Święta w Valleby. Wielka awaria prądu

W wigilijny wieczór wydarza się coś nieoczekiwanego: w całym Valleby gaśnie światło i zapada nieprzenikniona ciemność. Jak w takich warunkach świętować Boże Narodzenie? Lasse i Maja próbują dociec, co spowodowało awarię prądu, lecz nie jest to łatwe. Pomóż im rozwiązać zagadkę! Weź czynny udział w śledztwie!

Wyjaśnij wraz z Lassem i Mają przyczynę awarii prądu! Odczytaj zaszyfrowane wiadomości, wypatrz szczegóły, znajdź pogubione prezenty, rozpoznaj postaci w ciemnościach, przejdź zawiłe trasy i spróbuj wydedukować, co się wydarzyło!

W trakcie CZYTANIA rozwiązuj ZADANIA!

Kolejne tytuły serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai od lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów. W Polsce również cieszą się dużą popularnością.

Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.

Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.

Informacje dodatkowe o Święta w Valleby. Wielka awaria prądu:

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2022-11-15
Kategoria wiekowa: 6-8 lat

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Święta w Valleby. Wielka awaria prądu

Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai
Martin Widmark 0
Okładka ksiązki - Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai

Lasse i Maja to para przyjaciół, którzy razem rozwiążą każdą zagadkę! W skuteczności prześcigają nawet miejscowego komisarza policji. Nastrojowe szwedzkie...

Pieśń szamana
Martin Widmark0
Okładka ksiązki - Pieśń szamana

Kiedy Dawid i Larisa przybywają na północ Szwecji, by spędzić ostatnie dni wakacji w lapońskiej chacie, nic nie jest takie, jak być powinno. Jej...