli nad tym, co zostanie w niej ujęte, ani nawet prawa do przeczytania jej przed wydaniem. Niczego nie zatajał. Zachęcał ludzi, których znał, by wypowiadali się szczerze, i sam opowiadał otwarcie, czasami wręcz okrutnie, o ludziach, z którymi pracował i konkurował. Wypowiedzi jego przyjaciół, wrogów i kolegów sprawiają, że poznajemy bez zbędnych upiększeń jego pasje, perfekcjonizm, obsesje, artyzm, przewrotność i kompulsywną żądzę kontroli – wszystko to, co ukształtowało podejście Jobsa do biznesu oraz innowacyjności produktu.\r\n\r\nGnany przez swoje demony, Jobs potrafił doprowadzać otoczenie do furii i rozpaczy. Ale jego osobowość i jakość jego produktów były ze sobą powiązane, tak samo jak komputery i oprogramowanie Apple, w jeden zintegrowany system. Niezwykle przemawiająca do wyobraźni historia Jobsa ukazuje, jak ważna jest w życiu pomysłowość, siła charakteru, talenty przywódcze i wierność swoim wartościom.

Kup książkę Steve Jobs

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - slk
slk
Przeczytane:2012-01-11, Ocena: 5, Przeczytałem, Moje ebooki,
Autoryzowana biografia Steve'a Jobsa autorstwa Waltera Isaacsona to - wbrew pozorom - nie jest książka kierowana wyłącznie do komputerowych "geeków", "nerdów" czy fanów firmy Apple. To - owszem - ostatnich 30-40 lat rynku nowych technologii w pigułce (bo i jej bohater na rynek ten wpłynął w sposób niewyobrażalny), ale to przede wszystkim fascynująca opowieść o człowieku, którego nie da się łatwo zaszufladkować. To opowieść o mężczyźnie, którego miliony ludzi darzyły czcią równą boskiej i którego równie wiele milionów z całego serca nienawidziło.  Isaacson, po wielu godzinach rozmowy z człowiekiem, który jest bohaterem jego książki, z jego bliskimi i współpracownikami, z konkurentami i serdecznymi przyjaciółmi, ukazuje niemal całe życie Jobsa - od odrzucenia w dzieciństwie, które miało bardzo mocno wpłynąć na jego dalsze losy, przez dorastanie i rezygnację ze studiów, garażowe początki firmy tworzonej wspólnie z komputerowym geniuszem pozbawionym marketingowego zacięcia - Stevem Wozniackiem, wyprawę do Indii, stworzenie pierwszego stosowanego na szerszą skalę interfejsu graficznego, wejście na giełdę, wieloletnie "wygnanie" z Apple i tworzenie konkurencyjnego systemu NeXT, "romans" z branżą filmową oraz powrót i kolejne rewolucje na rynku nowych technologii, jakich ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Steve Jobs

Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2017-08-21, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2017,

Bardzo dobrze napisana biografia Steve Jobsa - współtwórcy firm Apple, Next, ojca sukcesu Pixara. Autorowi należą się gratulacje, że nie poddał się wszechogarniającej tendencji Jobsa do kontroli i napisał książkę bez jego nacisków. Nie wyszła z tego laurka. Otrzymaliśmy obraz człowieka inteligentnego i charyzmatycznego, wielkiego motywatora, technologicznego i marketingowego geniusza oraz estety. Ale również człowieka pełnego słabości, który poważne problemy wybierał ze swojej świadomości, a na niepowodzenia reagował płaczem. Jobs to człowiek z polem zniekształcania rzeczywistości, o zero jedynkowym sposobie widzenia świata: ludzie, ich praca byli albo genialni albo do niczego. Praca z nim nie była łatwa, ale jej efekty na zawsze zmieniły świat.

