Syn cienia

Tom 1 cyklu Trylogia Cienia

W świętym mieście Othir zdrada i zepsucie czyhają na każdym rogu ulicy. To idealne miejsce dla zabójcy bez żadnych zobowiązań i niemal żadnych skrupułów.

Caim zarabia na życie ostrzem sztyletu, ale kiedy rutynowe zlecenie nagle się komplikuje, trafia w sam środek politycznej intrygi. Musi stawić czoła skorumpowanym stróżom prawa, bezlitosnym mordercom i czarom z Tamtej Strony, u swego boku mając jedynie Josephine, córkę człowieka, którego miał zabić, oraz Kit, wierną towarzyszkę, której nikt poza nim nie widzi.

Walcząc o życie, Caim ufa jedynie własnym sztyletom i własnym instynktom, ale nawet te go zawiodą, kiedy w poszukiwaniu sprawiedliwości z tylnych alejek Othiru zawędruje na salony władzy.

Aby zdemaskować spisek w samym sercu imperium, będzie musiał udowodnić, że jest Synem Cienia…

Informacje dodatkowe o Syn cienia:

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 2012-07-25
Tytuł oryginału: Shadow's Son
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Jarosław Fejdych

Kup książkę Syn cienia

Syn cienia - opinie o książce

Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-07-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, pożyczone ;),
Pierwsza część trylogi cienia, debiut autora. Książka pełna akcji i mrocznych tajemnic. Caim i Kit to nietypowa para. On płatny morderca a ona duch którego widzi tylko on. Powieść pełna tajemnic, intryg, żądzy władzy gdzie dobro walczy ze złem. Głównego bohatera poznajemy podczas wykonywania jednej z "akcji" która okazuje się nie do końca udana jednak z opresji ratują go tajemnicze cienie. Spowodowane tym faktem osłabienie koncentracji Caima poniekąd zmusza go do wycofania się na jakiś czas z branży. Jednak Matias (pośrednik w zleceniach które wykonuje Caim) prosi go o wyręczenie mu przysługi i wzięcie roboty którą odrzucił inny płatny morderca. Caim nie chcąc zawieść przyjaciela któremu wiele zawdzięczał przyjmuje z pozoru łatwą robotę. Kit ma od samego początku złe przeczucia. Okazuje się że ktoś usiłuje wrobić Caima. Bohater musi stawić czoła wyznaczonemu mu wyzwaniu. Morderstwo następuje za morderstwem a winę za to wszystko prawdziwy sprawca próbuje zrzucić na Caima który oprócz wyjaśnienia tajemnicy morderstw musi wyjaśnić sprawę zamordowania jego ojca oraz chronić dziewczynę (córkę obiektu który został mu wyznaczony do zlikwidowania) która okazuje się zaginioną cesarzowa .
Świat Caima jest bardzo niebezpieczny. Jest to świat zabójców, dla których zlecenie jest najwyższym prawem. W pozycji jest dużo dynamicznej akcji, magii i bezlitosnych błysków ostrzy, które trzymają w napięciu aż do ostatniej strony. Jeśli ktoś lubi takie rzeczy to książka mu się spodoba. Pomimo tego, że ja nie lubię książek w tym typie daję 4, ponieważ pozycja jest ciekawie i stylistycznie dobrze napisana. W druku nie dopatrzyłam się żadnych niedociągłości itp.
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana