Sylwester inspektora Rogosza

W wigilię dwaj więźniowie - Mieczysław Romanowski i Mirosław Porzycki - opuszczają więzienie. Z inspiracji siedzącego razem z nimi Andrzeja Tarnowskiego jeszcze tego samego dnia mają dokonać włamania do willi słynącej z bogactwa piosenkarki Romy Karskiej. Willa ma być opuszczona przez domowników. Okazuje się jednak, że w willi przebywa kilka osób i z włamania robi się napad rabunkowy, w trakcie którego w dodatku zostaje zabity ojciec właściciela. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kapitan Rogosz. W trakcie śledztwa okazuje się, że obaj sprawcy napadu giną - Romanowski zostaje uduszony a Porzycki popełnia samobójstwo. Rogosz odkrywa inicjatora włamania a właściwie napadu i w Sylwestra jedzie zatrzymać go pod Zakładem Karnym w Wołowie, które to więzienie właśnie opuszcza Tarnowski

Informacje dodatkowe o Sylwester inspektora Rogosza:

Sylwester inspektora Rogosza - opinie o książce

Avatar użytkownika - flickma
flickma
Przeczytane:2014-10-02, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
Jeden z niewielu polskich kryminałów, których akcja w dużej mierze rozgrywa się w zakładzie karnym. Przebywa w nim Andrzej Tarnawski uważany za bossa przestępczego światka. Przy pomocy narzeczonej planuje on dokonać włamania do willi znanej piosenkarki, która w tym czasie ma przebywać za granicą a w willi ma znajdować się sejf wypełniony biżuterią i dewizami. Do dokonani włamania wynajmuje dwóch współwięźniów, ci jednak mylą adresy i trafiają nie do tej willi. W trakcie napadu, bo w willi znajdują się domownicy, ginie ojciec właściciela. Sprawcy napadu nie mają szczęścia ponieważ jeden z nich zostaje zamordowany w wyniku złodziejskiej dintojry, drugi natomiast popełnia samobójstwo. Teraz na celowniku prowadzącego śledztwo inspektora Rogosza pozostaje już tylko inicjator włamania Andrzej Tarnawski.
Pościg
Wilhelmina Skulska0
Okładka ksiązki - Pościg

Pościg - Wilhelmina Skulska ...