Strażnicy wrót. Jaga i stalowy chochoł

Tom 2 cyklu Strażnicy Wrót

Dalszy ciąg przygód młodej czarownicy Jagi.

W pierwszym tomie, aby wyjść cało z opresji, wystarczyła tylko sprawna różdżka i grupka magicznych przyjaciół u boku. Tym razem to za mało, bo wróg czai się wewnątrz domu na orlich nogach. A może jest nim sam dom? Tytułowa bohaterka książki, Jaga - córka uzdrowicielki i hodowcy chat na kurzych nogach - zostaje złotą rączką w Domu Niespokojnej Starości dla Magicznych Stworzeń prowadzonym przez słynnego czarnoksiężnika Twardowskiego. Pradawna potężna siła budzi się i chce znów panować na Ziemi. Młoda czarownica wraz z grupą przyjaciół: Borowym, Kręćkiem i Nocnicą przemierzy zaułki grodu Kraka, zarówno tego dobrze nam znanego, jak i tego ukrytego przed naszymi oczami, oczami zwyklaków, by znaleźć sojuszników, odkryć tajemnice rodu smoków i ocalić świat.

Informacje dodatkowe o Strażnicy wrót. Jaga i stalowy chochoł:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2022-10-12

Kup książkę Strażnicy wrót. Jaga i stalowy chochoł

Strażnicy wrót. Jaga i stalowy chochoł - opinie o książce

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2024-01-15, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Kto ma ochotę na ponowną wyprawę do magicznego świata Strażników Wrót ?
Pora na drugi tom serii o wyjątkowej, młodej czarownicy. Jaga urosła, jest już starsza niż w pierwszym tomie. Także wyzwania jakie staną przed nią w tej części są zdecydowanie trudniejsze. Ale sprostanie im będzie dawać też zdecydowanie więcej satysfakcji i jej i nam - czytelnikom !
Jeśli macie w domu młodych, zaczytanych fanów smoków i magicznych historii - to zdecydowanie książka dla Was!
A według mnie, bezdyskusyjnie, cała seria zasługuje na uwagę.
Jaga nadal jest złotą rączką u mistrza Jana Twardowskiego. Wciąż u jej boku trwa wierny przyjaciel Cykor ale nie jest już domkiem na kurzej łapce, a wielkim domem na orlich nogach i ma problemy ...rozwojowe ? 😅 Teleportacja nie specjalnie mu wychodzi, a irytacja tym spowodowana odbija się na jego mieszkańcach. Do tego w progach Domu Niespokojnej Starości pojawia potomek Dragonista Wawelskiego. Co z tych powodów, tym razem czeka naszych bohaterów ?
Często zdarza się, że drugie tomy to takie przerywniki pomiędzy świetnym wstępem, a imponującym zakończeniem. Tu tempo akcji jest jednostajne, emocje nie opadają i książka wciąga równie mocno jak poprzednia.
Widać zmiany jakie zachodzą w naszej czarownicy, ale są one adekwatne do jej wieku. Można odczuwać dumę widząc jakie robi postępy. Otaczają ją wierni przyjaciele i autor pięknie pokazuje moc i wartość przyjaźni, a w sumie fakt, że jest ona wręcz bezcenna.
To książka pobudzająca fantazje, przeganiająca nudę. Taka która i bawi, bo nie można nie dostrzec w niej elementów humorystycznych, i uczy nawiązując niezmiennie do tradycji polskich i legend słowiańskich. Piękna seria. Coraz bardziej ją podziwiam i serdecznie polecam ❤️
Dziękujemy ponownie za egzemplarz do recenzji ☺️

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2022-12-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Jeżeli czytaliście 1 tom przygód młodej czarownicy Jagi i Jej przyjaciół to uwaga! bardzo proszę, żebyście nie rozsiadali się wygodnie, bo za chwilę zabieram Was w kolejną podróż z czarownicą, Cykorem oraz mistrzem Janem Twardowskim na czele, więc naszykuj wygodne buty, bo będzie się działo. Przed wami seria, którą pokochacie całym serem m.in. za szczerość, magię, która otoczy Was swoja mocą na każdej stronie. Od razu podkreślę (nie wiem, czy słusznie) polecam czytać po kolei, żeby zrozumieć, przez co musieli przejść nasi bohaterowie, że znaleźli się w tym miejscu, w jakim są. Jestem z tych, którzy wolą czytać po kolei serię.

Jaga młoda czarownica udowodniła, że mimo wieku potrafi poradzić sobie z niejedynym niebezpieczeństwem, ale i że jest odpowiedzialną osobą, która to, co zaczęła musi skończyć, a mowa o opiece nad Domem Niespokojnej Starości dla Magicznych Stworzeń Mistrza Jana Twardowskiego. Powoli życie w DNS wraca do normy, a za rogiem pojawia się ktoś, kto mówi, że jest potomkiem Dragonisa Wawelskiego.

Coraz częściej w naszym domu dochodzi do dziwnych zdarzeń, które nie tylko denerwują mieszkańców, ale i potrafią zrobić krzywdę, a do kolekcji Cykor nie kontroluje teleportacje co powoduje, że źle ją znosi, ale i mocno wpływa na mieszkańców. Dom słabnie, zaczynają dziać się dziwne niekontrolowane rzeczy i nikt nie wie, co jest tego powodem. Jaga ma ręce pełne roboty. Na szczęście ma grupę magicznych przyjaciół, którzy zawsze będą stali po Jej stronie. Z czym przyjdzie się zmierzyć to już zostawię do Waszego poznania. Momentami myślałam, że już nic nie da się zrobić. Spotkasz bohaterów z pierwszego tomu, ale i nowych którzy nie zawsze mają szczere intencje.

Podziwiam całym sercem autora za tę serię. Fantastycznie spleciony Świat rzeczywisty z tym magicznym. Wasze dziecko nie będzie się nudziło, a dla miłośników audiobooka lektor Andrzej Zadura zachęci nawet tych najmniejszych maluchów do słuchania historii przesiąkniętą prawdziwą przyjaźnią, miłością, rodzinnością. W naszym domu Jaga gościła zawsze przed pójściem spać, a ile było śmiechu, jak i strachu przed tym, czy się uda to już musicie uwierzyć mi, że od groma i ciut, ciut. Bajka, która zaspokoi pypcia nawet największemu ponurakowi.

Polecam całym sercem. Jak chcesz wciągnąć dziecko w magiczny zakręcony Świat Jagi i Cykora to ta seria będzie idealna.

Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku
Maciej Rożen0
Okładka ksiązki - Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku

Zapraszamy do świata przepysznej magii. Poznaj historię niezwykłej dziewczynki, która najbardziej na świecie pragnęła zostać czarodziejką smaku. Zuzanna...

Zła krew
Maciej Rożen0
Okładka ksiązki - Zła krew

TO MIASTECZKO JEST JAK PRZEDSIONEK PIEKŁA, TRUCIZNA SĄCZY SIĘ DO ŻYŁ KAŻDEGO, KTO TU MIESZKA Topice, 31 stycznia 1998 roku. Rozdziobana twarz młodej...