Świat według prezesów. Jak korporacje kontrolują nasze życie?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2019-08-19
ISBN: 9788301206772
Tytuł oryginału: CEO Society: The Corporate Takeover of Everyday Life

"Bloom i Rhodes (...) proponują spojrzenie na znane problemy pod nowym kątem - popularności szefów wielkich firm. (...) Książka ukazuje związki między zjawiskami i osobami, które na pozór nie mają ze sobą wiele wspólnego: między Donaldem Trumpem i Stevem Jobsem, między popularnością prezesów i mafiosów, między sukcesami politycznych demagogów i kultem indywidualizmu. Zaletą Świata według prezesów jest również to, że jest atrakcyjną lekturą dla osób, które zazwyczaj nie interesują się ekonomiczną oraz polityczną krytyką neoliberalizmu. Między innymi dlatego, że punktem wyjścia są tytułowi prezesi, celebryci naszych czasów, ludzie znani z telewizji i internetu. W książce nie brak też odniesień do kultury popularnej, które z pewnością ubarwiają przedstawiane w niej tezy. Jednocześnie autorom udaje się przez cały czas utrzymać poziom analizy na wysokim poziomie. Umiejętnie łączą oni łatwość w odbiorze z pogłębioną refleksją na temat współczesnych społeczeństw."

dr Tomasz S. Markiewka, Uniwersytet Mikołaja Kopernika

"Ta książka jest prowokacją wymierzoną w fundamentalizm kierowniczy. Jest wezwaniem do oporu. To nie tylko apel o ograniczenie fanatyzmu korporacyjnego do sfery biznesu i rynku, lecz także próba uderzenia w same podstawy ogólnoświatowego zachwytu nad postacią prezesa i wszystkim, co ona symbolizuje. (...) książka jest ostrzeżeniem przed tym, że społeczeństwo prezesów zagraża stworzeniu demokratycznej, stabilniej oraz sprawiedliwej teraźniejszości i przyszłości. To także wezwanie do krytycznego przemyślenia, jak bardzo wartości prezesowskie kolonizują nie tylko nasz świat, ale też nas samych."

Z posłowia

Tagi: Etyka i odpowiedzialność społeczna biznesu

Kup książkę Świat według prezesów. Jak korporacje kontrolują nasze życie?

Opinie o książce - Świat według prezesów. Jak korporacje kontrolują nasze życie?

Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;