Światło anioła

"Walka dobra ze złem właśnie się rozpoczęła. Czy na pewno wiesz, po której stronie staniesz?

Siedemnastoletnia Megan wiedzie typowe życie współczesnej nastolatki. Mieszka wraz z matką, Jill, w małym miasteczku. Nigdy nie poznała swojego ojca. Jej życie niespodziewanie nabiera tempa, kiedy pewnego dnia w stojącym w jej pokoju lustrze zauważa przystojnego chłopaka. I choć na początku jest przekonana, że to tylko wytwór jej bujnej wyobraźni, wkrótce znajomość z Adamem, jej własnym Światłem, doprowadzi ją do poznania wielu skrywanych dotąd tajemnic dotyczących jej rodziny...
Dramatyczne wybory, przed którymi niebawem stanie, wpłyną na losy całego świata. Po czyjej stronie opowie się Megan? Co się wydarzy podczas decydującej walki? Czy uda się ocalić to, co najważniejsze?

Na tym zdjęciu byłam ja z chłopakiem ze snu. Oboje byliśmy tak roześmiani, że widać było łączące nas głębokie uczucie.
– Jak w moim śnie – szepnęłam do siebie.
– Jesteś pewna, że to był sen? – znowu usłyszałam ten głos. – Byliśmy wtedy tacy szczęśliwi – westchnął."

Informacje dodatkowe o Światło anioła:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2018-11-01
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Światło anioła

Światło anioła - opinie o książce

Avatar użytkownika - malgosialegn
malgosialegn
Przeczytane:2018-12-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2018,

Dobro zawsze przyciąga dobro.

Megan, nastolatka z typowymi problemami jej wieku, wiedzie spokojne życie z mamą, dla której jest jedynym, ukochanym dzieckiem. Zawsze znajdują wspólny język, razem spędzają wolny czas. Pewnego dnia Megan zauważa w lustrze – zamiast swojego odbicia – odbicie młodego, przystojnego młodzieńca. On jej kogoś przypomina. Tylko nie może sobie przypomnieć kogo. Ta niepewność, a zarazem niewiedza nie daje jej spokoju. Wkrótce nawiązuje kontakt i zaprzyjaźnia się z nierzeczywistym nieznajomym. Adam poznaje mamę Megan, która darzy go wielką serdecznością, akceptuje przyjaciela córki. Nieznajomy zabiera Megan do swojego życia. Przechodzą przez rzeczywistą bramę, nagle nastaje jasność i pojawia się oświetlony tunel, na końcu którego jest życie Adama. Świat aniołów. Megan poznaje rodzinę Adama, jest dla nich Aniołem, natomiast Adam to jej Światło. Adam i Megan razem, czyli Światło Anioła. Ciekawe co wyniknie z tej tajemniczej znajomości? Czy osoby z innego świata mają możliwość i prawo przeniknąć do naszego realnego świata? Czy to może tylko wymysł wyobraźni i sugestii Megan? Zapewniam, nie da Wam to spokoju . . .

„Światło Anioła” Izabeli Zawis to powieść zwłaszcza dla nastoletnich czytelników. Bohaterowie to ich rówieśnicy, więc zapewne nie będą im obcy, nadają na podobnych falach, mają podobne problemy i rozterki, i jednakowe wyobrażenie o świecie. To lektura, której akcja rozgrywa się równolegle w dwóch płaszczyznach, w realnym świecie oraz w świecie nieosiągalnym dla zwykłego śmiertelnika – świecie istot pozaziemskich, aniołów i diabłów. Anioł urzeczywistnia piękno – dobro w najczystszej postaci, natomiast diabeł jest za pan brat ze złem. Bohaterka przenika do świata pozaziemskiego, odnajduje tam swoje drugie życie. To tam zostaje wystawiona na wielką próbę. Czy ją przejdzie i jakie będą tego skutki?

Ta ciekawa, pełna miłości i ciepła historia to tak naprawdę pretekst dla czytelnika do zastanowienia się nad głębią tej powieści. Przecież wiadomo, że zamysłem autorki nie było przedstawienie kolejnej sielanki dla młodych ludzi, ale zrozumienie prawdziwego przekazu tej powieści. Autorka w świetny i metaforyczny sposób pokazuje odwieczną walkę dobra ze złem. Walkę Anioła z Diabłem. Kto zwycięży w tej walce? Oczywiście każdy chciałby, aby zwyciężył Anioł urzeczywistniający wszelkie dobro tego świata. Ale nic nie jest do końca tak pewne i proste, jednoznaczne. Ludzie muszą dokonywać codziennych nieustannych wyborów, między dobrem a złem. Nie da się dokonać wyboru raz w życiu i zatwierdzić go na zawsze. Nasze codzienne życie to nieustanny wybór, codzienna walka z kuszącym Diabłem, który oferuje nam coś lepszego, piękniejszego, a tak naprawdę to oferuje nam zło ubrane w odświętne ubranie. Próbuje, kto się da skusić i złapać na jego promocję. Promocję zła. Dlatego tak ważny jest zdrowy rozsądek, wybór mniej reklamowanych wartości, ale nadających piękno naszemu życiu i relacjom z innymi ludźmi.

„Ludzie intuicyjnie wyczuwają w tobie Dobro. Lgną do ciebie jak ćmy do światła. Uwielbiają to, jak się przy tobie czują. Roztaczasz Dobro samym swoim istnieniem. Sprawiasz, że ludzie, którzy cię otaczają chcą być dobrzy i takimi się stają. Przy tobie wszystko się zmienia. Pod tym względem jesteś bardzo potężna”.

„Światło Anioła” Izabeli Zawis to delikatnie i subtelnie ubrana w pięknego Anioła nieskazitelna historia dobroci, miłości, przyjaźni i serdeczności. To napawająca optymizmem wizja najbardziej cennych wartości tego świata, niezniszczalnych i niezatapialnych, mających szansę przetrwać wieki, ale tylko dzięki nam wszystkim, dzięki naszym staraniom, a zwłaszcza ich systematycznej pielęgnacji. Dzięki naszej bohaterskiej odwadze do przeciwstawiania się złu, do jego niszczenia i nie dopuszczania blisko siebie dobro jest i będzie na zawsze potęgą. Zawsze mamy wybór, tylko należy zachować rozsądek, wiarę w naszą rozwagę i nie dać się opętać kuszącemu nas z każdej strony złu.

Z czystym sercem polecam tę niesamowicie mądrą i pouczającą lekturę. Zachęcam, wczytajcie się w nią, wydobądźcie z jej głębi przesłanie dla nas wszystkich. Rozkoszujcie się jej powabną lekkością. Ta metaforyczna historia na zawsze odbije w Was swoje piętno i zawsze będzie Wam pomocna przy konieczności dokonywania wyboru!

Avatar użytkownika - aneta5janiec12
aneta5janiec12
Przeczytane:2019-01-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Posiadam,
Królowa nocy. Tom II
Izabela Zawis0
Okładka ksiązki -  Królowa nocy. Tom II

Prawdziwa miłość nie spogląda w przeszłość Mijają dwa lata od traumatycznego wypadku, który przytrafił się Oliwii w klubie Leona. Przez ten czas młoda...

Królowa Nocy
Izabela Zawis0
Okładka ksiązki - Królowa Nocy

Ile zaryzykujesz, by poznać smak prawdziwej miłości? Oliwii, studentce trzeciego roku farmacji, kończą się pieniądze na studia. Musi szybko znaleźć dobrze...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz