Szczęśliwy zegar z Freiburga

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2021-03-24
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 978-83-8141-324-4
Liczba stron: 312

Ocena: 5 (1 głosów)

Trzynastoletni chłopiec Karol mieszka na wsi pod Suwałkami. Kiedy jego ojciec trafia do szpitala w Warszawie, chłopiec jest przerażony. Sądzi, że życie ojca jest związane ze starym rodzinnym zegarem. Chłopiec za wszelką cenę pragnie odzyskać pamiątkę. W poszukiwaniach pomagają mu koleżanki ze szkoły. Razem odkrywają niezwykłe właściwości zegara z pozytywką. Okazuje się, że zegar wyprodukowano we Freiburgu jako… zegar szczęścia. Czy muzyka płynąca z pozytywki rzeczywiście może sprawić, że będziemy szczęśliwi? I czy twórca zegara Johann Krebs był tylko genialnym zegarmistrzem, a może kimś więcej?

To trzymająca w napięciu książka przygodowa: zwroty akcji, pościgi, zaskakujące wynalazki. Ale nie tylko. To także opowieść o relacjach między dziećmi: przyjaźni, ale także wrogości i uprzedzeniach, które warto przezwyciężać.

Robert M. Rynkowski - pisarz i publicysta. Uważa, że w każdej książce powinno o coś chodzić. Wierzy, że właśnie tak pisze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Można go spotkać na ulicach prawobrzeżnej Warszawy oraz w blogosferze i mediach społecznościowych.

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Szczęśliwy zegar z Freiburga

REKLAMA

Zobacz także

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Szczęśliwy zegar z Freiburga

Inne książki autora
Niezwykłe przygody aniołów
Robert M. Rynkowski0
Okładka ksiązki - Niezwykłe przygody aniołów

Mogłoby się wydawać, że życie uczennicy pierwszych klas szkoły podstawowej to czas beztroski. Nic bardziej mylącego! Karolinka ciągle staje przed wyzwaniami...

Gdzie są kamedulskie piwnice, czyli dwór, gang i przypowieści
Robert M. Rynkowski0
Okładka ksiązki - Gdzie są kamedulskie piwnice, czyli dwór, gang i przypowieści

Spokojne wakacje wypełnione słodkim lenistwem? Nie w wypadku Karoliny, Anety i Karola oraz dwojga ich nowych przyjaciół! Karolina zawsze znajdzie...

Zobacz wszystkie książki tego autora