Link do opinii
Avatar użytkownika - bachacz
bachacz
Przeczytane:2016-08-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2016 roku,
Czytając książki biograficzne często mamy gdzieś w głowie nakreśloną ocenę. Może wynika to z faktu, że częściowo wiemy czego możemy się spodziewać, wiedząc coś o opisywanej postaci. O Stevie Jobsie nie miałam zielonego pojęcia. Gdzieś przewijało się słowo "apple", "pixar","ipod", jednak jeślibym miała połączyć je z ich twórcami po prostu nie potrafiłabym. Zapewne jest to związane z moją informatyczną indolencją. Przypadek sprawił,że sięgnęłam po biografię Jobsa, wyjaśniło się co nieco, zdobyłam wiele wiedzy o kulisach powstawania tego, co najważniejsze dla wirtualnego świata. Oprócz technicznych czy biurokratycznych szczegółów miałam okazję zobaczyć człowieka, dzięki któremu współczesność zawdzięcza wielki krok w nowoczesność. Poznałam kogoś, kto jako człowiek byłby mi obcy. Jego podejście do innych ludzi było dla mnie odstręczające, brutalne. Jednak widocznie akurat taki musiał być , bo z innym podejściem nie byłby w stanie osiągnąć tego co osiągnął. Rozpisałam się o bohaterze a powinnam o swoich odczuciach pozostałych po samej książce. Książka swoją szczerością, wciągającą treścią niosła mnie i kiedy odkładałam ją, już nie mogłam się doczekać by ponownie po nią sięgać. Doskonale napisana, przybliżająca człowieka wielkiego z jego mankamentami i ułomnościami, człowieka z rodzaju tych, których we własnym życiu nigdy się nie spotyka.
Link do opinii
Avatar użytkownika - aisha123
aisha123
Przeczytane:2016-03-31, Ocena: 6, Przeczytałam,
Świetna książka biograficzna Stevena Jobsa nawiązująca do życia prywatnego, jak i biznesowego. Ukazane są narodziny pierwszej firmy do okresu powstania międzynarodowej firmy i powstania nowoczesnych technologii: od Macintosha po iPod oraz zrewolucjonizowanie rynku muzycznego w technologii mp3, a także kroki w Pixar: powstanie Toy Story, itp.
Link do opinii
Avatar użytkownika - aisha777
aisha777
Przeczytane:2016-04-21, Ocena: 6, Przeczytałem,
czytelnicze wyzwanie ;-) Bardzo dobra książka skupiająca się na biografii Steva Jobsa, a także wokół jego pierwszej działalności gospodarczej, która kończy się na międzynarodowej firmie Apple. Są też nawiązania do rywalizacji na rynku z Billem Gatesem, zmian składów zarządów, ich decyzji, usunięcia Steva z jego własnej firmy Apple za czasów Sculleya, a także powrót Steva i podbicia wartości akcji firmy, wyciągnięcie z kryzysu Apple, w międzyczasie przyłączenie i kooperacja również Steva z Pixarem, a także odnowienie umowy Pixara z Waltem Disneyem i wynegocjowanie korzystnych warunków. Opisane są również zamiłowania Steva do estetyki i architektury, która ma znaczenie w projektowaniu 'opakowania' dla najnowszych technologii, a także procesy powstawania Macintosha, poprzez iPoda, iPhone, iPada. Poza tym są nawiązania do wkładu Steva w marketing własnych produktów, kampanie reklamowe, rozbudowania sieci sklepowych Apple a także zrewolucjonizowanie rynku muzycznego z pomocą iTunes (programów, gdzie można zakupić prawnie, legalnie mp3 zespołów). Również biografia oprócz zamiłowania Steva do pasji technologii, skupia się również psychologicznie na jego cechach osobowościowych, wątkach miłosnych, a także procesu nowotworowego i okresu leczeniowego Steva. Książka bardzo dobra, nieprzebarwiona, autor książki (red. New York Times) stara się oddać, jak najbardziej obiektywny charakter książki, stworzyć portret psychologiczny Jobsa na podstawie dostępu do bardzo wiarygodnych źródeł (czyli wywiadów ze współpracownikami Jobsa, a także rodziną).
Link do opinii
Avatar użytkownika - kiniak
kiniak
Przeczytane:2014-04-16, Ocena: 5, Przeczytałam,
Wszyscy wiemy co to Apple i kim był Steve Jobs, ale dopiero książka Waltera Isaacsona przybliżyła mi pełną historię jego życia. Można powiedzieć, że to bardzo otwarta, przemyślana biografia, która ukazuje siłę charakteru Jobsa, wszystkie jego zalety i wady. Uważam, że może stać się inspiracją dla wielu osób.
Link do opinii
Avatar użytkownika - ot
ot
Przeczytane:2014-08-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Ebooki,
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 26 Ksiażek 2013, Mam,
Walter Isaacson kolejny już raz potwierdza, że jest mistrzem biografii. Książka opowiada o geniuszu naszych czasów, który był "wystarczajaco szalony by uwierzyć, że może zmieniać świat". Jest ona świetnie napisana, czyta się ją wybornie. Dodatkowo okraszona jest zdjęciami prywatnymi rodziny Jobsów, co tylko dopełnia dzieła. Osobiście rozkochałem się w perfekyjności, a sam bohater książki stał się moją inspiracją.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Granice_pl
Granice_pl
Przeczytane:2012-02-26, Ocena: 5, Przeczytałem,
Książka interesująca, jednak nieco mało obiektywnie ukazuje jedną z najbardziej interesujących postaci świata nowych technologii. Po więcej informacji odsyłam do recenzji.
Link do opinii
Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2019-04-30, Ocena: 5, Chcę przeczytać, 52 książki 2019,

Biografia Steve'a Jobsa swiatnie napisana.Prywatne zycie przeplecione zyciem zawodowym.Wzloty i upadki.Ciekawostki ,ktorych nie znajdziemy nigdzie indziej.Nie jestem maniakiem komputerowym ale zwykla urzytkowniczka internetu itp.ale siegnelam po te ksiazke bo chcialam sie dowiedziec jak zyje i mysli czlowiek ktory stworzyl firme bez ktorej dzisiejszy swiat wirtualny nie ma prawa bytu.Wyobrazalam go sobie jako nudnego ,bezdusznego geniusza i fanatyka komputerowego a on okazal sie zwyklym czlowiekiem z poczuciem humoru i z dystansem do siebie i swiata.Dla mnie super ksiazka .

Link do opinii
Avatar użytkownika - patkabm
patkabm
Przeczytane:2017-08-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Avatar użytkownika - xp2001
xp2001
Przeczytane:2016-04-14, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2016,
Avatar użytkownika - tlenianka
tlenianka
Przeczytane:2015-11-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Avatar użytkownika - elfgirl
elfgirl
Przeczytane:2013-02-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Einstein
Walter Isaacson0
Okładka ksiązki - Einstein

Wiemy, kim był Albert Einstein. Znamy - przynajmniej pobieżnie - listę jego najważniejszych dokonań, łącznie z najsłynniejszym wzorem świata, pamiętamy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

„Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.”


Więcej
Recenzje miesiąca
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Wariat na wolności. Autobiografia
Wojciech Eichelberger;
Wariat na wolności. Autobiografia
Pokaż wszystkie recenzje