Syreny z Broadmoor

Wydawnictwo: Initium
Data wydania: 2017-03-29
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788380317444
Liczba stron: 272

Ocena: 5 (1 głosów)

Syreny z Broadmoor jest zbiorem opowiadań inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami. Są to najgłośniejsze sprawy kryminalne ostatniej dekady, które wydarzyły się w Wielkiej Brytanii z udziałem Polaków. Historie, które trafiły na pierwsze strony brytyjskich gazet; zbrodnie, które wstrząsnęły opinią publiczną.

Studentka z Gdańska padła ofiara seryjnego mordercy na terenie kościoła w Glasgow. Pracownik budowlany wpadł w szał podczas niedzielnego grilla i zamordował sześć osób na wyspie Jersey. Para zwyrodnialców zakatowała niespełna pięcioletniego chłopca w Coventry. Student skazany za brutalny gwałt w Exeter, walczący o uniewinnienie – to historie, obok których nie można przejść obojętnie. To mroczna strona emigracji na Wyspy.

Opowiadania Krasnowolskiego tną jak noże i nie pozwalają spać. Opisują horror emigracji, zarówno metaforyczny, jak i dosłowny. To świetna literatura zbrodni, świetna literatura faktu, po prostu - świetna literatura.

Jakub Żulczyk

 Tylko duże numery robią z nas dużych facetów”, mówi bohater „Syren z Broadmoor”. Jan Krasnowolski zrobił naprawdę wielki numer. Prawdziwe zbrodnie popełnione przez Polaków na Wyspach przekuwa w zwarte, znakomicie skomponowane literackie teksty. Każda historia to niemal gotowy scenariusz odcinka wysokobudżetowego serialu, każda jest przejmująca. I prawdziwa.

Łukasz Orbitowski

Jan Krasnowolski, ur. 1972 w Krakowie, od 2006 mieszka w Bournemouth, w Wielkiej Brytanii. Autor książek "9 łatwych kawałków", "Klatka", "Afrykańska elektronika".

Tagi: zbrodnia emigracja syreny z broadmoor brexit wyspy wielka brytania

Kup książkę Syreny z Broadmoor

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Syreny z Broadmoor

Trudne, czasem przerażające sytuacje i niezrozumiałe motywy ludzkich działań. Niezrozumiałe, gdyż nie doświadczałam takich sytuacji. Czy mogę oceniać postawy i zachowania bohaterów? Wyłącznie odnosząc się do ponadczasowych, uniwersalnych wartości i obowiązujących kanonów moralnych. A i tak nie ucieknę od subiektywizmu. Skoncentruję się więc na samej lekturze.
Dotyczy ważnych problemów współczesnego świata - zgody na przemoc, powsznej brutalności, wulgarności, znieczulicy. Braku szacunku dla siebie samego i drugiego człowieka. 

Link do opinii

Kup książkę Syreny z Broadmoor

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Orkiestra z Auschwitz
Marcin Lwowski
Orkiestra z Auschwitz
Dzień prawdy
Anna M. Brengos
Dzień prawdy
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Czerwony lotos
Arkady Saulski
Czerwony lotos
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Uważaj, czego pragniesz
Anna Szafrańska
Uważaj, czego pragniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Pokaż wszystkie recenzje