¦wiat sieci z³o¿onych. Od fizyki do Internetu

Ocena: 0 (0 g³osów)

Czy tego chcemy, czy nie, sieci czêsto kojarz± nam siê negatywnie. Wpadaj± w nie niewinne z³ote rybki, paj±k chwyta swoje ofiary. Filmy, takie jak The Net (System), wyra¿aj± nasze obawy przed zale¿no¶ci± od sieci komputerowych. Wielkie awarie energetyczne czy lawiny bankructw banków wywo³ane przez sieæ wzajemnych niesp³aconych po¿yczek utwierdzaj± nas w przekonaniu, ze sieci powoduj± zagro¿enia, wobec których pojedynczy cz³owiek jest bezsilny. Jednak sieci nios± te¿ ze sob± wiele dobrego. Ju¿ kilkadziesi±t tysiêcy lat temu, dziêki istnieniu kontaktów miedzy plemionami, dochodzi³o do propagowania idei, transferu technologii, a nawet do wymiany materia³u genetycznego.

W nowym wydaniu podrêcznika ¦wiat sieci z³o¿onych. Od fizyki do Internetu autorzy wprowadzaj± czytelnika w ten ciekawy ¶wiat nauki o sieciach z³o¿onych. Omawiaj± w nim takie zagadnienia jak:

Rozwój nauki o sieciach z³o¿onych W³asno¶ci sieci rzeczywistych Prawa potêgowe w przyrodzie i fizyce Modele sieci Zastosowania sieci z³o¿onych.

Informacje dodatkowe o ¦wiat sieci z³o¿onych. Od fizyki do Internetu:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2021-07-14
Kategoria: Informatyczne

wiêcej

Kup ksi±¿kê ¦wiat sieci z³o¿onych. Od fizyki do Internetu

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

¦wiat sieci z³o¿onych. Od fizyki do Internetu - opinie o ksi±¿ce