Straszne historie Maszy. Opowieści z większym dreszczykiem

Czy słyszeliście o chłopcu, który bał młodszej siostry? A o klaunie, który bał się występów? A może chcecie poznać historię ucznia, którego przerażenie budziła nowa szkoła? W tej książce znalazło się 9 opowieści dla dzieciaków, które uwielbiają się bać! Opowiadania, napisane na podstawie odcninków serialu Straszne Historie Maszy, nie są naprawdę przerażające, a każde z nich dobrze się kończy.

Wspólne czytanie opowieści, których narratorką jest Masza, to okazja do wartościowej rozmowy z maluchem. Dziecko, idąc za przykładem bohaterów poszczególnych historii, może skonfrontować się ze swoim lękiem i nauczyć się go oswajać. Fantastyczna, świecąca w ciemności okładka to dodatkowa atrakcja dla czytelników. Książkę wystarczy na kilka chwil umieścić pod lampą lub w dziennym świetle, aby podziwiać zdumiewający efekt świecenia. W serii dostępny jest również drugi tytuł, a w nim - kolejne ,,straszne" historie, których narratorką jest Masza.

Informacje dodatkowe o Straszne historie Maszy. Opowieści z większym dreszczykiem:

Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 2021-10-13
Kategoria wiekowa: 3-5 lat

Kup książkę Straszne historie Maszy. Opowieści z większym dreszczykiem

Straszne historie Maszy. Opowieści z większym dreszczykiem - opinie o książce

Kiedy zapytamy dzieci, czego boją się najbardziej, to od razu odpowiedzą, że duchów, potworów i baby-jagi, co lepsze, kiedy zapytamy, jak one wyglądają, żadne nie potrafi udzielić odpowiedzi, więc warto porozmawiać z dzieckiem o tych wszystkich stworach i pokazać, że wcale nie są takie straszne.
Rezolutna dziewczynka Masza to najlepsza osoba do opowiadania strasznych historii potrafi nieźle budować napięcie i sprawiać, że potwory są jeszcze straszniejsze. Zuzia zna te opowieści z telewizji, chociaż ostatnio przestała je oglądać, bo boi się, że potem jej się przyśnią, dlatego na ratunek przyszła nam książka. W telewizji wszystko dzieje się tak szybko nie mamy czasu dokładnie przyjrzeć się wszystkim postaciom i dokładnie wytłumaczyć dziecko kim jest ten stwór, z książką nie ma takiego problemu, bo na każdą ilustrację możemy poświęcić dowolną ilość czasu, a tekst czytać po kilka razy. Dzięki tym opowieściom mogłam pokazać Zuzi, że to, czego się boimy, nie zawsze jest takie straszne, tylko w naszej głowie rodzi się myśl, że skoro nie wiemy, jak to wygląda, to na pewno jest to przerażające.
Jak zawsze zachwyca wydanie, piękne ilustracje już od pierwszej strony i do tego hit, świecąca w nocy okładka, warto tutaj podkreślić, że użyty lakier jest bezpieczny dla dzieci, więc po czytaniu nie musimy od razu dziecka zaganiać do umycia rączek. Najlepiej dobrze naświetlić okładkę i od razu zgasić światło, wtedy zrobi największe wrażenie na dzieciach i nie tylko, ja też byłam zachwycona, ponieważ jest to pierwsza taka książka w naszej biblioteczce.
Na początku warto najpierw porozmawiać z dzieckiem o strachu, a potem pooglądać ilustracje i o nich porozmawiać, no, chyba że nasze dziecko jest fanem horrorów i niczego się nie boi, to wtedy można zacząć czytać od razu z odpowiednią intonacją tak, żeby nadać historiom mroczny klimat.
Dzięki tej książce można pokazać dziecku, że wytwory naszej wyobraźni wcale nie są straszne, tylko my je źle postrzegamy, dziwny stukot lub ruch łatwo da się wytłumaczyć, nie warto od razu wpadać w panikę.

Moje bajeczki o Stalowym Patrolu. Robot Trains
Beata Żmichowska0
Okładka ksiązki - Moje bajeczki o Stalowym Patrolu. Robot Trains

W tej niewielkiej, poręcznej książeczce znalazło się osiem niezwykłych opowieści o przygodach Robot Trains - robotów ze Stalowego Patrolu. Wszystkie...

Tomek i przyjaciele. Bajeczki na dzień dobry
Beata Żmichowska0
Okładka ksiązki - Tomek i przyjaciele. Bajeczki na dzień dobry

Czy Tomek zawsze dotrzymuje słowa danego przyjaciołom? Czy mała lokomotywa poradzi sobie z największym wyzwaniem w życiu i dostarczy na czas najważniejszy...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;