Świadkowie Roswell. Kulisy największej rządowej mistyfikacji

Najbardziej wyczerpujący harmonogram wydarzeń z Incydentu w Roswell

Lato, 2 lipca 1947 roku. Około godziny 22.00 pewna para siedząca na tarasie swojego domu zauważa na niebie duży, jasny obiekt, który porusza się bezdźwięcznie, z ogromną prędkością. Po około minucie znika.

Kilka dni później, 8 lipca, media obiega wieść, że na farmie nieopodal Roswell znaleziono wrak latającego dysku, który szybko został zabrany do bazy wojskowej, gdzie rozpoczęto badania. Od tej pory rusza lawina domysłów, których nikt nie może - bądź nie chce - potwierdzić.

Najbardziej powszechna teoria spiskowa głosi, że we wraku znaleziono pozaziemskie formy życia, które trafiły do ,,Strefy 51" w bazie Nellis w Nevadzie.

2 lipca 2022 roku od tych wydarzeń mija równo 75 lat. To, co wydarzyło się w międzyczasie, jest fascynującą i niewiarygodną wręcz historią pełną kłamstw, niewygodnych prawd i tajemniczych zaginięć. Autorzy książki ,,Świadkowie Roswell" zebrali ponad 600 zeznań demaskujących informacje, które amerykański rząd starał się usilnie zataić.

Informacje dodatkowe o Świadkowie Roswell. Kulisy największej rządowej mistyfikacji:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-06-29
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Witness to Roswell, 75th Anniversary Edition: Unmasking the Government's Biggest Cover-up

Tagi: Biografie i literatura faktu

Kup książkę Świadkowie Roswell. Kulisy największej rządowej mistyfikacji

Świadkowie Roswell. Kulisy największej rządowej mistyfikacji - opinie o książce

Avatar użytkownika - Natalia_Katarzyn
Natalia_Katarzyn
Przeczytane:2022-07-12, Przeczytałam, Mam, 2022,

Roswell to miejsce, które od zawsze mnie w jakiś sposób fascynowało. Niewątpliwie jest to lokalizacja, która obrosła w wiele legend żyjących własnym życiem. I szczerze mówiąc raz na jakiś czas lubię sięgnąć po coś, co dotyczy wydarzeń, które podobno miały miejsce w Roswell, w ubiegłym wieku - niezależnie od tego czy jest to książka, serial czy jakiś dokument dotyczący tego co tam się stało. Dlatego zainteresowałam się książką pt. "Świadkowie Roswell. Kulisy największej rządowej mistyfikacji" T.J. Carey'a oraz D. R. Schmitt'a.

Po powyższą publikację sięgnęłam głównie z ciekawości, co do tego, jak zostało przedstawione to co rzekomo wydarzyło się w Roswell. Jednakże do tej książki podchodziłam z dystansem oraz ogromnym sceptycyzmem - co właściwie się nie zmieniło po jej lekturze. Ale zacznijmy od początku...

Z opisu "Świadków Roswell..." dowiadujemy się, że przez ponad 70 lat władze rządu USA wmawiały całemu światu, że 2 lipca 1947 roku niedaleko Roswell w Nowym Meksyku rozbił się zwykły balon meteorologiczny. Jednakże świadkowie tamtego wypadku do dziś relacjonują ówczesne wydarzenia całkiem inaczej.

Powyższa książka jest zbiorem pisemnych relacji, ze tego, co podobno naprawdę stało się w Roswell kilkadziesiąt lat temu, a co do tej pory było skrzętnie ukrywane. Autorzy ujawniają to co według nic jest prawdą, której rząd USA nie chce przed nami odkryć. A w tej publikacji znajdują się:

ciągle wydłużającą się listę wyznań z łoża śmierci, w których pojawiają się „małe ludziki” odkryte na miejscu katastrofy;
najbardziej wyczerpującą i rozbudowaną linię czasową, jaka kiedykolwiek została opublikowana na temat tego przełomowego zdarzenia;
tożsamość inżyniera Boeinga wezwanego do zbadania egzotycznego wraku z katastrofy;
wyjaśnienie tego, co naprawdę wydarzyło się w szpitalu w Roswell, i informacje o tym, która pielęgniarka zamówiła trumny dla dzieci;
historię żołnierza, który po pilnowaniu „ciał” zakładał rękawiczki przy stole obiadowym.

Podobno następstwa ujawnienia tych informacji mają być przerażające. Wystarczy spojrzeć na fakt, że urzędnicy dysponują obecnie czterema wyjaśnieniami tego historycznego wydarzenia. Ale do którego z nich przyznają się wszyscy świadkowie na łożu śmierci?

"Świadkowie Roswell. Kulisy największej rządowej mistyfikacji" to książka, którą traktuję raczej jak ciekawostkę niż rzetelne źródło jakiejkolwiek informacji. Już sam fakt, w jaki sposób opisywani są potencjalni kosmici sprawia, że z automatu kwestionuje się wszystko to, o czym wspomniano w tej publikacji. Osobiście jakość wiarygodności tej książki postrzegam na poziomie tych wszystkich programów o starożytnych kosmitach i wszelakiej ich ingerencji w życie na ziemi - czyli bardzo nisko. Niemniej jednak możliwość spojrzenia na Roswell i legendę, która owiewa to miejsce z dużo innej perspektywy niż dotychczas dostarczyło mi kolejnego tematu do rozmów ze znajomymi, które czasem schodzą na wszelakie teorie spiskowe.

Powyższa książka jest tak specyficzna, że ciężko ją jednoznacznie polecić lub odradzić jej przeczytanie. Na pewno znajdzie swoich zwolenników i osoby, które będzie wręcz od siebie odstręczać. Wszystko (jak zawsze) zależy od tego czy lubimy zagłębiać się w te rejony literatury i jak postrzegamy takie publikacje jak powyższa. W każdym razie ja wiem jedno - dzięki tej publikacji jeszcze bardziej doceniłam literaturę, po którą sięgam na co dzień.

Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2023-03-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Na pewno trzeba oddać autorom to, że ze wzorową sumiennością pozyskiwali materiały do tej publikacji. Widać, że merytorycznie bardzo byli przygotowani, do napisania tej książki. Niestety jednak nie zmienia to faktu, że, co zresztą bez ceregieli sami przyznają wprost, nie mają żadnych rzeczowych dowodów z "Incydentu w Roswell". Czas również nie pracuje niestety na ich korzyść, a ewentualni świadkowie, tego co tam się naprawdę wydarzyło, wymierają coraz szybciej....

Niemniej książkę, mimo ogromnej ilości nazwisk, stopni wojskowych i opisanych rozmów, czyta się bardzo dobrze, nie nudzi i nie pozostawia wrażenia straconego, na jej przeczytanie czasu. Ja doceniam trud jaki obaj panowie włożyli w to by rozświetlić coś co rząd USA tak bardzo chciał zaciemnić i ukryć, że odpowiednie ku temu służby, nie wahały się grozić własnym obywatelom, poważnymi konsekwencjami, łącznie ze śmiercią, za nie trzymanie języka za zębami.

Avatar użytkownika - MaryAnn
MaryAnn