Stewardesy. Cała prawda o lataniu

Wybierz się ze stewardesami - tym razem w podróż do ich świata!

Zawód stewardesy to obok modelki jedna z najbardziej pożądanych profesji. Ale to też praca w szczególnych warunkach, podobnie jak np. praca górnika. Stewardesy są oczami i uszami pilotów, bez nich żaden pasażer nie może wejść na pokład samolotu. Muszą dbać o komfort naszej podróży do tego stopnia, że o problemach na pokładzie pasażer ma dowiedzieć się jako ostatni. Stewardesa to nie zawód, to styl życia, hermetyczny świat, który pilnie strzeże swoich tajemnic. Poznaj:
- całą prawdę o zarobkach i kulisach pracy stewardesy;
- najbardziej nietypowe prośby, pytania i przygody z pasażerami;
- ukrywaną przed podróżnymi opowieść, o wszystkim, co dzieje się na pokładzie w trakcie lotu;
- rygor życia stewardesy przed startem i po lądowaniu;
- fakty i mity o twoim bezpieczeństwie, komforcie i ryzyku;
- opowieść stewardesy należącej do wąskiego grona osób latających z rodziną królewską Arabii Saudyjskiej;
- historie, które były do tej pory opowiadane tylko na zamkniętych spotkaniach stewardes.

Krzysztof Pyzia - absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Autor bestsellerów, m.in. "Jerzy Dziewulski o polskiej policji", "Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce", "Jerzy Dziewulski o kulisach III RP" i wywiadu rzeki z Wojciechem Pokorą "Z Pokorą przez życie". Producent programu "Dzień Dobry Bardzo" w Radiu ZET, w przeszłości dziennikarz tygodnika "Angora" i "Playboya".

Informacje dodatkowe o Stewardesy. Cała prawda o lataniu:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-01-12
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Stewardesy. Cała prawda o lataniu

Stewardesy. Cała prawda o lataniu - opinie o książce

✈️Nigdy jakoś specjalnie nie interesowałam się zawodem stewardesy dlatego chętnie sięgnęłam po książkę @krzysztof_pyzia

✈️Pierwsze co rzuca się w oczy to piękne wydanie. I te małe samolociki na każdej stronie 😍

✈️Autor w swojej książce obala mity, odkrywa tajemnice zawodu, docieka, dopytuje, wyciąga na światło dzienne wiele interesujących, a czasami nawet przerażających historii.
Rozmawia o wszystkim.

✈️Może jeśli ktoś interesuje się tym zawodem i śledzi różne blogi i strony nie znajdzie tam nic odkrywczego, ale ja dowiedziałam się sporo.

✈️Nie będę opisywać szczegółów rozmów, jakie autor przeprowadził ze stewardesami, bo nie chce zdradzać zbyt wiele, jednak dowiecie się z nich o tym między innymi jak zostać cabin crew, jakie trzeba spełniać warunki, ile jest kandydatów na jedno wolne miejsce, ile się zarabia. Jak było kiedyś, a jak jest teraz. Czy istnieją romanse wśród załogi. Poznacie wiele ciekawych, śmiesznych i niesamowitych historii z pokładu samolotu.
Dowiecie się również na co narażone są stewardesy, jakie choroby i dolegliwości wpisane są w ten zawód.
Oraz wiele, wiele innych informacji.

✈️Książkę czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Jest w formie wywiadów więc przez kolejne strony przelecicie niczym jumbo jet.

✈️Polecam. Dobra lektura na oderwanie myśli i jako przerywnik między cięższymi pozycjami.

Bardzo, bardzo polecam. Solidny, rzetelny reportaż o pracy stewardes, napisany przystępnym dla laika językiem, ukazujący jak niesamowicie wszechstronną wiedzę mają sterwadesy, jak szeroki jest zakres ich obowiązków, a także jak bardzo wymagająca jest to praca. Dyscyplina, wiedza, opanowanie, profesjonalizm - coś, co cechuje dobrą stewardesę, a z czego istnienia szary Kowalski lecący na wakacje nie zdaje sobie sprawy. Rozmowy dotyczą zarówno pracy na poziomie lotów czarterowych, klas biznesowych aż po eksluzywne stewardesy latające z rodzinami królewskimi i celebrytami. Obszernie, dokładnie wyczerpany temat; wspaniała pozycja.

Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2021-12-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Wywiady ze stewardesami zdradzają wiele tajemnic z życia stewardesy. Jest to przede wszystkim pozycja obowiązkowa dla osób, które interesuje ten zawód, ponieważ znajdziemy tu dużo szczegółów dotyczących rekrutacji i zasad obowiązujących w różnych liniach lotniczych. Jednak kazdy znajdzie tu coś dla siebie i być może skorzysta z jakichś informacji podczas kolejnego lotu.

Jerzy Dziewulski o kulisach III RP
Krzysztof Pyzia0
Okładka ksiązki - Jerzy Dziewulski o kulisach III RP

Niecenzurowana opowieść o początkach III RP. Niewygodna prawda o negocjacjach z udziałem Kościoła przy Okrągłym Stole. Kulisy werbowania księży przez...

Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce
Krzysztof Pyzia0
Okładka ksiązki - Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce

Najsłynniejszy polski antyterrorysta w szczerej rozmowie. Najgroźniejsi zamachowcy goszczący w Polsce. Biznesy polityków z siatką terrorystyczną...