Szalony rok. Opowieść wigilijna

Dwudziestoczteroletnia Ania, świeżutka absolwentka weterynarii jest córką znanego w Warszawie lekarza dla zwierząt doktora Oczko. Doktor Oczko jest wdowcem, ma swoją lecznicę, popularny program w telewizji, kanał na YouTube, który pomaga mu tworzyć Ania, oraz jest nieco oderwany od rzeczywistości, jak Mick Jagger. Zbliża się Sylwester i Ania, która studiuje podyplomowo MBA w Londynie wraca z pobytu na stacji arktycznej, gdzie kręciła materiały o niedźwiedziach polarnych do internetowego kanału ojca.

W tym czasie miała bardzo ograniczony kontakt ze światem, i nagle się okazuje, że wszystko co zostawiła w domu kompletnie się zawala. Szalony ojciec traci lecznicę, rzekomo za długi, a poźniej umiera na atak serca...

Informacje dodatkowe o Szalony rok. Opowieść wigilijna:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2019-11-20

Tagi: bóg Współczesna proza literacka

Kup książkę Szalony rok. Opowieść wigilijna

Szalony rok. Opowieść wigilijna - opinie o książce

Już dawno się przekonałam, że książki z zimowo-świątecznmi okładkami nie są przesłodzonymi romansidłami z happy endem. Na książkę Mai Czekanowicz trafiłam przypadkiem w bibliotece. Okazała się połączeniem obyczajówki z lekkim kryminałem i odrobiną humoru. Szalony rok z życia Anki i Marty opowiedziany od Wigilii, w której wali im się życie, do kolejnej Wigilii - okresie, w którym piętrzące się przed córkami słynnego weterynarza Doktora Oczko problemy oraz tajemnica związana z ich matką, nazywaną przez nie M., sprawiające, iż trudno było ją odłożyć. Książka lekka, przyjemna, dająca możliwość oderwania się od codzienności, zwłaszcza w taką pogodę, jaką mamy za oknem, czyli niczym nie przypominającej zimy. Dzięki temu, że autorka jest związana z weterynarią, przedstawiona przez nią droga do zostania weterynarzem, otwarcia własnej kliniki weterynaryjnej, czy historie chorób zwierzaków, są rzetelnie przedstawione. Także wydarzenia związane z inspekcją weterynaryjną po części pochodzą z doświadczeń autorki, po części z medialnych doniesień przetworzonych na potrzeby fabuły.

Uważam, że w każdej książce można odkryć coś interesującego. I ta, momentami niewiarygodna historia niesie pewien morał. W końcu w życiu każdego z nas zdarzają się rzeczy, na które mamy wpływ, i takie, na które wpływu nie mamy, ale jesteśmy takimi stworzeniami, które potrafią odnaleźć w sobie wielką siłę i nie poddawać się, gdy pod nogi wpadają kolejne kłody!

Moim zdaniem warto dać szansę temu debiutowi. Mnie się podobała i cieszę się, iż na nią trafiłam, ponieważ nie słyszałam o niej wcześniej.

Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2024-01-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 36 książek 2024, przeczytane,