Szalona miłość. Wprowadzenie do opery

Porywające wprowadzenie do opery od czasów renesansu aż po XXI wiek.

Oto książka, która zabierze cię w porywającą podróż po eklektycznej przeszłości i teraźniejszości opery. Poczynając od powszechnie uważanego za pierwszą udaną operę ,,Orfeusza" Monteverdiego z 1607 roku, przez takie klasyki jak ,,Carmen" czy ,,Cyganeria", a kończąc na współczesnych dziełach jak ,,Brokeback Mountain" czy ,,Śmierć Klinghoffera".

Instrumentalistka i krytyczka Vivien Schweitzer prezentuje czytelnikom najważniejszych kompozytorów i najbardziej wpływowych wykonawców. Opowiada też o toczących się przez wiele lat sporach i wyjaśnia najistotniejsze pojęcia związane z operą.

Niewiele jest tak intuicyjnych i emocjonalnych form sztuki, jak opera - niewiele też tak bardzo przytłacza nowicjuszy. ,,Szalona miłość" to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą poznać tę tętniącą życiem i wiecznie zmieniającą się formę sztuki w całej okazałości.

Informacje dodatkowe o Szalona miłość. Wprowadzenie do opery:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-02-24
Kategoria: Muzyka, film
Tytuł oryginału: A Mad Love

Kup książkę Szalona miłość. Wprowadzenie do opery

Szalona miłość. Wprowadzenie do opery - opinie o książce

Wyobrażacie sobie życie bez muzyki? Ja nie, jestem też tego zadania, że to, co słuchamy ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie.
Muzyka może rozweselać, koić ból, wyciskać łzy wzruszenia. Wnosi w nasze życie takie nieuchwytne piękno. Z pewnością znacie to uczucie, gdy słysząc jakąś melodię od razu przypominają się Wam jakieś miłe chwile, lub co, też ma niekiedy miejsce, te mniej szczęśliwe momenty.

Muzyka to także przedmiot szkolny. Najczęściej to wtedy młodzi ludzie zapoznają się z tytułami oper. Nie bez przyczyny napisałam tylko o tytułach, gdyż na szkolnych zajęciach nie ma zbyt wiele czasu, by bardziej pochylić się nad tym tematem.

Jednak dzięki książce Vivien Schweitzer każdy kto to tylko będzie miał taką chęć może poszerzyć swoją wiedzę. Pisarka ze znawstwem i pasją opowiada o operze, o najbardziej znanych kompozytorach i wykonawcach. Dzieli się swoimi refleksjami, przytacza mnóstwo ciekawostek i tłumaczy wiele operowych pojęć. To prawdziwe kompendium wiedzy o operze, które w atrakcyjny i przystępny sposób w świat wielkiej muzyki.

Myślę, że to bardzo inspirująca lektura, która z pewnością poszerzy muzyczne horyzonty, wzbogaci o liczne anegdoty i zachęci do obejrzenia opery na żywo. Chwile spędzone z tą książką to czysta przyjemność i możliwość obcowania z wielką sztuką. To wzbudzająca zachwyt muzyczna podróż, którą warto odbyć wsłuchując się w melodie znane i podziwiane od wielu, wielu lat. Każdy kto będzie miał na to ochotę, może też użyć kodu QR zamieszczonego w książce i dzięki niemu, zyska możliwość odsłuchania oper wspomnianych w tej publikacji.

SZALONA MIŁOŚĆ. WPROWADZENIE DO OPERY”?

Vivien Schweitzer Wydawnictwo Czarna Owca

Macie ochotę poznać bliżej operę? Zagłębić się w jej zakamarki. Dzięki Vivien Schweitzer mamy taką możliwość. Poznajemy operę od czasu renesansu aż po XXI wiek. Przeczytajcie jak kiedyś to wyglądało, a jak wygląda to dzisiaj. Niesamowite dzieło. Dzięki autorce mam ochotę wybrać się do opery. Poznać bliżej emocje jakie ona wywołuje.
Możemy poznać najlepszych kompozytorów i najlepszych odtwórców ich dzieł. Która opera zapadła wam najbardziej w pamięć? A może macie swojego ulubionego kompozytora.
Niestety ja nie interesowałam się nigdy tą tematyką. Byłam może tylko raz czy dwa w operze. Dlatego ta książka tak bardzo przypadła mi do gustu. Chcę poznać emocje towarzyszące pisaniu jak i graniu. Ta książka pokazała mi jak bardzo na przestrzeni wieków zmieniło się postrzeganie opery. Każdej sztuce towarzyszą inne emocje. Każdy kto wchodzi w swoją rolę dokłada swoich emocji. To jest piękne.
Polecam tą książkę nie tylko fanom opery, ale również i laikom takim jak ja.
Poznajcie wzloty i upadki opery. Dla mnie bomba nie wiem jak dla was. Ja z całego serca polecam "Szalona miłość. Wprowadzenie do opery.". Nie czytałam jeszcze podobnej książki - w tym temacie. Chętnie za jakiś czas ponownie ją przeczytam.

Moja ocena 8/10

Do you want to get to know the opera better? Delve into its nooks and crannies. Thanks to Vivien Schweitzer, we have this opportunity. We get to know opera from the Renaissance to the 21st century. Read what it looked like in the past and what it looks like today. Amazing work. Thanks to the author, I feel like going to the opera. Get to know the emotions it evokes. We can meet the best composers and the best performers of their works. Which opera do you remember the most? Or maybe you have your favorite composer. Unfortunately, I have never been interested in this subject. I've only been to the opera once or twice. That's why I liked this book so much. I want to know the emotions of writing and playing. This book showed me how the perception of opera has changed over the centuries. Each art is accompanied by different emotions. Anyone accepting their role as a gift to their emotions. It is beautiful.
I recommend this book not only to opera fans, but also to laymen like me.
Explore the ups and downs of opera. Bomb for me, I don't know about you. I wholeheartedly recommend "Crazy Love. Introduction to Opera". I haven't read a similar book yet - on this subject. I would love to read it again in a moment.