Strach - wróg czy przyjaciel? Akceptuję, co czuję

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2019-05-15
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Tytuł oryginału: Mes Peurs, amies ou ennemies?

Jak pomóc dziecku zmierzyć się z tym, co budzi w nim lęk? Po pierwsze warto mu uświadomić, że każde stworzenie, duże i małe, czegoś się boi.

Bohaterka książki - sympatyczna surykatka, pokazuje, jak oswoić swoje lęki. Okazuje się, że to nie takie trudne. Strach nie jest wcale zły, a czasem wręcz pomocny w ostrzeganiu przed niebezpieczeństwem i motywowaniu do działania. Dzięki oswojeniu obaw i poznaniu technik przeciwlękowych dzieci uczą się panować nad sobą, unikać niebezpieczeństw i pokonywać swoje słabości. Dowiadują się, że odrobina strachu jest w życiu niezbędna do podjęcia wyzwań, a jego brak może zamknąć oczy na niebezpieczeństwo.

Książka, tak samo jak inne z tej serii, zawiera zeszyt porad dla rodziców.

Autorka apeluje: ,,Aby pomóc dziecku zmierzyć się z tym, co budzi w nim lęk: zmniejsz presję, daj mu więcej czasu wolnego, żeby mogło się bawić, bawić i jeszcze raz bawić, najlepiej na łonie przyrody. I poświęć mu czas!".

Kup książkę Strach - wróg czy przyjaciel? Akceptuję, co czuję

Opinie o książce - Strach - wróg czy przyjaciel? Akceptuję, co czuję

Jestem na ciebie zły, ale cię kocham. Jak naprawić relacje z rodzicami
Isabelle Filliozat0
Okładka ksiązki - Jestem na ciebie zły, ale cię kocham. Jak naprawić relacje z rodzicami

Jak wybaczyć rodzicom i zbudować z nimi bliską relację? Czy rodzice cię wyzywali? W jaki sposób cię krytykowali? Czy pamiętasz uczucie rozczarowania...

Nie ma rodziców doskonałych. Historia naszych dzieci zaczyna się od nas samych
Isabelle Filliozat0
Okładka ksiązki - Nie ma rodziców doskonałych. Historia naszych dzieci zaczyna się od nas samych

Nie ma rodziców doskonałych Jak dotrzec do sedna sprzecznych uczuć, które kierują nami jako rodzicami? Naszym dzieciom chcielibyśmy okazywać wyłącznie...

Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton