Strażnicy Kryształów

Kolejny, wyczekiwany tom popularnej serii autora bestsellerowego ,,Baśnioboru". Cole Randolph wciąż nie może uwierzyć w to, jak bardzo jego życie stanęło na głowie. Uwięziony w dziwnym świecie daleko od domu, odnalazł swego przyjaciela Daltona i przetrwał wizytę w dwóch pierwszych królestwach Obrzeży, ale nic nie przygotowało go na magnetyczne szosy Zeropolis i roboty, które polują na zbiegów.

Rząd Zeropolis, kierowany przez Abrama Trencha - jedynego wielkiego formistę, który pozostał lojalny złemu najwyższemu królowi - wykorzystuje zaawansowaną technologię, by kontrolować swych obywateli. Na szczęście tamtejszy ruch oporu wspierają Strażnicy Kryształów - grupa młodych buntowników dysponujących niezwykłym uzbrojeniem.

Cole i Dalton, uciekając przed tajną policją najwyższego króla, chcą znaleźć resztę zaginionych przyjaciół i pomóc Mirze w odnalezieniu siostry, Konstancji. Ale gdy wrogowie bezlitośnie rozmontowują ruch oporu, Cole ma coraz mniej czasu na obnażenie tajemnic zeropolitańskiego rządu i odkrycie, kto pomógł najwyższemu królowi wykraść moce córkom.

Informacje dodatkowe o Strażnicy Kryształów:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2016-05-18

Kup książkę Strażnicy Kryształów

Strażnicy Kryształów - opinie o książce

„Nie lekceważ Pomagiera. Czasami dobre rzeczy mają niepozorne, wgniecione obudowy.”

To trzecia część pięciotomowej serii.

Cole Randolph trafił na Obrzeża, ponieważ ruszył na ratunek porwanym przyjaciołom, a tym samym rozpoczął fascynującą, niebezpieczną przygodę. Przetrwał wizytę w dwóch z pięciu królestwach, ale to nie przygotowało go na zaawansowaną technologię, magnetyczne szosy Zeropolis i roboty polujące na zbiegów.

Bohaterowi, w podróży po trzeciej krainie, towarzyszą m.in. Mira, Jace i Dalton – przyjaciel ze świata zewnętrznego. Wszyscy oni mają do wykonania własne misje. Połączyli siły, aby móc je zrealizować.

Ruszają tropem Konstancji, siostry Miry i Honoraty. Na swej drodze spotykają Strażników Kryształów – grupę buntowników dysponujących niezwykłym uzbrojeniem i Huntera - brata Cola.

Czy Cole trafi na trop przyjaciół? Czy bohaterom uda się odnaleźć Konstancję i pokonać Roxie? Czy uda się przyjaciołom przybliżyć do powrotu, do domu?

Rozpoczęte w trakcie trwania Halloween kłopoty, w które wpakowała się grupka przyjaciół, zaprowadzą czytelnika do trzeciego z pięciu królestw – Zeropolis. Przekroczenie granicy wiąże się ze zmianami, które dotyczą: magii i techniki.

Moim zdaniem, to dotychczas najlepiej opisane królestwo. Autor ma olbrzymią wyobraźnię i już dziś czekam z niecierpliwością na kolejne tomy.  W tym zostałam zaskoczona „nowinkami” technicznymi. Czegoż to autor nie wymyślił…

Przyjaźń bohaterów rozwija się z każdym kolejnym tomem, a Colowi przypadają coraz bardziej odpowiedzialne zadania. To pokazuje, że nie powinniśmy się zrażać jeśli czujemy, że coś nas przerasta. Warto dać sobie szansę i próbować. Należy być ostrożnym w ocenie innych ludzi, dlatego że zarówno niedocenianie jak i przecenianie ich nie jest dobre. Warto również czasem zaryzykować i pamiętać, że „całe życie spędzamy, ucząc się lepszego dostępu do naszych zdolności”. Czy je odkryjemy zależy tylko i wyłącznie od nas.

Gwarantuję Wam, że wieczór spędzony z tą historią nie będzie stracony, a książki nie odłożycie na półkę póki jej całej nie przeczytacie. Polecam.

Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2016-11-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Trzeci tom przygód Cole'a na Obrzeżach. Tym razem trafia do Zeropolis. Nowe miasto, nowa księżniczka do ratowania. Dla Cole'a to niezwykle trudny, ale i szczęśliwy czas. Wciąż śledzony, wciąż w opałach, na skraju ryzyka odnajduje kogoś bliskiego, kogoś kogo nie pamięta, kogoś kto również został przeniesiony do innego świata.
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2019-07-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
Wojna cukierkowa. Awantura w salonie gier
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Wojna cukierkowa. Awantura w salonie gier

Minął rok, odkąd Nate, Summer, Trevor i Gołąb uratowali miasteczko Colson przed Belindą White. Zła czarodziejka zmieniła się w ich rówieśniczkę, a zaraz...

Baśniobór. Księga wyobraźni
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Baśniobór. Księga wyobraźni

Interaktywna księga Baśnioboru dla wszystkich fanów sagi! OENarysuj smoka OERozwiąż zagadki OEPrzejdź labirynt OEZagraj w grę OEZrób własny...