Szalona

Szalona to pierwsza część trylogii z nieprzewidywalną bohaterką, gotową na najbardziej bezczelne kłamstwa i najdrastyczniejsze kroki, by ukraść perfekcyjne życie swojej bliźniaczki - i je zatrzymać.

Alvie Knightly to chodząca katastrofa: chaotyczna, kompletnie nieogarnięta, a do tego praktycznie bez przerwy na gazie. Jej nieciekawe życie wygląda jeszcze gorzej na tle osiągnięć jej perfekcyjnej siostry bliźniaczki, Beth. Alvie jest uzależniona od mediów społecznościowych, je kebaby na śniadanie i regularnie pakuje się w kompromitujące sytuacje - jak choćby odkrycie przez ochronę lotniska brzęczącego wibratora w jej torebce. Beth jest żoną seksownego, bogatego Włocha, ma ślicznego małego syneczka i od urodzenia jest księżniczką mamusi.

Alvie nie ma najmniejszej ochoty spotykać się z siostrą, nawet kiedy Beth kupuje jej bilet na Sycylię w pierwszej klasie. Ale gdy tego samego dnia Alvie traci znienawidzoną pracę i zostaje wyrzucona z mieszkania na bruk, luksusowa willa w malowniczej Taorminie nagle nie brzmi tak źle.

Siostra prosi ją, by zamieniły się miejscami. Alvie natychmiast korzysta z okazji na przejęcie jej życia, choćby tylko na chwilę. Wkrótce zaczyna odkrywać mroczne tajemnice bliźniaczki: powiązania z mafią, kochanków i znajomość z wyjątkowo skorumpowanym księdzem - co gorsza, wszyscy oni prędko zauważają, że z ,,Beth" coś jest nie tak. Alvie musi działać bez cenzury i bez hamulców, by ocalić siebie.

Informacje dodatkowe o Szalona:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2018-06-20
Tytuł oryginału: MAD

Kup książkę Szalona

Szalona - opinie o książce

Nie było źle, bywało zabawnie, choć zapowiadało się lepiej. Pierwsza część jest dobra, wiele obiecuje i myślę, że dałoby się z tego pomysłu zrobić naprawdę fajną, ekscytującą książkę. Ale później autorka za bardzo przyspiesza, za bardzo daje się ponieść. Choć od początku czytelnik jest przygotowywany do szaleństw głównej bohaterki, to jednak osoba, którą się ona staje pod koniec jest za bardzo przerysowana.

Avatar użytkownika - dorotbook
dorotbook
Przeczytane:2018-08-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, ulubione,

„Szalona” Chloe Esposito to książka, której treść idealnie oddaje tytuł książki! Książka przeżyła ze mną szaloną przygodę i ja fantastycznie się bawiłam czytając książkę! Czego chcieć więcej!

Alvina Knightly zawsze była tą złą. Jej siostra bliźniaczka Beth była lepsza, mądrzejsza, miała wymarzone życie – przystojnego i bogatego męża i synka, a przede wszystkim była kochana przez matkę. Nic dziwnego, że dziewczyna stała się chaotyczna, nieogarnięta i prawie cały czas funkcjonowała na gazie. Bez owijania w bawełnę można powiedzieć, że jej życie wygląda tragicznie i jest jednym wielkim pasmem nieszczęść, do tego regularnie pakuje się w kompromitujące sytuacje. Cechuje ją ostry i niewyparzony język, jest egoistką, a mimo tych cech polubiłam ją już na samym początku. Nie da się zapomnieć o tym, że przez wszystkie lata żyje się w cieniu perfekcyjnej siostry, jest się tylko zbędnym dodatkiem, matka Cię nie kocha. Kibicowałam Alvinie w każdej sytuacji i doskonale rozumiem, co czuła. Pewnego dnia Alvie dostaje zaproszenie od siostry, by przyleciała w odwiedziny na Sycylie. Ta nie ma najmniejszej ochoty spotykać się z idealną Beth, nawet gdy siostra kupuje jej bilet na samolot. Wizja pobytu w malowniczej Taorminie nie brzmi jednak źle, gdy Alvina traci pracę i zostaje wyrzucona z wynajmowanego mieszkania. Raz się żyje, postanawia polecieć (nie bez przygód). Na miejscu okazuje się, jaki był powód wizyty Alvie. Siostra prosi, by zamieniły się miejscami. I wtedy zacznie się prawdziwa jada bez trzymanki! Czy Alvina skorzysta z propozycji siostry i przejmie jej życie? Jakie sekrety skrywa idealna siostra? Tego nie zdradzę, ale zrobi się bardzo gorąco i to dosłownie!

Lektura tej książki to sama przyjemność! Z każdą kolejną przekręcaną kartka byłam ciekawa, w jakich to tarapatach znajdzie się bohaterka i czym mnie jeszcze zaskoczy. Nie umiałam czytać książki bez uśmiechu na twarzy, a parę razy dosłownie opadła mi szczęka i musiałam wykrzyczeć „Cooo?!” Narkotyki, seks, niebezpieczni kochankowie i powiązania z mafią. Alvie nie wie, w jakich tarapatach się znajdzie. Wszyscy włącznie z mężem zaczną podejrzewać, że „Beth” jakoś inaczej się zachowuje. W tej sytuacji Avie musi zacząć działać na własną rękę i pozbyć się wszelkich hamulców! Czy dopiero wtedy odkryje swoje prawdziwe oblicze? Ja już nie mogę się doczekać kolejnej książki z przygodami szalonej bohaterki. Zakończenie dało jasno do zrozumienia – będzie się działo!

Zła
Chloe Esposito0
Okładka ksiązki - Zła

Ukradła swoje wymarzone życie. A teraz ktoś próbuje wyrwać je z jej rąk... Wprawdzie Alvie Knightly budzi się w Ritzu, ale nie ma jej czego zazdrościć...