Szalona miłość. Wprowadzenie do opery

Wyobrażacie sobie życie bez muzyki? Ja nie, jestem też tego zadania, że to, co słuchamy ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie.
Muzyka może rozweselać, koić ból, wyciskać łzy wzruszenia. Wnosi w nasze życie takie nieuchwytne piękno. Z pewnością znacie to uczucie, gdy słysząc jakąś melodię od razu przypominają się Wam jakieś miłe chwile, lub co, też ma niekiedy miejsce, te mniej szczęśliwe momenty.

Muzyka to także przedmiot szkolny. Najczęściej to wtedy młodzi ludzie zapoznają się z tytułami oper. Nie bez przyczyny napisałam tylko o tytułach, gdyż na szkolnych zajęciach nie ma zbyt wiele czasu, by bardziej pochylić się nad tym tematem.

Jednak dzięki książce Vivien Schweitzer każdy kto to tylko będzie miał taką chęć może poszerzyć swoją wiedzę. Pisarka ze znawstwem i pasją opowiada o operze, o najbardziej znanych kompozytorach i wykonawcach. Dzieli się swoimi refleksjami, przytacza mnóstwo ciekawostek i tłumaczy wiele operowych pojęć. To prawdziwe kompendium wiedzy o operze, które w atrakcyjny i przystępny sposób w świat wielkiej muzyki.

Myślę, że to bardzo inspirująca lektura, która z pewnością poszerzy muzyczne horyzonty, wzbogaci o liczne anegdoty i zachęci do obejrzenia opery na żywo. Chwile spędzone z tą książką to czysta przyjemność i możliwość obcowania z wielką sztuką. To wzbudzająca zachwyt muzyczna podróż, którą warto odbyć wsłuchując się w melodie znane i podziwiane od wielu, wielu lat. Każdy kto będzie miał na to ochotę, może też użyć kodu QR zamieszczonego w książce i dzięki niemu, zyska możliwość odsłuchania oper wspomnianych w tej publikacji.

Informacje dodatkowe o Szalona miłość. Wprowadzenie do opery:

Wydawnictwo: Czarna Owca