Świat równoległy

Reportaże o ludziach i miejscach, które wydaje nam się, że znamy.

Każda kolejna podróż utwierdza mnie w przekonaniu, że istnieją dwa równoległe światy. Jeden - który wszyscy mamy w głowach, wdrukowywany nam przez lata. Drugi - ten rzeczywisty. Z ich zderzeń powstała niniejsza książka: zbiór ośmiu reportaży z różnych kontynentów. Wszystkie o ludziach i miejscach, które wydaje nam się, że znamy.

Wydaje nam się.

Pakistan

Polska

Żołnierze polskich sił specjalnych to światowa elita, ale gdy kończą czterdzieści lat, nasze społeczeństwo wyrzuca ich na śmietnik.

USA

Czujemy się bezpiecznie, gdy więzienia są pełne przestępców, bo żyjemy w nieświadomości, że najgroźniejsze gangi są kontrolowane zza krat.

MALEDIWY / rezerwat. PAKISTAN / strach. USA / gangi.

SŁOWENIA / ryzyko. RPA / przestępczość. SUFIZM / świętość.

POLSKA / siły specjalne. ZIMBABWE / poszukiwania.

Informacje dodatkowe o Świat równoległy:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2020-10-30
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Świat równoległy

Świat równoległy - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-06-22,
Świat równoległy to reporterski opis takich miejsc,które wydają się Nam znajome,że wiemy dużo o nich.Tymczasem ta niby znajomość,to stereotypy czyli skojarzenia-niekoniecznie trafne,które są krzywdzące dla ludzi i mieszkańców tych miejsc.Tomasz Michniewicz,podróżnik i dziennikarz obala te stereotypy.Razem z Nim odwiedzamy Pakistan,USA ,Republikę Południowej Afryki,Egipt,Tajlandię.Kraje bardzo różne i dotknięte różnymi problemami.poruszające niebezpieczne tematy.Mnie poruszył temat przemocy i niebezpiecznego życia w RPA-porusza że np dzieci są przywożone do szkoły i odwożone do domów.Całe dnie spędzają w domach,a ich rodzice śpią z bronią pod poduszką ,aby ochronić rodzinę..Polecam tę książkę ,aby trochę więcej wiedzieć i nie powielać stereotypów.
Avatar użytkownika - edytka222
edytka222
Przeczytane:2022-01-02, Ocena: 5, Przeczytałam,

Bardzo ciekawa książka podróżnicza. Świat opisany pod nietypowym kontem.

Avatar użytkownika - mafia
Przeczytane:2018-01-22, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Magnolia93
Magnolia93
Przeczytane:2015-11-19, Ocena: 4, Przeczytałam,
Swoją drogą. Opowieść o trzech podróżach po inne życie
Tomek Michniewicz0
Okładka ksiązki - Swoją drogą. Opowieść o trzech podróżach po inne życie

Historia jak z filmu, która wydarzyła się naprawdę... Zabiorę cię w dowolne miejsce na świecie. Pod jednym warunkiem - decyzję, dokąd chcesz lecieć...

Świat równoległy
Tomek Michniewicz0
Okładka ksiązki - Świat równoległy

Pakistan Mówi się, że muzułmanie to terroryści. Jednocześnie 80% ofiar wszystkich zamachów terrorystycznych to wyznawcy islamu. Polska Żołnierze polskich...