Szczęśliwi mimo wszystko

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2011-10-11
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-7660-306-3

Najlepsza książka psychologiczna 2011 - kategoria: szczypta szczęścia - wybór Internautów

Bądźcie dumni, że istniejecie.

Pamiętajcie, że jesteście jedyni i niepowtarzalni. Nie zatapiajcie się w marzeniach, lecz realizujcie plany. Nie odkładajcie niczego na później. Nie zrzucajcie odpowiedzialności na innych. Nie obwiniajcie nikogo za swoje problemy.

Nigdy nie lękajcie się żyć. Bądźcie szczęśliwi!

Kup książkę Szczęśliwi mimo wszystko

Opinie o książce - Szczęśliwi mimo wszystko

Ostatnio na targach książki zachwyciło mnie stoisko @wydawnictwojednosc
Ja w swoich zbiorach miałam właśnie tę książkę. Stwierdziłam, że to dobry moment aby po nią sięgnąć.

Na samym początku wydawała mi się mocno filozoficzna. Mniej trafiająca do czytelnika, który chciałby na spokojnie znaleźć parę dobrych rad.

Z czasem albo bardziej przyswoiłam ton wypowiedzi autora albo faktycznie stała się to książka "bardziej dla ludzi".

Znajdziesz tu spostrzeżenia na temat tego, jaki powinien być człowiek pełen nadziei, akceptujący rzeczywistość i przyjmujący do swojego życia trudne chwile. Jakie cechy powinny go opisywać i kim powinien się stać.

Czy znalazłam w niej coś odkrywczego? Niekoniecznie. Niestety nie ma wielkiej więzi między nami 🙃 Tym razem nie sądzę, aby zapadła mi w pamięć i mogłabym polecić ją swojej przyjaciółce.

Avatar użytkownika - mysha
mysha
Przeczytane:2013-09-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam,
Wzruszyła mnie opisem z tyłu, a co dopiero treścią środku...

Takie poradniki trzeba lubić. Trzeba przy niej myśleć, zastanowic się nad sobą i wyciągnąć wnioski. Nie jest łatwa choć sposób pisania na pewno przyciąga bo jest dość specyficzny i nietuzinkowy.

Autor nie odkrył nowości i myślę , że każdy człowiek, który ma życiowe doświadczenie z pewnością doszedł do tych samych wniosków co autor, który jak czytamy jest psychoterapeutą.

Odrzucić schematy - odważnie żyć
Valerio Albisetti0
Okładka ksiązki - Odrzucić schematy - odważnie żyć

Wielokroć spotykamy osoby, które próbują nad nami zapanować, manipulować nami, zmieniać nas, często w sposób ukryty, podstępny, przybrany w serdeczne,...

Trening autogeniczny dla spokoju psychosomatycznego
Valerio Albisetti0
Okładka ksiązki - Trening autogeniczny dla spokoju psychosomatycznego

Autor zmierza do wyjaśnienia i wykorzystania w sposób właściwy techniki relaksacyjnej, przedstawiając jej ćwiczenia, założenia teoretyczne, zastosowania...

Jesteśmy twoi
Anna Ficner-Ogonowska