Superman Action Comics Ludzie ze stali, tom 3

Trzeci tom serii Superman - Action Comics w ramach kolekcji DC Odrodzenie.

Lex Luthor twierdzi, że jest bohaterem. Zaczął nawet nosić symbol Supermana na swojej zbroi. Superman nie potrafi znaleźć dowodu na to, że Lex nie jest tym, za kogo się podaje. Jest jednak ktoś, kto nie potrzebuje dowodów. To tajemniczy wojownik z kosmosu, który nazywa siebie Bogobójcą. Było mu dane zobaczyć wizję przyszłości, w której Lex zasiada na tronie Darkseida na Apokolips i miażdży Ziemię pod swym butem. Karą za tak potworne zbrodnie może być tylko śmierć! Superman znajduje się w nieoczekiwanym położeniu - musi ocalić największego wroga, nawet jeśli oznacza to wystawienie się na gniew samego Bogobójcy! Czy Supermanowi uda się ocalić Lexa Luthora? A może byłoby lepiej, gdyby pozwolił Bogobójcy wypełnić jego misję?

Informacje dodatkowe o Superman Action Comics Ludzie ze stali, tom 3:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-06-18, Ocena: 4, Przeczytałem,

PRAWDZIWY KOMIKS AKCJI

Kiedy byłem dzieckiem, przygody Supermana były jednym z pierwszych komiksów dla nieco starszych czytelników. I chociaż potem przez lata nie miałem zbyt wielu okazji do bliższego kontaktu z Człowiekiem ze Stali, od pewnego czasu regularnie czytam wydawane na naszym rynku komiksy o nim i bawię się przy ty znakomicie. Które z nich są najlepsze? Skoro pytam o to w tym miejscu, nie trudno się domyślić - "Action Comics", pisany przez jednego z najważniejszych scenarzystów tej serii, Dana Jurgensa. Świetnie pomyślany, powracający do motywów sprzed lat i rozbudzający wyobraźnię. Czy trzeba czegoś więcej?

Kiedy poflashpointowy Superman umarł, jego miejsce zastąpić chciał nie tylko Człowiek ze Stali sprzed tego eventu, ale również Lex Luthor. I właśnie na konflikcie między nimi zbudowana jest niniejsza opowieść. Gdy Lex zaczyna działać jako superbohater, Clark nie jest w stanie mu zaufać. Wie, że Luthor z jego rzeczywistości nie tylko był złym człowiekiem, ale także i jego największym wrogiem. Jednakże, choć stara się znaleźć dowody na to, że i ten niczym się od niego nie różni, nie jest w stanie tego zrobić. Czyżby mylił się co do niego? Sytuacja zmienia się, kiedy z kosmosu przybywa Bogobójca, potężny przeciwnik, który dostrzegł przyszłość, ale - jak to w komiksach stało się normą - niezbyt kolorową. A dokładniej zobaczył Luthora jako władcę Apokolips i niszczyciela Ziemi. Dlatego zamierza go zabić, na co oczywiście nie chce pozwolić Superman, który stanie w obliczu ciężkich wyborów...

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/06/superman-action-comics-3-ludzie-ze.html